До ДЕКЕМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама 👶🧸 -- тема 7, 2022

  • 29 019
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Вестерос
  • Мнения: 38 362
Кадерайче, прегръдки и кураж! Ще се оправи малката, тя е герой! Hug

# 691
  • Мнения: 216
Аз още не съм почнала да пера и гладя, отделно има още какво да се купува и не знам как ще се справя ... В 34 седмица съм, още не съм започнала да се подготвям за раждането, кърменето и после обгрижването на бебе :/ В четвъртък бях за първи път на тонове, през времето докато бях закачена пишеше че съм имала 3 контракции, които не ги усетих и сега ме е страх, че ще родя преди всичко да съм направила ... В петък съм отново на тонове + допълнителен доплер за всеки случай и ще видя как се движи бебо с големината, че се надявам на естествено.

# 692
  • Мнения: 105
Здравейте, днес бях на преглед, бебето е 3.100 кг в 37 г.с. Всичко изглежда нормално, освен, че водите са на долна граница. Не ми казаха конкретни стойности, но не било притеснително засега, изписаха ми таблетки Теотард. Купих ги и чета листовката - те били за астма Flushed Не знам как би трябвало да повлияе на количеството на околоплодната течност, но щом са ми ги дали, ще пия…
Аз съм готова със стаята, подреждане, пране и прочее, но ми остана багажа за родилното и най-важното - още нямаме педиатър. Оказа се доста трудно да се намери добър, който хем да работи с нзок, хем да регистрира нови пациенти. Направо се чудя дали няма да останем без лекар преди появата на бебето, а тази мисъл ме ужасява.
Леки последни седмици на всички желая от сърце Flowers Hibiscus

# 693
  • Мнения: 593
Здравейте, днес бях на преглед, бебето е 3.100 кг в 37 г.с. Всичко изглежда нормално, освен, че водите са на долна граница. Не ми казаха конкретни стойности, но не било притеснително засега, изписаха ми таблетки Теотард. Купих ги и чета листовката - те били за астма Flushed Не знам как би трябвало да повлияе на количеството на околоплодната течност, но щом са ми ги дали, ще пия…
Аз съм готова със стаята, подреждане, пране и прочее, но ми остана багажа за родилното и най-важното - още нямаме педиатър. Оказа се доста трудно да се намери добър, който хем да работи с нзок, хем да регистрира нови пациенти. Направо се чудя дали няма да останем без лекар преди появата на бебето, а тази мисъл ме ужасява.
Леки последни седмици на всички желая от сърце Flowers Hibiscus

Аз в момента съм в болницата. Очертава се да ни изпишат е четвъртък. Имахме уговорка с педиатър, но той е в отпуск до 21. Потърсихме друг в същата поликлиника. И там ни казаха, че това педиатър да идва в нас 24 часа след изписването вече не било практика. А на 7 ден ние да ги водим бебетата в кабинета. Много ми стана странно. И на мен ми е притеснено доста. Ще пробвам дажсе свържа с този педиатър с който имахме уговорка, но телефона му е изключен.

# 694
  • Вестерос
  • Мнения: 38 362
Веси, тази, с която аз се уговорих (ЛЛ и педиатър) каза, че като се роди да ѝ се обадим. Тя ще каже дали ще дойде до нас или ние ще водим бебето и кога.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 504
И на мен ми казаха, че вече нямало практика да се ходи по домовете. Първата седмица трябва да го заведем при педиатърката. Но ми каза преди това ако имам притеснения за кърменето или ако много плаче мога да и се обадя. Каза ми накратко насоки за температурата, как не трябвало кошарата да е на място където става течение...неща които мисля, че казват при първото посещение.
До първия месец даже май всяка седмица иска да го водим нещо такова каза, че в началото по често ще го преглежда. Ама ще видим това беше първия разговор.

# 696
  • София
  • Мнения: 575
Днес бях и аз на преглед. Записахме с АГ ден за секциото и запазих ВИП стая още от първия ден преди секциото. Искам да си напазарувам някакви дребни неща и да го сложа в хладилник, ако се падна в стая с такъв. Искам да ми е спокойно да си заключа багажа и да не се местя после. В началото на декември ще имам среща с Имир. Избрах я за акушерка въпреки, че ще съм секцио. Очаквам да ми даде насоки за кърмене и грижа за бебето Simple Smile, АГ потвърди, че ще ми е полезна въпреки секциото.

Стискам палци на всички бебчета в болница да наддават и да се приберат при любящите си семейства възможно най-скоро.

За елхата мисля и аз да разпъвам кервана до седмица.

ПС: някой беше писал, но да кажа, че разбрах, че Имир има нов тел. и ако някой изрови стария от предишни теми може да не е актуален.

# 697
  • Мнения: 30
Здравейте, днес бях на преглед, бебето е 3.100 кг в 37 г.с. Всичко изглежда нормално, освен, че водите са на долна граница. Не ми казаха конкретни стойности, но не било притеснително засега, изписаха ми таблетки Теотард. Купих ги и чета листовката - те били за астма Flushed Не знам как би трябвало да повлияе на количеството на околоплодната течност, но щом са ми ги дали, ще пия…
Аз съм готова със стаята, подреждане, пране и прочее, но ми остана багажа за родилното и най-важното - още нямаме педиатър. Оказа се доста трудно да се намери добър, който хем да работи с нзок, хем да регистрира нови пациенти. Направо се чудя дали няма да останем без лекар преди появата на бебето, а тази мисъл ме ужасява.
Леки последни седмици на всички желая от сърце Flowers Hibiscus
Аз съм 36+4 и на мен ми казаха, че водите са намаляли и са около долната граница. Препоръчаха ми да увелича водата и да пия всеки ден кокосово мляко в по-големи количества (понякога помагало за водите) и ще ги следим дали ще намалят.

