Милано и Северна Италия - тема 15

  • 40 450
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
Този сайт като гледам препраща към rentalcars.com, който пък е един от големите посредници за коли под наем. Като си харесате оферта проверете размера на депозита (обичайно плащането на наема може да стане с всякаква карта, но за депозита се изисква кредитна карта на името на шофьора), а също и размера на самоучастието. Добре е да помислите каква застраховка ви е нужна. Ако ще е външна аз бих ползвала worldwideinsurance, а не тази, която ще ви предложи сайта при резервацията. Най-добрият, но и най-скъпият вариант, е да си купите застраховката директно от компанията наемодател, когато вземате колата. Проверете обаче предварително цената, възможно е да е повече от самия наем.

# 76
  • sf
  • Мнения: 10 249
Знам, че е много относително, но в средата на януари как е прибризително времето в Милано?
При тези евтини самолетни билети, направо ме сърбят краката. 😆

# 77
  • Мнения: 6 388


Най-студеният период от годината.
Дневни температури около 5°C и доста висока влажност.
Ако е изолиран слънчев ден, може и да не е толкова лошо.

# 78
  • Мнения: 8
Здравейте,

Предстои ни пътуване до Милано в края на януари, като поводът е шопинг за абитуриентка. Много бих се радвала за насоки за магазини или аутлети за бални рокли. Търсенето на подобна информация до момента удря на камък...

# 79
  • Мнения: 6 388
Аз живея точно до магазин на Atelier Emé, в който продават както булчински рокли, така и и т.нар. "рокли за церемония". Направило ми е впечатление, че младите момичета са много привлечени от този магазин и виждам, че влизат, че обсъждат роклите от витрината (не става дума за булчинските).
Ако искате, проверете го. Имат магазин в Милано: Vicolo Giardino, 1
Atelier Emé е бранд от групата Calzedonia, която включва и Falconeri, Intimissimi... така че предполагам, че качеството ще е на едно сравнително добро ниво. Цените са доста прилични.
За сравнение, в моя град в непосредствена близост е и магазинът на Luisa Spagnoli, който също предлага рокли за церемонии и май е в същия ценови диапазон, но никога не съм виждала групички от приятелки да го гледат с интерес Simple Smile там е за по-зрелите дами.

Търсенето на подобна информация до момента удря на камък...
Пробвайте да търсите израза "abiti da cerimonia" и ще ви излязат имената на марки, които предлагат.

# 80
  • Мнения: 8
Аз живея точно до магазин на Atelier Emé, в който продават както булчински рокли, така и и т.нар. "рокли за церемония". Направило ми е впечатление, че младите момичета са много привлечени от този магазин и виждам, че влизат, че обсъждат роклите от витрината (не става дума за булчинските).
Ако искате, проверете го. Имат магазин в Милано: Vicolo Giardino, 1
Atelier Emé е бранд от групата Calzedonia, която включва и Falconeri, Intimissimi... така че предполагам, че качеството ще е на едно сравнително добро ниво. Цените са доста прилични.
За сравнение, в моя град в непосредствена близост е и магазинът на Luisa Spagnoli, който също предлага рокли за церемонии и май е в същия ценови диапазон, но никога не съм виждала групички от приятелки да го гледат с интерес Simple Smile там е за по-зрелите дами.

Търсенето на подобна информация до момента удря на камък...
Пробвайте да търсите израза "abiti da cerimonia" и ще ви излязат имената на марки, които предлагат.

Много Ви благодаря!
И аз попаднах на това ателие, една статия намерих, в която са изброени препоръчани магазини и дизайнери:
http://milano.pinkitalia.it/matrimonio/10-famosi-e-chic-atelier- … a-sposa-a-milano/
И ще пробвам търсене с израза, доста реклама излезе като за начало, но не съм прегледала всичко:)

# 81
  • Мнения: 256
Весела Коледа на всички! Бъдете здрави и много пътувания и щастливи мигове и не само в Милано 🎄🎁🎅🏽

На въпроса: ползвали ли сте услугата в Милано “летищен трансфер” на хотел в който ще отседнете? Виждам, че в booking има такава опция, но няма цена и подробности около трансфера. Ще се радвам да споделите! ☺

# 82
  • Варна
  • Мнения: 3 969
питайте хотела - всеки различно , и разстоянието е различно

# 83
  • Мнения: 4 485
То Милано има и няколко летища, освен различни хотели
Четете внимателно, понякога дори има промоция за безплатен трансфер при по-големи суми за хотел

# 84
  • Мнения: 256
То Милано има и няколко летища, освен различни хотели
Четете внимателно, понякога дори има промоция за безплатен трансфер при по-големи суми за хотел
В случая става дума за Бергамо. Ще пиша директно до хотелите, които съм харесала. Все пак ако някой се възползвал от тази услуга нека пише, защото аз не съм и нямам идея как стоят нещата.

# 85
  • Мнения: 22 524
Здравейте на всички и честита Коледа!

Може ли съвет за район за отсядане в Милано.
Държа да е сравнително в централната част или на няколко спирки с метро от нея.
Ще кацаме на Бергамо. Също приемам съвети и за транспорт от Милано до летището, час в който трябва да сме там около 6ч сутринта.
Избягвам района на гарата навсякъде където ходя.

# 86
  • София
  • Мнения: 337
Може ли съвет за район за отсядане в Милано.
Държа да е сравнително в централната част или на няколко спирки с метро от нея.
Ще кацаме на Бергамо. Също приемам съвети и за транспорт от Милано до летището, час в който трябва да сме там около 6ч сутринта.
Избягвам района на гарата навсякъде където ходя.

Преди месец бяхме отседнали в AirBnb в Porta Venezia, на границата със Zona Buenos Aires. Метростанцията Porta Venezia е на 3-4 спирки до Дуомото. Районът е много хубав, по бул. Буенос Айрес има всякакви магазини, страхотни ресторанти, парка Indro Montanelli с природонаучния музей и планетариума. Близо е и до гарата, без да е толкова престъпно, аз също избягвам хотели непосредствено около гарите.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 3 969
В случая става дума за Бергамо. Ще пиша директно до хотелите, които съм харесала. Все пак ако някой се възползвал от тази услуга нека пише, защото аз не съм и нямам идея как стоят нещата.

Милано си има 2 други летища , град Бергамо е на 60 км. от Милано и летището му се ползва от нискотарифните защото летищата на Милано са им много скъпи . Ако има  безплатни/евтини хотелски трансфери те ще са до 2те  летища , едва ли до друг град. От летището на  град Бергамо  има шатъли на 3-4 фирми около 10 евро до гарата на Милано която е на доста централно място . Ние бяхме отседнали в 4* на 200 м. от гарата и сме щъкали до късна нощ без проблеми и ни беше удобно за мн.ранно тръгване .

# 88
  • Мнения: 6 639
Честита Коледа, момичета!
Здраве и благоденствие да имате в изобилие!

Търся апартамент за няколко дни в района на Сан Сиро. Ако някой е отсядъл в такъв, и  може да препоръча, ще ми помогнете много.
Гледам в airbnb, но предпочитам лична препоръка.

# 89
  • Мнения: 248
За Милано изисква ли се тест за ковид при пристигащи от България ?

Общи условия

Активация на акаунт