Работа, CV-та, HR-и, съвети - 82

  • 31 513
  • 930
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 5 300
Абе по принцип не се страхувам от тъпо гледащ персонал, такива индивиди са минали през мен, че вече не мога да се очудя на нищо. В случая парата е важна.

# 916
  • Мнения: 5 126
Младичка си, още колко неща ще видиш. Ама недей се кара с хората заради чуждата работа, защото не знаеш кога до кого ще опреш и не знаеш какви хора са ти насреща.Всякакви откачалки има, гледаш го прост, будала, ама така ще те изпързаля, че свят може да ти се завие.

# 917
  • Мнения: 5 300
Със сигурност има още какво да видя, но имах предвид, че не се плаша от необучен или казано по-меко необразован персонал. Мога само една случка да разкажа, за да добиеш представа за какво става въпрос, това беше на старата ми работа, която напуснах,там пак се водех технолог/организатор производство, но успях да изкарам само три години. Беше производство на месни колбаси. Лятото винаги е имало много работа и назначаваха по 20 човека на веднъж, от някакви незнайни села ги намираха и си бяха от етноса. Та карат ми ги всички наведнъж + 25, които са си редовни станаха 45 души, аз сама, работата беше такава, че работеха на 2 етажа, на първия се правеха заявките на втория бяха вакууми, сушилни и машини за сваляне на шпеков салам. Тъй като са нови и не знаят как се правят заявки, всеки клиент има изискване дали в кашон, дали в каса, пък всеки салам беше в различен цвят чували, слагам новите горе да свалят салам и да вакуумират. Обикалям аз нагоре, надолу, защото всяка изпълнена заявка трябва да чекирам, да издам документи, за да я вземе началник склада, отивам горе гледам вакуума се развалил и излизат развакуумирани салами, а човека, който трябваше да ги събира (казваше се Армандо без да се бъзикам), хвърля салама в чувалите, а на масата си събира празните опаковки (беше му обяснено по принцип, че е обратното, хвърля опаковката, а салама в каси събира и дава пак на човека, който зарежда вакуума), сега да не говорим, че при повреда трябва да спрат машината и да ме потърсят, за да се обадя на техник. На другия вакуум (бяха 3),една госпожа събира и мята във всяка каса, по колкото и падне, къде 7, къде 10,къде 5 салама, а трябва да е точно определена бройка (14),защото после спрямо броя каси се отчитаха бройките вакуумиран салам, тя жената не можела да брои... Отделно в сушилните, където сваляха салам, големият му се лепеше бандеролен етикет и след това се вакуумира, дала съм лично в ръцете на жената етикетите, които трябва да слага, след 10 минути като отидох беше взела от някъде други. Другият пък в съседната сушилня, казваше се Рамбо (пак без майтап) си беше изрязал ботушите във форма на галоши, че му се потяли краката, до края на смяната идва да реве, че му се пълнени галошите с вода. Та всичко това беше в една смяна, до края имай предвид, че бях станала не разногледа, ами и аз не знам какво. Та не знам с какво може да ме уплашат вече. 🤣

# 918
  • Мнения: 5 126
Много неща има, ама да не обръщаме темата на клюкарник.Има и агресивни и отмъстителни.
Карай го спокойно докато си намериш друго.

# 919
  • Мнения: X
Верми, това звучи като някакъв анекдот, не като реалност. Наистина не знам как може това да се случи за ден! И си издържала три години... Grinning как не си ги направила тия на салам, не знам!

# 920
  • Мнения: 5 126
Ама тия поне не са го правили нарочно.По- лошото е, когато хора с акъла си правят нарочно и напълно осъзнато мизерии.И трябва да ги търпиш, защото си тръгват на момента, без предизвестие, без молба за напускане, без нищо.И освен да не му дадеш последната заплата, друго не можеш да направиш.

# 921
  • Мнения: 5 300
Шерилин, за съжаление наистина беше всичко в 1 ден, иначе има още мнооого такива изцепки, но този ден сигурно ще го помня винаги. 😁 Аз много си харесвах работата и заради колектива, който бяхме, до ден днешен се събираме, нещо, което не бих казала за сегашния колектив, то такъв просто няма.
Буболина, аз съм против максимата да търпя някой, защото и аз не знам защо всъщност трябва да го търпя. По принцип всичко документирам, за да имам аз застраховка при евентуална рекламация, гледам да са ми вързани гащите. В никакъв случай не бих позволила самите служители да ми се качат на главата и аз да ги търпя, защото, аз наистина не знам в името на какво трябва да ги търпя да правят, каквото си искат, това може да ми е останало и от предишната работа, там не търпяха никой да прави, каквото си иска. Бяха на максимата, че незаменими хора няма и в крайна сметка за тях бяха прави след като все още са най-голямото хранително производство в България.

