💪"Игри на волята: България" - сезон 4, тема 10 (30.10 - 06.11)

  • 126 831
  • 3 741
  •   2
Отговори
# 3 720
  • Другата България
  • Мнения: 37 307
Скрит текст:
Скрит текст:
Merri_An,  райски газ.
  И мисля, че сега, като сме на темата бих могла да отговоря на няколко съфорумки, които не могат да се начудят защо Гого се движи със "злобните и смотаните" . Заради начинът им на живот, заради общите приказки, заради светогледът им.

Гогчо си е странна птица с принципи. Железни принципи. Той е различен, живял дълги години в Арабският свят. Светогледът и мирогледът му е друг. Беше споменал в един лайф, че не живее в миналото, а в настоящето. Учи се от грешките си и се старае да не ги повтаря. Казвал е още, че да живееш в миналото ти носи само негативи и ти пречи да си щастлив в настоящето. И още много други неща. Как да не го харесваш!? Млад човек с правилен поглед към живота! Браво!

П.с Не ми закачайте Чакалчето! Той е пич и е единственият, който си комуникира с нас тук. Другите само ни четат! ☺️
Той няколко пъти, а и останалите играчи го казаха. Общите теми са били причината и да е от коалицията в която беше. Просто мисли доста по-зряло от възрастта си. Не обича да ходи по нощни заведения, за това и не е в масовката.  Като отварям една голяма скоба. Това не го казвам за да изтъкна колко е възвишен, а тия с балончетата и клубовете са дъното. И едните и другите за мен са ок.
Млади, свободни, сега им е времето да правят щуротиите. Просто обяснявам от къде идва деленето.
“Хващам се“ за това изречение, предпоследното. И друг път съм писала. За мен в никакъв случай това каква музика слушаш, какви сериали гледаш, какви книги четеш - като жанр, и т.н., не е определящо за това какъв човек си. Дори и да го правиш системно, а според мен тези хора не висят нонстоп в чалготеките, просто в събота вечер /и не всяка вечер/ излизат и се забавляват. Снощи по този начин, утре може да отидат на театър, други ден на симфоничен концерт, на благотворително събитие...сега се радват на 5те минути слава, която имат покрай формата, след месец той ще свърши, и животът им ще поеме в нормалното си русло. Ще дойде друг формат, с нови герои, и...отново същото. Млади хора, не крадат, не се бият, не се дрогират /е, райския газ....те си знаят/, ако не публикуват постоянно къде са, няма и да знаем, нали? Нито искам, нито съм била, нито ще бъда съдник на някой за това как живее живота си, или пък по това ще си правя изводи какъв човек е. Самата аз съм израснала със сръбска музика, фен съм от малка, живея почти в Сърбия, и почти в Румъния, малко от певците не съм ги слушала и гледала на живо, има сръбски песни със страхотни текстове и мелодия, това прави ли ме чалгарка? През февруари 2019 лично бях в Белград за погребението на Шабан Шаулич, две години преди това пък бях в Букурещ на концерт на Риана, през 2013 пак там на концерт на Мейдън....и още, и още. Редовно пътувам до София на постановки на любими актьори, че при нас рядко идват, но пък в компания на маса може и да се разхвърлям на някоя песен на Азис или Камелия /която пък ми е лична позната - от нашия край е/. Blush
Та, мисълта ми е - човек може да има разностранни интереси и това какво слуша и гледа не го прави по-малко човек от друг. А, сетих се нещо последно. Една от най-добрите ми приятелки е луда фенка на турски сериали. Нещо, което аз направо . Обаче, сега да ѝ се обадя с две думи: “Трябваш ми.“, след 10 минути ще е тук, и няма и да ме е питала защо.
Хайде стига толкоз, че сигурно звуча като на 80. Но пък работата ми с предимно млади хора ме е направила толерантна към всичко, което прави тях щастливи. Защото животът е твърде кратък, за да се мразим или нехаресваме за маловажни и независещи от нас неща.
Не мога да повярвам, че отговарям и споря Simple Smile Извинявайте това е просто друга гледна точка. Разбира се, че това каква музика слушаш, изобщо какви са културните ти предпочитания те определя. Нарича се среда. Не казвам, че в чалготеката няма свестни хора има и още как. Отдавна съм се научила да изграждам мнение за хората единствено и само от техните действия. Само толкова. С две думи от това което видях в ИВ. Повечето от хората на купона (с малки изключения), това според мен им е нормалната среда.
Ама защо се извиняваш, всеки има право на гледна точка.
Само че двете казваме едно и също. Joy
Аз както винаги с повече думи. А всъщност казах точно това - мнението ми за хората е въз основа на действията им /затова и дадох пример с приятелката ми/, а не въз основа на това каква музика слушат веднъж в седмицата - защото това виждам аз. Утре може да се тагнат от Народния театър, бяха на пързалката в Зимния дворец...човек може да има разностранни интереси, в които да влиза и чалготека веднъж седмично. А дали това им е нормалната среда - аз, за разлика от теб не мога да го твърдя. Може и да е така, не знам. Но дори и това не би ми променило мнението за някои от тях като хора и личности.
Просто моята гледна точка е това, не споря и не държа да е меродавна.

