За или против ваксинирането на децата

  • 16 144
  • 160
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 6 999
Мен задължителността най-много ме дразни честно казано.

Държавата ми отнема възможнбостта да преценя аз за детето си и дори за себе си дали искам ваксина. Защо?

Или неваксинирани деца не се приемат в учебни заведения - това пък защо? Нали ако всички са ваксинирани, а моето не е - само моето рискува. Другите имат ваксина - нали няма риск да се разболеят? Липсва всякаква логика, освен ако логиката е, че въпреки ваксината може да се разболеят ooooh!

# 62
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Isa
Мен задължителността най-много ме дразни честно казано.

Държавата ми отнема възможнбостта да преценя аз за детето си и дори за себе си дали искам ваксина. Защо?

Или неваксинирани деца не се приемат в учебни заведения - това пък защо? Нали ако всички са ваксинирани, а моето не е - само моето рискува. Другите имат ваксина - нали няма риск да се разболеят? Липсва всякаква логика, освен ако логиката е, че въпреки ваксината може да се разболеят ooooh!

Защото по този начин не предпазваш само себе си и твоето дете, а и околните.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 999
Чета, ама нали другите са ваксинирани - от какво ги пазя тогава? Те са си предпазени.

Тези, които имат ваксини - са предпазени, а тези които нямат - знаят какво рискуват. Проста логика.

# 64
  • Мнения: 1 655
За тези които се интересуват ще кажа, че има хомеопатични аналози на ваксините.

# 65
  • Мнения: 2 452
Прочетох откъсите от книгата публикувани тук и искам само да попитам, вие наистина ли вярвате 100% на написаното? НАИСТИНА ли вярвате, че тези, които са били "психически силни" са преживели епидемията от чума? Наистина ли вярвате, че няма изобщо доказателства за ефекта на ваксинациите?
А какво ще кажете за вариолата? На какво се дължи отсъствието на вариола в световен мащаб? Прави ми впечатление, че написаното е много едностранчиво - добре, вярно е че има странични ефекти, вярно е че може да настъпят усложнения, но ако човек е коректен трябва да отбележи и положителното, тук то напълно отсъства. Ако прочетете един научен текст за ваксинациите ще видите, че там има упоменати и възможните странични ефекти - това се учи в учебниците.
Няма повече да коментирам, защото смятъам че е излишно - това го написах за майките, които нямат мнение за ваксинациите и след като прочетат текста че придобият едностранчива представа за нещата.

# 66
  • Мнения: 1 975
Абе то шанс за усложнение винаги си има ....... Ама аз съм ЗА ....... моите деца имат вси4ки ваксини....

# 67
  • Мнения: 1 586
Цитат на: cheta
Цитат на: Andrea$
Всъщност никой не е направил тест на алтернативата - да не се ваксинират задължително децата, а да е по желание на родителите. Въобще не е ясно дали ще има епидемии, с които масово се плаши населението...

Но не е и ясно дали няма да има епидемии, нали?
А струва ли си риска?
Това е експеримент, който може да коства живота на много хора...надали някой би поел такава отговорност.


От друга страна пък твоето разсъждение звучи като разсъждението на много лекари в наше време - има вирус, грип, дай да предпиша и един антибиотик профилактично, че може и бактериална инфекция да се появи... А колко от болестите, срещу които се имунизират децата, са опасни за живота или изобщо много опасни е друг въпрос...

# 68
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: sunny_zt
Това за аутизма е пълна глупост. Аз съм се информирала относно тази болест и няма нито един доказан случай на болно дете от аутизъм, вследствие на ваксина.

Имам и един много важен въпрос към тези, които отричат напълно ваксините - ще можете ли да намерите думи, с които да изразите съчувствието си, ако аз се разболея от рубеола по време на бременността си, защото нито съм ваксинирана, нито съм я преболедувала?
Чакам това дете около 5 години и ако се разболея от тази болест по време на бременността си - или трябва да направя аборт по медицински причини или да родя дете с много тежки и несъвместими с живота малформации.

Та в този случай съм благодарна на всички хора, които са ваксинирани против рубеола, защото контактите ми с болни са ограничени по този начин. Ами ако хората отказват да се ваксинират против тази болест, аз трябва да стоя изолирана вкъщи 9 месеца.

Чакам да родя и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се ваксинирам за рубеола, защото не бих искала да изживявам параноичен страх през /дай Боже/ следващата си бременност.

sunny_zt,незнам колко си се интересувала и защо,но аз мога да те уверя,че има много такива случаи.На моя близка приятелка детенцето е с такава диагноза.На годинка започна да говори,но след направена ваксина(сега не се сещам коя точно,но ще я питам),до вечерта вдигна висока Т,преболедува много тежко,след което развитието му почти спря,а детенце все едно не беше проговаряло никога.Какво като някой не бил го доказал,кой мислиш,че ще признае,че има вина...или вярваш,че след толкова хвърлени пари за разработка на ваксини,някой ще ти каже-вредни са?Това е един огромен бизнес и парите трябва да се върнат,а в контекста на тези интереси моето или което и да е дете не са важни.При увреждане,вследствие ваксинация,го вписват в графата "нещастен случай" и го забравят.
Относно въпроса ти за Рубеолата(приемам го лично,защото аз напълно отричам ваксините)...Не виждам причина да се разболееш от нея,щом не си ваксинирана.Както и не виждам причина да не се разболееш от рубеола,ако си ваксинирана.Това за доживотния имунитет отдавна вече е легенда.Ако боледуваш нормално,организма понася по-леко болестта и наистина изгражда траен имунитет.Докато при ваксинацията става едно грубо вмешателство отвън и организма е шашнат,няма време да реагира и настъпва срив в имунната система.След което и една съвсем невинна настинка може да те събори.Всяка ваксина отслабва имунитета,колкото и да не ти се вярва.И не трябва да се притесняваш от неваксинираните,защото те не носят заразата в себе си.Носят я точно ваксинираните и точно те могат да те заразят.Пожелавам ти спокойна  бременност и леко раждане.Нямам нищо против теб или която и да е друга мама.Просто темата е много щекотлива и надали ние ще успеем да я решим #Puppy dog

