Как да постъпя? (Приятеля ми не казва на детето си, че сме заедно)

  • 8 250
  • 138
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 12 875
Авторката не отговаря, но и аз бих направила така. Оп, скъпи, ти тука си стой с детенцето през уикенда, аз заминавам ... при мама, с една приятелка, на м@та си...
Ако тя наистина го направи и този приятел не се стресне, значи е мъж за оставяне.

# 121
  • Мнения: 1 532
Авторске, я кажи по какъв повод се събрахте да живеете заедно?
Бас държа, че той е останал без съквартирант, с който да си делят наема. А и друго си е да има кой да му готви и шета, че и секс без пари...
Тоя няма сериозни намерения към теб.

# 122
  • Paris, France
  • Мнения: 14 204
Авторката не отговаря, но и аз бих направила така. Оп, скъпи, ти тука си стой с детенцето през уикенда, аз заминавам ... при мама, с една приятелка, на м@та си...

Може да е на лекции, упражнения, на работа, да е заминала при друг мъж ако днес е ваканция или неработен ден за нея.

Тя писа, че са в чужбина и няма близки наоколо. Писа, че е независима финансово, та вероятно и работи. Неразумно е да се мотка по приятелки, вместо да учи в малкото свободно време, което и остава. По-разумно е той да излиза без нея, с детето, по паркове и пицарии, та да не и губи времето в непотребни дейности.

# 123
  • Мнения: 5 321
Скрит текст:
Не е голяма разлика на по-голяма възраст.
Именно. На мнение съм, че поне до 25 е добре да се избягва възрастова разлика, по-голяма от 5 години. После вече става друго.
На обратното мнение съм. На 16г не поглеждах връстници. Какво да правя при 17 годишен? Няма нито терен, нито кола, нито пари да ме извежда, нито опит и интересни преживявания. След 25г връстниците вече имат работа, жилище, опит.

За младите момичета, но и момчета е по-удачно да излизат с по-зрели хора. Хвани кака да те отрака!

На приятеля на авторката не му е проблем възрастта, а наличието на дете от предишна връзка.

Повечето мъже предпочитат колкото се може по-млади жени, независимо на колко години са самите те.
Съгласна съм като цяло. Мисълта ми е (със сигурност повлияна от личен опит), че не е добра идея твърде млад и неопитен човек да се хваща за сериозна връзка с някой значително по-възрастен, а не изобщо да няма никакво взаимодействие. Ако е за неангажиращи отношения, става. Иначе и мен връстници не ме привличат (дори и сега), но на 20-25, за мен първа връзка и с почти 2 десетилетия разлика с партньора... Да кажем, че не завърши добре.

# 124
  • Мнения: 663
От всички мнения си правя извода, че същото би трябвало да важи и за обратния вариант- млад мъж не трябва да се хваща с разведена 35-40-год. с дете.

# 125
  • Мнения: 32 183
От всички мнения си правя извода, че същото би трябвало да важи и за обратния вариант- млад мъж не трябва да се хваща с разведена 35-40-год. с дете.

Че това си е стандарт.
Като цяло винаги жените са по-млади.
Рядко има бракове където жените са доста по-възрастни.
И дори и да има, са неуспешни.

# 126
  • Мнения: 1 698
Авторке, да ти се чуди човек какво прави 25 годишно момиче, студентка, с 9 години по-възрастен от нея мъж с дете, който я доминира и манипулира, както си иска. Я се отдай на следването си, специализирай, развивай се, излизай със състуденти и връстници и забрави за този човек, още повече,че си и финансово независима от него, както писа.

# 127
  • Мнения: 6 751
Авторката си има своите дефицити, които точно този човек, с точно това отношение, подхранва и запълва. Сигурно е хубав и такова добре. Плюс младостта и наивността й, и ето ти драмата. Няма нищо чудно. Въпрос на рефлексия и самоанализ е от тук нататък. Ама без тоя..

# 128
  • Great Britain
  • Мнения: 2 210
Авторке, като пускаш тема ,що не се явиш в нея ?

# 129
  • Paris, France
  • Мнения: 14 204
Авторке, като пускаш тема ,що не се явиш в нея ?

Днес е почивен ден. Може да са някъде с приятеля. Може да учи, да е на работа. Получи отговори. Млада е и едва ли цял живот ще виси в темата.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 627
Колко ми е познато това чувство, което изпитва авторката. В подобна ситуация съм вече 5 години. Ми не се получават нещата. Не виждам и желание за промяна. Вървим към раздяла.

# 131
  • София
  • Мнения: 35 279
Яна, още ли не си приключила?

# 132
  • Мнения: 12 875
Колко ми е познато това чувство, което изпитва авторката. В подобна ситуация съм вече 5 години. Ми не се получават нещата. Не виждам и желание за промяна. Вървим към раздяла.
Него явно такава "необвързваща" връзка го устройва. Ако теб - не, взимай ти мерки.

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Не си губи времето. Ти си млада и имаш да изживяваш толкова много!
Да намериш Него. Да заживеете заедно. С трепет да си чакате първото дете.
Защо ти е да си мъчиш душичката по този начин.
Да живееш с разведен с деца си е упражнение. Не разбирам защо едно младо момиче ще си го причини.
Ако има деца и е ангажиран с тях,  няма да го получите, така както бихте получили мъж без деца.
Ако има деца и не е ангажиран с тях, за мен е огромна червена точка! Идея нямам как има жени, които се връзват да живеят и създават семейство с мъже, които не им дреме за децата ми. Че и им раждат.
С една дума все си е упражнение и ако си ми една дъщеря, ще ти кажа да не се мъчиш с този човек, особено при разказаните обстоятелства.

# 134
  • Мнения: 10
Разделихме се…И то по ужасен, грозен начин който няма да забравя…Но ме боли все още, все още се чудя беше ли правилно, защото само аз и той знаем че се обичахме, имахме хубави моменти…Знам отстрани как изглежда…Тази връзка ми взе много, но и ми даде много…Никои който не е бил в подобни обстоятелства не знае… Боли ме, надявам се че ще мине…


Не си губи времето. Ти си млада и имаш да изживяваш толкова много!
Да намериш Него. Да заживеете заедно. С трепет да си чакате първото дете.
Защо ти е да си мъчиш душичката по този начин.
Да живееш с разведен с деца си е упражнение. Не разбирам защо едно младо момиче ще си го причини.
Ако има деца и е ангажиран с тях,  няма да го получите, така както бихте получили мъж без деца.
Ако има деца и не е ангажиран с тях, за мен е огромна червена точка! Идея нямам как има жени, които се връзват да живеят и създават семейство с мъже, които не им дреме за децата ми. Че и им раждат.
С една дума все си е упражнение и ако си ми една дъщеря, ще ти кажа да не се мъчиш с този човек, особено при разказаните обстоятелства.

Общи условия

Активация на акаунт