# 3 721
  • София
  • Мнения: 5 551
Bitch - Според контекста може и да значе и badass girl,което е като комплимент на трудна,принципна,безпардонна жена,която мачка наред.
Стратимир употреби "bitch" изцяло в отрицателния смисъл на думата "кучка", историята още е налична в профила му, за Алекса обаче каза, че "си играе играта". Питаха го още с кого от настоящия сезон е близък - каза, че с Лефтеров и Мирела се познава отпреди, а останалото си личало от публикациите в социалните мрежи - "събира се с готините".

# 3 722
  • Мнения: 2 036
Има ли някъде таблица с височината (и теглото преди влизане) на участниците?

# 3 723
  • Мнения: 2 108
Какво се възмущавате, тя Виктория се държи точно като bitch. Прав е Стратимир, че на базата на поведението й на екрана изглежда такава.

А за чалгата, аз не харесвам такава, ама като студентка съм ходила, ама защого приятелките ми се мъкнеха по такива заведения и аз не исках да се деля от компанията.

# 3 724
  • Мнения: 175

Просто отврат! И с конкурс са ги събрали, евала за кастинга по антипатични характери!
С изключение на Гого!

# 3 725
  • София
  • Мнения: 5 551
bonbonka6,

не се възмущавам, но няма как да не ми направи лошо впечатление. Във всички сезони на предаването у нас има и мъже с подобно поведение като това на Виктория, както и с по-лошо такова, не съм сигурна, че тях Стратимир би нарекъл "кучки". Всъщност думата "кучка" унисекс ли е или има и "мъжки" еквивалент? Точно това определение има, и винаги е имало, отрицателна и сексистка конотация, когато е използвано от мъж за жена. Можеше по друг начин да каже, че не одобрява поведението ѝ, аз съм го правила без да използвам квалификации, а и доста от останалите списващи също.

# 3 726
  • Мнения: 200
Точно такава си е. Мутренско поведение, липса на възпитание да погледне и друга гледна точка от нейната, избухлива, нервна. Единствено й се възхищавам на хъса за победа,който е изградила от спорта.

На Мирослава фотошопнатите снимки не ме вълнуват.Голямо парвеню ще се окаже и тя - Вижте ме! Who cares?!

Изгледах Чакалов и Илиян ..какво да кажа,страхотен Илиян с мн добра преценка за играта и силен в стратегиите.Жалко,че толкова рано отпадна.Ако трябва да избирам между силови играчи и стратези,винаги ще избера последните,защото правят играта една идея по-динамична и непредвидима.
Вики и мутра. Вики според мен е груба, първосигнална, припряна, но също и много добър човек, който се раздава безотказно в битките. Защитава и подкрепя слабите. Отбора е всичко.Това виждам в нея аз. Отдавам всичко отново на среда. Спорта я е направил такава.

Илянчо, поне аз не го видях да се докаже в битките. Стратег бил. Ако е стратегия подлостта? Принципа му, според мен, беше оная хубава българска поговорка. „Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле”

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 01:48 от dundinka

# 3 727
  • София
  • Мнения: 5 551
Аз не видях във формата Виктория да защитава по-слабите, а точно обратното.

# 3 728
  • Мнения: 9 700
Виктория има едни от най-негативните реакции ( всъщност може би най-негативната реакция е нейната ) на номинация от племето през този сезон до момента.

