Работа, CV-та, HR-и, съвети - 82

  • 31 553
  • 930
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 5 457
vermilion, и според мен изчакай да минат празниците и евентуално февруари се надавам да потръгнат нещата.
Аз започнах да се оглеждам и за позиции, които не са в моята сфера и за които търсят хора с малък или без опит. Но аз съм склонна да започна и на по-ниска заплата, просто да работя. Grinning

# 901
  • Мнения: 5 300
Аз в момента като началник цех (организатор производство) взимам 1320 лв, в Пловдив, та по принцип сигурно и продавачка да ида другаде ще ги докарам г/д тези пари... Общо взето кандидатствам за такива и подобни позиции, но като нищо ще взема да се оглеждам и за неща в други сфери.  Просто тук вече е нетърпимо. Иначе съм сгодена, не живея сама, но и на годеника ми заплатата не е кой знае колко голяма, малко над 3000 лв е, сравнена с моята е доста повече, но с тази инфлация ме е страх да рискувам да оставаме само с неговите пари, а и ме осигуряват на 800 лв, та познайте каква борса ще взимам.

# 902
  • Мнения: 5 150
За какво ще им събираш нервите на тия за 1300 лева? Ако не ти е проблем пътуването 1 час в посока, Кауфланд Хасково търсеха управител на 3800 лева. Опитай, сигурно ще те вземат, защото почти година периодично върви обявата.Щом можеш да организираш и ръководиш производствен цех, ще се справиш и с това.

# 903
  • Мнения: X
Верми, за такава отговорна позиция, много ниски пари дават. Според мен в Пловдив ще имаш какво да намериш, което да ти подхожда повече, а не просто продавачка. Ръководен кадър си! Иначе и аз мисля, че сега по празниците е много замряло всичко. Работни дни са само 29 и 30 декември, предполагам всички са отпуск и няма кой да прави подбор. След НГ ще има раздвижване.


Аз си харесвам работата, но вчера си говорих с една моя близка за друга фирма, видях една интересна позиция и много се изкуших. Не знам дали да не аплайна. Сега ми е много спокойно и знам, че друга такава работа няма да намеря. Уча и нови неща. А това, което ме изкушава е, че заплатата е с поне 1200 лв повече от сегашната ми.

# 904
  • Мнения: 9 030
И аз мисля, че не трябва да напускаш без да имаш резервен вариант. Можеш ли да излезеш отпуска седмица-две или да си вземеш болничен? Просто да се откъснеш и малко да свалиш напрежението.

# 905
  • Мнения: 5 300
Ами за съжаление не мога да излизам отпуска, когато на мен ми се иска, пускат ме, когато има по-малко работа, то и за това имам още 18 дни неизползван за тази година. Пускала съм болнични, но напрежението се трупа отново още в първия ден, когато се върна на работа, просто органически вече не ги понасям. Толкова са ми черни и мизерни пред очите, че нямам думи. И в момента съм на работа, а не ни и плащат повече за това, че е почивен ден, да не говоря, че няма ваучери, нито транспорт. Отделно понеже аз съм с твърда заплата извънредни не ми плащат. За ноември, понеже 3 дни работихме с по 2 часа повече, отделно аз писах на служителите допълнителен бонус, но на мен такъв нямаше кой да даде, в края на месеца разликата между моята заплата и техните беше 40 лв, много стимулиращо.
bubolina73 , за съжаление нямам книжка, иначе те и в Пловдив търсиха управител. Книжката ме спира за доста други позиции, но все още не мога да преодолея страха си от шофиране, надявам се да изскочи нещо и без да ми е нужна книжка.
Иначе миналата седмица имаше качени 3 обяви за подобна работа (началник смяна, организатор производство и последната беше пак за някакъв ръководител), кандидатствах и за трите пък да видим.