Цитат на: Isa
Или неваксинирани деца не се приемат в учебни заведения - това пък защо? Нали ако всички са ваксинирани, а моето не е - само моето рискува. Другите имат ваксина - нали няма риск да се разболеят? Липсва всякаква логика, освен ако логиката е, че въпреки ваксината може да се разболеят

Много точно,казах го вече няколко пъти.
Цитат на: Svetla1
За тези които се интересуват ще кажа, че има хомеопатични аналози на ваксините.

  friendship

# 69
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Isa
Чета, ама нали другите са ваксинирани - от какво ги пазя тогава? Те са си предпазени.

Тези, които имат ваксини - са предпазени, а тези които нямат - знаят какво рискуват. Проста логика.

Бе не е точно така, защото представи си примерно по някакви причини, на моето дете не бива да се слага еди коя си ваксина. Тогава какво?
Целта на всеобщите ваксинации е и да се премахне изцяло някоя болест.
Нещата са комплексни и не разбирам идеята всеки да се спасява поединично.
Не знам да има нормална страна, в която да няма задължителни ваксини.

# 70
  • Мнения: 18 542
Цитат на: iskrica_nadejda
sunny_zt,незнам колко си се интересувала и защо,но аз мога да те уверя,че има много такива случаи.На моя близка приятелка детенцето е с такава диагноза.

Дано не прозвучи жестоко, но детенцето на твоята близка било ли е абсолютно здраво когато са му поставяли ваксината?
Трябва да се погледнат нещата и от тази страна.
Може да е имало нещо, което не се отчита...пичина поради която на него именно не е трябвало да бъде поставена.
Примерно точно след Тримовакса Борис изкара много тежко вирус с повръщане и разстройство, чак до болница стигнахме. Аз имам съмнения, че причината е именно рано поставена ваксина, защото млако преди това беше боледувал.
Мисля, че поставянето на ваксините трябва да става внимателно и отговорно. Тогава може би рискът ще е минимален.
Не отричам, че го има, но на фона на ползите...

# 71
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Andrea$
От друга страна пък твоето разсъждение звучи като разсъждението на много лекари в наше време - има вирус, грип, дай да предпиша и един антибиотик профилактично, че може и бактериална инфекция да се появи... А колко от болестите, срещу които се имунизират децата, са опасни за живота или изобщо много опасни е друг въпрос...

А ти знаеш ли в действителност колко са опасни? Не вярвам. Аз също не знам.
Въпреки всичко ти би ли поела отговорност, ако зависеше от теб?
Сравнението с антибиотиците ми се струва неуместно.

А по повод профилактиката - това е най-доброто срещу болестите. От едно такова чакане детето ми стигна до пневмония. И какво сега? Да съм застъпничка на тезата, че при всеки грип трябва да се дава превантивно антибиотик? Не не съм. Аз също не искам детето ми да пие за щяло и нещяло, но когато има нужда бих дала на мига.

# 72
твърдо ЗА ваксините в наше време

# 73
  • Мнения: 530
Цитат на: cheta
Не знам да има нормална страна, в която да няма задължителни ваксини.


В Англия не са задължителни и Слава Богу! (Е, сега сигурно някой ще ми каже, че не е нормална страна, но това е предмет на друг разговор) Защото според мен е право на избор, а не би трябвало да се налага от когот и да било.

Аз не съм нито За нито Против ваксините. За някои съм (може би) и определено считам, че други са излишни. Мисля, че да се обобщава е винаги опасно, защото не всички болести от които ни предпазват (или 'би трябвало да ни предпазват' защото не съм убедена в това твърдение) ваксините са толкова страшни и ужасни.

Варицела - вярно не е от задължителните ваксини, но много хора я слагат....Е, болестта не е толкова ужасна, повечето ми познати са я прекарали, тези които като малки доста по-леко от тези които като големи. Но и ваксината не е гаранция че няма да се разболее човек и то точно в периода в който е най-опасно (например заушка в юношеска възраст при момчетата вместо в ранна детска, рубеола при жените по време на бременност, вместо като дете и т.н.). А и с много други болести е така..
Има и друго - някои от тези наистина страшни болести са изкоренени напълно - защо тогава продължават да ваксинират? Полиомиелита например - поне тук в Англия, полио може да се хване само от ваксината?!!!! Звучи абсурдно, но е факт. Доскоро се ползваше само живата, от около година мисля вече не.......Защо например са продължавали да ваксинират против вариола години след като болестта е била изкоренена и при това се е знаело за сериозните странични ефекти от васкината....И много такива въпроси, които за съжаление нямат еднозначен отговор.

А още по-жалкото е че всичко е толкова поляризирано. Тези ЗА и тези ПРОТИВ рядко (да не кажем въобще) влизат в конструктивен диалог, а родителите остават по средата и се чудят - дали е по-добре да си бяхме останали неинформирани и благословено незнаещи като преди, защото сега като я имаме цялата тази противоречаща си информация от двата 'лагера' решението е още по-трудно....

# 74
  • Мнения: 3 146
Ти, Искрице, да не си от някоя секта? и АКО ДА  Що не си стоиш в някоя пещера и да не си ваксинираш детето.Да, предпочитам, дори много държа , в детската градина на детето ми (както и в училището му) да не присъстват неваксинирани деца.

Общи условия

Активация на акаунт