Има ли вариант след развода къщата да остане само за мен и децата?

  • 3 295
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Не виждам някой да я съветва да остава. Като е решила, че не може повече да продължава, решава и прекратява. Раздяла и развод са едно, делба на имота е друго. Може да отиде при родителите си, на свободен наем и т.н. Понеже ако положението е неспасяемо, бият я, ругаят я... вероятно ще търси как да се спаси без да прави тънки сметки за къщата.

# 106
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
А къде се твърди, че ще е глупава, ако си тръгне? Да си тръгва, просто представите й за това тръгване са доста далеч от реалността...
Явно много лично приемаш темата, щом подобни сметки ти се струват нормални.

# 107
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 267
Какво на мен ми се струва нормално или ненормално няма абсолютно никакво значение.
Има тема с конкретен въпрос, аз като юрист съм научена да се придържам към въпроса. Без да си правя свободни съчинения, да коментирам неща, които не са свързани с въпроса, да съдя и да правя квалификации.

# 108
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
И въпреки професионалната си позиция, нападаш хората, които коментират ситуацията, по начин, който не съвпада с твоя. Аз така и не видях някой чак толкова да е обидил авторката. Това, че не я подкрепят в начина й на мислене, не е обидно.

# 109
  • Мнения: 12 950
Аз друго се питам. Ако се реши да се продава къщата (за което мъжът не е съгласен, но примерно ако се съгласи), тогава за нея ще вземат едни 70 хиляди да речем. Защото старата цена е била 60 х, ама малко инфлация, доста ремонт и така...
Обаче от тях 20 х вероятно са за заема на мъжа, защото той сигурно върви с ипотека на къщата. Така че те изчезват в посока към банката.
10-те х от продажбата на старата къща той ще ги докаже и ще си ги вземе.
И какво? Остават едни 40 х, за кого и какво по-напред! Всички са на улицата и никой не може да си купи каквото и да е.
Единствено, че се разделят и вече няма начин да живеят заедно, но иначе напълно безсмислена ми се струва тази продажба, защото даваш нещо за нищо.

# 110
  • Мнения: 15 306
Авторката не е на улицата, може да иде, както по-рано, при родителите си. Мъжът не видях да има други имоти, което значи, че той наистина отива на улицата. Майка му също отива с него на улицата. Той не иска да се развежда. Аз не виждам причина да иска да продава къщата. Така всякакви хипотези по този параграф стават безсмислени.

# 111
  • Мнения: 689
Не е безсмислено да се продаде и всеки да си погаси кредитите /вкл. и кредита на бащата на авторката/ и да се освободи от плащане по една собственост, която след развод ще носи само негативи за всички.
Всеки, свободен от кредити, си наема и плаща наем. Никой не е казал, че задължително точно в този момент трябва да си собственик на имот, за да живееш с децата си или с майка си.

# 112
  • Мнения: 123
Не виждам някой да я съветва да остава. Като е решила, че не може повече да продължава, решава и прекратява. Раздяла и развод са едно, делба на имота е друго. Може да отиде при родителите си, на свободен наем и т.н. Понеже ако положението е неспасяемо, бият я, ругаят я... вероятно ще търси как да се спаси без да прави тънки сметки за къщата.

Аз я посъветвах да остане и отново я съветвам! Имам предвид да остане в семейното жилище (ако няма непосредствена опасност за здравето и живота й/на децата) и да напусне/прекрати брака. Ако положението е такова, че я бият и ругаят, си има съответен ред да бъде решен проблемът след предприемане на съответни стъпки от нейна страна. Процедурата е бърза. Относно правенето на сметки за къщата, намирам ги не за тънки, а за напълно адекватни и абсолютно необходими. Първо ще се разреши въпросът с ползването, а впоследствие и със собствеността.

# 113
  • Мнения: 689
Това е собственост на банката, мъжът като спре да плаща вноската и банката си я прибира.

# 114
  • Мнения: 602
Ако нямате опция къщата да я продадете и всеки е в неизгодно полжение, тогава опитайте семейна терапия. Да се разбере защо крещи и посяга и да си лекува агресията.

# 115
  • София
  • Мнения: 39 940
Заключено по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт