Войната в Украйна 2

  • 705 470
  • 11 130
  •   2
Отговори
# 10 770
  • Мнения: 18 380
Само че няма раздвижване. Откакто руснаците си върнаха Авдеевка, нещата са все същите. Не говорим за километър-два.

# 10 771
  • Мнения: 18 680
Това , че е  заем и добре. От умрял нищо не можеш да върнеш ,грижа ти е да е жив и  в кондиция да плаща. това е другата страна на нещата.

# 10 772
  • Мнения: 18 380
не е добре, защото вместо да помогнат на Украйна ще я "вътрят" още повече. Украйна в близикет 20 години няма да е в позииця да изплаща заеми. Виждам аз, че тръмпистите искат Путин да превземе Украйна, ама да ги питам аз като ги запуца после тях

# 10 773
  • Мнения: 18 680
Не вярвам да я  "въртят", има неща дето не знаем. Парите в заем  си искат връщане. Няма да допуснат да им умрат парите, като падне под путин. Това е . Не са готови със самолети ,нови оръжия, макар да подмениха доста и  не са на руски.  да не подценяваме руската мощ, чудо е , че удържаха до сега. ще гледаме, който е жив, аз не съм сигурна.

# 10 774
  • Мнения: 323
Хах, пак ми изтриха мнението.
Вероятността Конкреса в САЩ да гласуват помощ за Украйна намаля драстично, след като разделиха гласуванията. Отделно ще се гласува помощ за Украйна, помощ за Израел и помощ за Тихоокеанският регион.
За Израел ще има помощ на 100%, за ТихоОкеанският регион мисля , че също ще гласуват помощ, обаче за Украйна надали.

# 10 775
  • Мнения: 18 680
ще поживеем, ще видим.

# 10 776
  • Мнения: 1 034
Според мен, Украйна е прежалена, честно казано. Американците пасуват, европейците не правят достатъчно. Шолц отиде да се моли в Китай, въпреки натиска от САЩ. Според мен,  няма големи шансове Украйна дори да задържи фронтовата линия, камо ли да си отвоюва територии. 
Според мен, в темата се мълчи, защото в пресата се мълчи. А в пресата се мълчи, защото Украйна не е на дневен ред. 

# 10 777
  • Мнения: 18 380
ситуацията е следната
Тръмпистите натискат да се блокира помощта. Очевидно е, че Тръмп се надява да принуди Украйна да се предаде и да отхвърли санкциите срещу Русия, за да си оправи бизнеса. Криви са му сметките. Освен това републиканците искат да представят ситуацията като провал на Байдън. Надеждата ми е, след ноември да има много повеече демократи и в Сената и в Конгреса
2. Освен Германия никой не дава реално пари, а това не е достатъчно. Макрон е силен на думи, не и на дела. Орбан е руско прокси отвсякъде.
3. Вместо да действат всички се ослушват, а през 6-9 ноември се очаква нациналистическа вълна, последвана от домакинство на Унгария.
следващите 6 месеца ще са тежки за Украйна, ако ги издържат вероятно ще има някакво отпушване другата година.
конфликта в Близкия изток допълнително влошава нещата, никой не иска да си дава оръжието.

# 10 778
  • Paris, France
  • Мнения: 14 171
2. Освен Германия никой не дава реално пари, а това не е достатъчно. Макрон е силен на думи, не и на дела. Орбан е руско прокси отвсякъде.

Не съм съгласна за Макрон. Непрекъснато пращаме оръжие, боеприпаси, хуманитарна помощ. Макрон е първият френски президент от много десетилетия, който клъцна бюджета за образование и здравеопазване за сметка на военния. Спряганият за десен Саркози, срещу когото имаше бунтове от младежи в емигрантските гета, даде права на нелегалните, а уж социалния Макрон ги окълца и им остави само спешна помощ в болниците. Повече никакво зъболечение, никакви лекарства, никакво джи пи не поема държавата за нелегални. Представи си какво става в спешна помощ! Ако Марин Льо Пен го беше приложила, щеше да избухне гражданска война, но макронистите крякат, че ни заплашва Русия и всичко минава по мед и масло.

Макрон разположи френски контингент в Румъния и те движат доста от украинската логистика. 

Във Франция се обучават непрекъснато украински военни, медицински кадри, технически персонал. Само обучението им е за милиарди, но минава по други графи за да не дразни плебса.

Донбас и Крим са си руски от 2014г. 

Ами не, не са. Водят си се украински. Ако докато ме няма някой се настани в къщата ми, смени бравата и ключалката и поживее там 2 години, къщата става ли негова?

Питай путинката защо са всички циркове и за какво му бяха Крим и Донбас!

# 10 779
  • Мнения: 18 680
За плацдарм.

# 10 780
  • Мнения: 18 380
Донбас и Крим са си руски от 2014г.  не знам защо, освен за едни пари, е целият жесток цирк. Това трябва да се прекрати час по-скоро.
Ами не - не са руски, това че има окупационен режим не ги прави руски. Впрочем Путин поставя такива условия, че териториите са най-малкото. Отказ от всички окупирани територии (включително Запорожието и части от Харковска област), Украйна губи право на самостоятелна външна политика, никакво НАТО, никакъв ЕС, въвежда се рублата, съд за Зеленски и министрите....да продължавам ли?
Путин предлага това което Хитлер дава на Франция. Половината преминава директно към Германия, а втората начело с ген. Петен е едно марионетно правителство, което изтощава ресурсите на страната в полза на Германия.

# 10 781
  • Мнения: 9 280
Това е стара дипломатическа стратегия още от времето на сърпа и чука в СССР – да се поставят абсолютно неизпълними условия на противника. Путин (също като Сталин) поставя неизпълними условия пред Украйна,за да я предизвика да започне или продължи войната,а после – каквото сабя покаже. Ако пък противника се съгласи на условията,след време руският вожд отново поставя нови неизпълними условия...

# 10 782
  • Мнения: 18 380
Кога Запада е признавал, че е лъгал за Украйна? На някой много му работи въображението.

# 10 783
  • Мнения: 323
Е как, самата Меркел си каза че са нямали никакво намерение да спзват Минските споразумения. Голяма точка.

# 10 784
  • Мнения: 18 380
Меркел не представлява целият запад, а и Минските споразумения Путин директно ги наруши като отказа да се изтегли. Освен това след като имаше един измамник до теб (Путин), който се преструва че ти подава ръка, а държи ножа в другата правилата не важат.

Общи условия

Активация на акаунт