# 906
  • Мнения: 5 150
Опитай за  пловдивския Кауфланд, поне заплатата ще ти е повече, а и няма да имаш шеф на главата си.И не си слагай чуждата работа толкова присърце, нито тиквен медал ще ти дадат, нито фирмата ще стане твоя.

# 907
  • Пловдив
  • Мнения: 5 038
Ох, и аз съм така с книжката. Не съм шофьор и това много ме спира - навсякъде искат шоф. книжка, дори и за позиции, които не са свързани с шофиране според мен. А ме е страх и не мога да го преодолея.
Верми, и аз търся на сходни позиции, но изцяло в търговията, и съм смаяна от ниските заплати, които се предлагат в Пловдив.
На мен, обаче, ми се обаждат и ходя по интервюта поне. Колкото да разбера какви мизерници са всички. На последното интервю за началник склад ми предложиха 1200лв чисто. Грабнах си чантичката и директно им казах чао.

# 908
  • Мнения: 5 300
bubolina73 те и за Пловдив искат да имаш книжка, в изискванията им е, аз бях кандидатствала за позицията, въпреки, че нямам, но не ми се обадиха за интервю, ама това беше преди поне 2 месеца.
*Бенджи* и при нас търсиха началник склад, и предлагаха заплата 1000 лв нето, познай дали намериха.

Последна редакция: вт, 27 дек 2022, 11:33 от vermilion21

# 909
  • Мнения: 1 418
За Управител на Кауфланд изискванията са големи, работата още повече, големите заплати са с пълни осигуровки. Нямаш шеф, имаш много шефове на главата.
Мой приятел беше на такава позиция. Сега е пак Управител на друг тип обект. Работи по 12 ч дневно, 2 на 2, и вика "От кога търсех работа на половин ден"...Joy

# 910
  • Мнения: 5 150
За хасковския Кауфланд почти година пущат за управител през месец, следи и в Пловдив и там може да е така.
А заплатите, които са обявени, може да се отнасят само за осигуровките, реалната може да е повече.

# 911
  • Мнения: 5 300
В Пловдив също пускат сравнително често обяви за управител, кандидатствала съм няколко пъти не са се обаждали, но предполагам, че е заради липсата на шофьорска книжка.
Иначе и в Т маркет пускат често, но за там няма никаква информация за заплащането. Някой, ако е наясно, моля да сподели.

# 912
  • Мнения: 30 041
Т маркет са пълни мизерници. Не знам какви са им заплатите, но знам, че им налагат парични глоби по някакъв начин, макар че нямат право. Една от продавачките беше сбъркала етикет (не го сменила) и казаха, че ще я глобят 50 лв.

# 913
  • София
  • Мнения: 16 197

Иначе и в Т маркет пускат често, но за там няма никаква информация за заплащането. Някой, ако е наясно, моля да сподели.
   
Много наясно съм - имам близък ЧР в централата.
Ако те вземат, не само съблекалните ще заключиш. Направо те виждам като строга господарка с камшика, а насреща ти тъпо гледащ персонал. За миризмата на развалено и спарено в служебните помещения да не се формализираме.
Освен камшика и КПП трябва да оборудваш - да ги наблюдаваш да не крадат прекалено много.
Ще се изпокараш, ще напускат, ще бъхтиш вместо тях. Ще идват нови - все по-тъпи.

# 914
  • Мнения: X
Живея срещу т маркет и понякога пазарувам там. Персонал няма. Просто идват, виждат какво е и напускат. Управителката зарежда щандовете най-често. Заплатите са много ниски. Един мой приятел с 10 г стаж като мениджър на подобен обект започна в т маркет и същия ден си тръгна. Бяха говорили за една заплата нето, която в договора била записана като бруто. Договорът трябваше да го подпише на първия работен ден.

В т маркет срещу нас съм виждала развалено месо на щанда. Стоки с изтъркан печат със срок на годност и набит на ново.

Не знам даже как съществува този магазин. Понякога влизам там, защото е най-близо и хора почти няма, поне няма блъсканица.

Общи условия

Активация на акаунт