# 3 729
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Стратег е комплимент, който Илиян не заслужава. Големият "стратег" отпадна и провали играта на другите двама от коалицията си. Толкова e стратег, колкото и Туджаров. 😆

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 01:53 от Pupitka

# 3 730
  • Мнения: 200
Аз не видях във формата Виктория да защитава по-слабите, а точно обратното.
Касим, Цецо, Фейгин. През цялото време се опитваше да изкара най-доброто на което са способни - според мен. Когато се стигне до номинации редно е най-слабия физически да си ходи. Мисля, че само при сините това правило беше спазено? Иначе, ще гледаме Биг Брадър, не ИВ. Предаване, което аз лично не понасям Simple Smile  Илян, не го имам за слаб. Много слаб физически, но иначе компенсираше с така наречената негова "стратегия".

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 02:11 от dundinka

# 3 731
  • София
  • Мнения: 5 551
Касим, Цецо, Фейгин. През цялото време се опитваше да изкара най-доброто на което са способни - според мен. Когато се стигне до номинации редно е най слабия физически да си ходи. Мисля, че само при сините това правило беше спазено?
Трудно ми е да се съглася, самата Александра в интервюто за vbox7 казва, че Виктория се е държала "отвратително" с нея, дори и в даден момент да е искала да предотврати номинацията ѝ, в момента, в който Александра или някой друг направи нещо, с което не е съгласна, тя си позволява да се държи по начина, по който видяхме. Относно Касим - когато Алекса го караше да го гледа в очите, и го назидаваше сякаш е на пет, Виктория беше на негова страна. Самият Цветан не се счита за "по-слаб", дори в определен момент си позволи да се държи повече от грубо със смятаната от него за най-слаб играч - Мани.

---
Мани днес с два приза от фитнес състезание / Мирела и Илиян:



Wear Crown

# 3 732
  • София
  • Мнения: 27 181

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 03:53 от Diavolo

# 3 733
  • Мнения: 200
Касим, Цецо, Фейгин. През цялото време се опитваше да изкара най-доброто на което са способни - според мен. Когато се стигне до номинации редно е най слабия физически да си ходи. Мисля, че само при сините това правило беше спазено?
Трудно ми е да се съглася, самата Александра в интервюто за vbox7 казва, че Виктория се е държала "отвратително" с нея, дори и в даден момент да е искала да предотврати номинацията ѝ, в момента, в който Александра или някой друг направи нещо, с което не е съгласна, тя си позволява да се държи по начина, по който видяхме. Относно Касим - когато Алекса го караше да го гледа в очите, и го назидаваше сякаш е на пет, Виктория беше на негова страна. Самият Цветан не се счита за "по-слаб", дори в определен момент си позволи да се държи повече от грубо със смятаната от него за най-слаб играч - Мани.

---
Мани днес с два приза от фитнес състезание / Мирела и Илиян:



Wear Crown


Фейгин всички видяхме, че е незряла и без собствено мнение. Всеки я манипулираше, както си иска. Може би е просто възраст, не знам, но аз от излъчените кадри, не съм виждала Вики да се държи грубо с нея. По склонна съм да си мисля, че отново Фейгин е завила накъдето духа вятъра (говоря за интервюто). Иначе, защо имат обща снимка. Цецо, не го коментираме изобщо.Цецо видяхме всички, че покрай спорта малко му е избягало друго. Алекса и Касим. Никога не забравяйте, че тези хора са спортисти (Алекса и Виктория) и не могат да губят. Научени са, че победата е на всяка цена. Simple Smile Друго, много по-простимо е според мен да се държиш грубо с някого, а не да забиеш нож в гърба. В единия случай потърпевшия може да отвърне, но по същия начин грубо и лице в лице. В другия случай избор няма. Така стоят нещата от моя гледна точка.

# 3 734
  • София
  • Мнения: 27 181
Готините в Планета, финално 😀


Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 04:19 от Diavolo

Общи условия

Активация на акаунт