Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 57

  • 26 916
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 597
Eden, ако желаеш,моля сподели колко заплати за скенера.

# 61
  • Мнения: 289
Да ви споделя идея за есенно-зимна салатка. Варени броколи, варени яйца, зелен лук (с чесън сигурно е по-добре ама не ям заради ММ, че му мирише), ферментирало червено цвекло, авокадо, извара, едно малко парче синьо сирене, магданоз, зехтин и повечко оцет.

Ферментиралото цвекло за пръв път го правя и доста ми харесва, ще влезе в постоянния ми репертоар определено. Сега чакам и брюкселското зеле да стане добре киселко и го почвам и него.

# 62
  • Мнения: 4 712
Eden, ако желаеш,моля сподели колко заплати за скенера.
Бях с направление. По принцип ходя на платени прегледи (имаме застрахователен фонд и плащам безкасово), но моят ендокринолог ми каза, че това този скенер по фонд не минава, понеже се заплаща по НЗОК.
Скрит текст:
И схемата стана така: отивам при ЛЛ с амбулаторен лист, ехограф и кръвни изследвания, тя ми дава направление за ендокринолог и отивам отново (в болницата, не в частната клиника), дават ми нов амбулаторен лист и направление за сцинтиграфия. И със записан час, с него и копие от документите, на скенер.

zuhta, как правиш ферментирало цвекло и брюкселско зеле?

# 63
  • Мнения: 130
Здравейте група.
Искам да попитам някои срещал ли се е с такъв проблем като моят.
Преди да си легна  гликозата в кръвта ми е 6  като се събудя 7  а 4 часа не съм се хранил преди лягъне .  Вчера   преди лягъне  ми беше 5  а 9 часа не съм се хранил   на сутринта ми беше 6,3.   
Има ли някъква логика която може да го обясни ?
95 кг съм 186 см  умерено спортувам  и работя като пътен строител .

# 64
  • София
  • Мнения: 1 129
При мен всичко вървеше добре - 5.6 ... 5.4 ... 5.3 и днес бааам! - 6.5 сутрешна КЗ Dizzy Face
Напоследък намалих ядките и мазното, но може и от цикъла да е, защото забелязах, че при идване на цикъл ми се покачва КЗ без да променям нещо в храненето (вчера дойде). Но чак толкова висока сутрешна не бях измервала Confused И обиколки малко съм свалила напоследък.

# 65
  • Мнения: 14 982
Здравейте група.
Искам да попитам някои срещал ли се е с такъв проблем като моят.
Преди да си легна  гликозата в кръвта ми е 6  като се събудя 7  а 4 часа не съм се хранил преди лягъне .  Вчера   преди лягъне  ми беше 5  а 9 часа не съм се хранил   на сутринта ми беше 6,3.   
Има ли някъква логика която може да го обясни ?
95 кг съм 186 см  умерено спортувам  и работя като пътен строител .

Този феномен е обсъждан в темата. Нарича се синдром на зазоряването , или нещо подобно. Сутрин някои хормони се събуждат и активират.
Но по принцип ти е височка кз. Намали мазпото свинско, ние тук не ядем теста, плодове и сладки неща.

BFF_, , щом е еднократно, не се шашкай. То и аз след ковида гледах някакви ненормалщини.

Ето ви обядът ми :

# 66
  • Мнения: 13 721
Нали уж при стрес се качва КЗ... а при мен началото на цикъла ми си е стрес - и за мен, и за околните Joy
Аз и поначало не съм баш душичка, ама по него време на месеца като ми е и неспокойно, става интересно за всички. Интересно че имам някакъв започнат черен шоколад от предния или по-предния цикъл, обаче хич не го търся поне да го довърша да не се подмята... на ядки налитам обаче, пък взели че ми купили цяла кутия и едвам се удържам да не седна в някой ъгъл насаме с нея. 1-2 дни имам до цикъл. Май няколко дена забравях магнезия да пия де, може и от това да е.

# 67
  • Мнения: 1 542
Момичета, като изследвате кортизол , как го изследвате - ендото каза в 24 часа урина било по-точно, но е по-трудно за изпълнение, та се чудя дали да не пусна серум...? Вие какво ще кажете?

# 68
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Аз винаги съм пускал кръвно изследване. Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 630
Момичета, като изследвате кортизол , как го изследвате - ендото каза в 24 часа урина било по-точно, но е по-трудно за изпълнение, та се чудя дали да не пусна серум...? Вие какво ще кажете?
Последният път едното ми каза, че е добре да се изследва от слюнка, като се взима някакъв тампон от лабораторията, където ще се изследвате. И вечер преди лягане се прави натривка в устата, в лабораторията би трябвало да обяснят как точно и освен това с друг тампон се прави и сутрешна натривка, можело и в самата лаборатория. Не съм го пробвала още, защото отидох при нея с готови резултати и тя ме пита как съм изследвала кортизола, аз отговорих, че от кръв, но тя ми препоръча следващия път да направя описаното по-горе.

# 70
  • Мнения: 536
Здравейте, от май месец много много не съм влизала.

Кортизолът го изследвам сутрин на гладно в кръв и 3-кратно дневно в слюнка.
Нали счупих крак и режимът отече. В темата съм от средата на ноември 2021, става година вече. Кг. са -7 /бяха -12, но от залежаването лятото и обездвижването, както и завишаване на въглехидрати поради невъзможност за готвене/ около 5 кг. се върнаха обратно. КЗ и инсулин обаче последно бяха съответно 4 и 6. Апетитът спадна значително.
Сега от известно време се захванах пак по-сериозно, но аз не мога и Не искам да гладувам, т.е. калорийният ми дефицит не е голям, 6 м. поддържах скорост -2 кг. на месец, после вдигнах и сега ще видим как ще върви пак надолу.

Това е моят начин на хранене, не съм гладна, а свалям макар и бавно, но ми е ужасно трудоемко и времеемко, часове на ден ми отнема приготвянето /и набавянето де/ на храната, купешко за съжаление няма почти нищо.

Оказа се обаче, че имам хипофункция на щитовидната, та от 2 месеца взимам хормон. Еми, наспах се, хора. Режим и промяна на КЗ и инсулин не ми оправиха съня въобще. Скоро ще ходя пак на изследвания, трябва да видя и костната плътност заради това счупване /има връзка с високия кортизол, който имах - сега леко ми се понижи - и ниския вит. Д/. Всичко това го казвам за сведение на новите. Аз от повече от 10 години знам, че всичко ми е навързано, безсъние, хронична умора и увеличаване на тегло ми започнаха рязко 2010-2011 г., като първото беше безсънието. В определен момент ми излезе ТСХ 4, на което джипито каза, че всичко е ОК, а аз заета с разни неща неглижирах проблема. Джипито ми не струва.

Дорис, наднорменото тегло и затлъстяването са в пряка корелация с раковите заболявания.

Аз либерализирах режима, но това беше след първото изследване с по-ниска КЗ. Вече ям плодове, но не по много, т.к. така или иначе не съм им голям фен. Кисело мляко си ям. Бяло сирене ям, голяма фенка съм му, изкарах около 6 м. без него, сега съм го поограничила, но го консумирам. По 2-3-4 парченца картоф от общата манджа си позволявам, в пълнените чушки слагам по малко ориз, разбира се винаги е кафяв, а вече купихме и втора кутия от червения. Това, което не употребявам, са индустриални храни, нищо преработено, само черен шоколад. Киселото мляко си го заквасвам, купуваме прясно от човек, който всяка сутрин носи от провинцията. Да, има риск, но си е мляко и вкусът му е съвсем различен. Веднъж месечно ми се допива прясно, изпивам си чаша. Кашкавал и извара по принцип не обичам. Бобовите също ги вкарах, рядко, отново 2-3 пъти месечно като максимум даже.
Нещо много е замряла темата, по 2-3 поста на ден...?

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 13:04 от Минерва

# 71
  • Мнения: 4 636
Здравейте! Идвам с въпрос, че досега търсих и не мога да намеря писаното от Невена за PH на урина.
Припомнете ми - каква трябваше да бъде? Имам съмнение, че организма ми е силно подкиселен, ако мога така да се изразя, та търся инфо по въпроса, как да го оправя.

# 72
  • Мнения: 1 542
Доколкото помня трябваше да е над 7. Как разбра че ти е подкислен?

# 73
  • Мнения: 4 636
Доколкото помня трябваше да е над 7. Как разбра че ти е подкислен?
Напоследък имам редица симптоми, които чета в нета при подкиселен организъм. Отделно в устата ми се появи някакъв гаден кисел вкус, не знам има ли общо, но никога не съм имала подобно нещо. Имам силни болки в мускулите, все едно съм тренирала до откат, а аз нищо не съм правила. Ставам сутринта и съм като пребита. Не мога и да спя, съня ми отиде по дяволите. Изминалата седмица ходя и по други лекари, нещо ми става, но не знам какво. Имам замайване, студени ръце и крака. Бях на невролог, каза че всичко е наред. В момента ходя на процедури физиотерапия за врата, защото така ме е стегнал и боли, че не мога да се мръдна. Врата и половината гръб. Кръвното ми е перманентно ниско изминалите 10 дни (95/55). Намерих една статия в нета, не знам доколко мога да й вярвам но пише следното:
Съществува прост метод да се определи pH без лакмус – чрез измерване на кръвното и пулса в състояние на покой.
Процедура:
Измерете кръвното си и вземете „долната“ граница – диастоличното налягане;
Измерете пулса си, за предпочитане с автоматичен тонометър;
Сравнете двата показателя.
Отчитане на резултатите:
Ако стойността на налягането е по-висока от тази на пулса, вашето рН е алкално (алкалоза);
Ако стойността на налягането е по-ниска от стойността на пулса, при вас преобладава киселата среда (ацидоза).
Ако разликата между двете числа е повече от 20, вие имате значително отклонение от нормата и се нуждаете от специалист.

При мен пулса е към 78-80 /дори пия бета блокер/, а долната граница на кръвното 55-60.

# 74
  • Мнения: 32 471
Привет Минерва, отдава не си писала.
Защо да е трудоемко приготвянето на храна.
Аз работя по 8 часа и повече и си приготвям храната два пъти на ден.
Не ми отнема часове.
Хранат ми става много бързо.
Ето вчера вечерта за три минути накълцах лук, карфиол и тиквичка.
Сутринта ги метнах в тигана, сложих масло + замразени чушки, малко вода, щото аз не пържа. Също и кайма и подправки. За 15 минути на газовия стана яденето. Салатата за 3 минути я правя в пластмасовия съд.
Пък да забъркам омлета е още по-бързо.
Въобще готвенето не ми отнема часове. Просто няма как. Аз не съм човек, който ще прекарва часове в кухнята, няма начин.
Часове прекарвам на изчанчените яденета около празници.
Примерно султан кебап ми отнема много време и го правя рядко. То и не е много за ИР, ама веднъж в годината си угаждам.

Общи условия

Активация на акаунт