# 698
  • Мнения: 120
Здравейте мами! Имали ли сте чувството че ви притупват? 🤔 34 седм. съм и вчера бях на "преглед",на който само чухме тоновете на бебка с някакво апаратче за около минута(нямаше колани и да стоя за 20-30 мин примерно) На ехограф каза,че няма да ме гледа ,а аз всеки път чакам да си видя малкото човече. 🤔 Имам въпрос към вас,тъй като много мисля по него. С определен доктор и екип ли ще раждате или когато му дойде времето при който се паднете?  И друго,колко по-рано е хубаво да се стерилизират шишета и биберони според вас?

Как сте вече родили мамчета и бебчета,прибрахте ли се вече?

# 699
  • Мнения: 1 620
Здравейте мами! Имали ли сте чувството че ви притупват? 🤔 34 седм. съм и вчера бях на "преглед",на който само чухме тоновете на бебка с някакво апаратче за около минута(нямаше колани и да стоя за 20-30 мин примерно) На ехограф каза,че няма да ме гледа ,а аз всеки път чакам да си видя малкото човече. 🤔 Имам въпрос към вас,тъй като много мисля по него. С определен доктор и екип ли ще раждате или когато му дойде времето при който се паднете?  И друго,колко по-рано е хубаво да се стерилизират шишета и биберони според вас?

Как сте вече родили мамчета и бебчета,прибрахте ли се вече?

Не са ме претупвали,напротив. Избрах си един и същ лекар,който ме следи и ще ме изражда живот и здраве. Платих си пакет с всички изследвания и прегледи и съм спокойна. Дори на два пъти ми се е налагало да ходя когато не съм била добре,моят доктор го нямаше и ме прие първия свободен лекар без да платя и стотинка. Мн съм доволна Simple Smile

# 700
  • Варна
  • Мнения: 504
Аз мога да отговоря само на част от въпросите за стерилизиеането и аз още се чудя кога да го направя...
Доколкото знам (един път съм била) за тоновете отнема по 20 Мин. За ехографа на мен ми казаха , че ще е през седмицата. Миналата седмица бях на тонове + ехограф, тази седмица (36г.с) ще съм само на тонове.
Лично аз ще съм с избор на доктор и акушерка. Ще раждам в държавна болница и предпочитам да си позволя това спокойствие
 Докторът, който следеше бременността ще ме изражда и вече съм създала някакви контакти с него и така се чувствам по- добре, а понеже разбрах че за нормално раждане (на каквото се надявам) е важна акушерката реших и нея аз да си я избера.

# 701
  • Мнения: 105
Да, на мен ми препоръчаха кокосова вода. Надявам се да помогне Hug
Здравейте, днес бях на преглед, бебето е 3.100 кг в 37 г.с. Всичко изглежда нормално, освен, че водите са на долна граница. Не ми казаха конкретни стойности, но не било притеснително засега, изписаха ми таблетки Теотард. Купих ги и чета листовката - те били за астма Flushed Не знам как би трябвало да повлияе на количеството на околоплодната течност, но щом са ми ги дали, ще пия…
Аз съм готова със стаята, подреждане, пране и прочее, но ми остана багажа за родилното и най-важното - още нямаме педиатър. Оказа се доста трудно да се намери добър, който хем да работи с нзок, хем да регистрира нови пациенти. Направо се чудя дали няма да останем без лекар преди появата на бебето, а тази мисъл ме ужасява.
Леки последни седмици на всички желая от сърце Flowers Hibiscus
Аз съм 36+4 и на мен ми казаха, че водите са намаляли и са около долната граница. Препоръчаха ми да увелича водата и да пия всеки ден кокосово мляко в по-големи количества (понякога помагало за водите) и ще ги следим дали ще намалят.

# 702
  • Мнения: 151
Аз също съм с избор на екип, избрала съм си двама доктори от МД ще присъстват и двамата. Колкото до следенето ЖК ми води съвсем друг доктор който си ме претупва общо взето, аз го отдавам на това че няма да раждам при него. Следя се в друг град,а ще раждам в София затова е така. За стерилизация на шишета мисля че от предния ден, не по рано иначе няма смисъл.

# 703
  • Мнения: 644
Мен от ЖК не ме претупва,а даже аз гледам да съм бърза,че милата понякога закъснява  с цял час и отгоре.Утре съм при нея иначе,че не ми е взимала цяла бременност  микробиология.Понеже ми взе точно  преди да се запиша и после нямаше смисъл  пак да ми "рови".Аз  съм ужасно разочарована днес от доктора, който избрах за израждане. Бяхме се видяли в болницата,после се уточнихме  за преглед да отида пак без час.Вчера му се обадих и каза днес да мина.Отивам.Звъня му и той вика,ама аз не съм в болницата,там не преглеждам?!Стана ми супер кофти.Едвам вэрвя.Една разходка(с кола) ми коства страшни усилия,болки и контракции.Най-нагло ми казва да се кача на метрото и да отида до частния МЦ.Е,как да стане ? Реално никога не е споменавал къде работи.Аз не съм врачка.Да,знам ,че е ин витро доктор от Гугъл.Много тъпо ми стана,че два пъти се чувахме и нито веднъж не спомена, че трябва да отида до МЦ. Как мислите дали да не се обадя на втория си вариант за израждане?

# 704
  • Вестерос
  • Мнения: 38 362
Ако не се чувстваш комфортно и нещо те притеснява, се обади на друг.

Общи условия

Активация на акаунт