# 922
  • Мнения: 5 126
Няма нито незаменими хора, нито работа, ама е нужно време да ги замениш.И са принудени да ги търпят, защото тира чака да го товарят,а те си вземат партакешите и си тръгват, и не си тръгва един, а повече от половината и то по средата на работния ден и казват ,,бяхме до тук".И когато работиш за износ, плащаш неустойки на ден закъснение. Вашите работници може да ви ядосват, но поне не ви правят на луди.

# 923
  • Мнения: 5 300
Това съм им го казвала по завоалиран начин, че е в тях силата, ако искат парите и условията им да се променят, но трябва да са единни, аз бих ги подкрепила, но за съжаление те са с робско мислене и ги е страх, а е повече от ясно, че собственика няма как да си позволи да загуби наведнъж дори и половината от тях. Ама, както и да е, това е друга тема на разговор.

# 924
  • Бургас
  • Мнения: 177
Имате ли представа да се предлага тип дистанционна работа, непълно работно време, нещо от рода на попълване на таблици, справки, изпращане на мейли, някаква информация, въобще нещо, което може да се върши извън официално работно време, като целта е допълнителен доход ( не основен) за подпомагане на бюджета. Гледах в джоба, но нищо подходящо не открих.

# 925
  • Мнения: 972
Най-добре потърсете по-добре платена работа, така че да не ви се налага да работите извънредно и на две места. Иначе има разни обяви по фрийланс сайтовете, но конкуренцията е голяма и може би не си заслужават усилията.

# 926
  • Мнения: 29 927
Имате ли представа да се предлага тип дистанционна работа, непълно работно време, нещо от рода на попълване на таблици, справки, изпращане на мейли, някаква информация, въобще нещо, което може да се върши извън официално работно време, като целта е допълнителен доход ( не основен) за подпомагане на бюджета. Гледах в джоба, но нищо подходящо не открих.

Трудно ще намериш подобна работа. Може да опиташ в някоя агенция за пазарни проучвания като анкетьор, но пък там трябва да си много навътре в материята и да си контактна личност.

За попълване на таблици - не мога да си представя какви да са те, за да се попълват в извънработно време от хора, които не са служители на съответната фирма.
Мейли вече се изпращат с едно цъкване, формуляри се попълват лесно през word.

Като допълнителен доход - нещо, което се изработва ръчно - плетива, бижута, мартеници....нещо подобно. Въпросът е, че не е ясно дали ще имаш пазар за тях, а си трябва и известна инвестиция.

# 927
  • Мнения: X
Качване на продукти и описанията им в сайт. Разбира се, за такива дейности заплащането е символично и кандидати много.


И аз съм съгласна със Соул, не знам какви са тези мейли и таблици за извънработно време.

# 928
  • Мнения: X
Тук такива малко задачки няма, защото никой не иска да плаща даже за големите неща за съжаление... иначе в щатите има много такива офис асистентски или секретарски почасови задачки, хората си ценят времето и плащат почасово друг да им ги върши тези неща. Даже ми прави впечатление на работа как от мен се очаква като инстантно кафе да науча power bi, а в западните страни не знаят даже с офис пакет да боравят като хората и който може, си наема личен асистент... Преди няколко години се бях опитала по разни платформи като upwork точно за такъв тип задачки, но първо филипинци и индийци те подбиват с цени, и второ трябва някой да те препоръча и да имаш ревюта, за да имаш шанс да те наемат, а за тази цел трябва да свършиш някаква работа... изобщо просто при мен не се получи. Иначе една позната докарваше през майчинството допълнителен лев към румънски онлайн магазин за бебешки дрешки да превежда описания на стоки и като цяло административна поддръжка и помощ.

# 929
  • София
  • Мнения: 2 892
Да, има на американския пазар такива обяви, но в България не съм срещала такива.

Общи условия

Активация на акаунт