Тестове за хранителни непоносимости

  • 599
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 898
Реших да пусна нова тема, тъй като така повече хора биха видяли въпроса, включително и които са правили такива.
Въпросът е: доколко са меродавни, признават ли се и ако не - защо, изследват се антитела? Дали на всеки или почти на всеки излиза "нещо", само и само да са "на мода"?

Чесън и киви не съм яла от миналата зима, откъде-накъде?!
Ако някой е бил на лекар с подобно изследване - да сподели какво е станало. Че личната ми вече е вдигнала ръце от мен. За сега не ми се споделя защо правя такива изследвания.

# 1
  • Мнения: 6 309
Не знам подробности, но моя позната го прави това изследване. Хранеше се после според резултата и препоръките.
Според нея не е имало абсолютно никакъв ефект.
Но не знам какво точно е очаквала да се промени с това.

# 2
  • Мнения: 898
Не, аз не го правя с цел "чудодейна диета", или защото стана модерно като панацея едва ли не. Аз търся реален проблем с червата, който да се докаже. Не знам обаче, дали този резултат е като за наличие на такъв проблем, или и на здрав човек може да излезе такъв.

# 3
  • Мнения: 13 817
Това не е алергия. Това се тълкували като среща с даден продукт. В последно време много се злоупотребява в тази област. Особено що касае деца. На дъщеря ми примерно  преди доста години правихме тестове за алергии (доста скъпи) с много алергени не си спомням вече няколко страници, имаше и хранителни и там точно си излизаше къде и какво има като алергия. Другото е блабла

https://moeto-zdrave.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0 … elna-neponosimost

# 4
  • Мнения: 898
Аз нямам симптоми на алергия и не търся алергии, както и знам, че не е за това изследването. В статията пише за имуноглобулин G, то е ясно че всеки го има, но въпроса дали е нормално срещу вещества от храните е слабо застъпен...

# 5
  • София
  • Мнения: 712
Не знам до колко са верни тези тестове, никога не съм правила такъв, въпреки че проблеми със стомаха имам често. Може да пробваш по метода на изключването да видиш кои храни не ти понасят. Аз така разбрах, че ориза ми дразни стомаха.

# 6
  • Мнения: 13 817
, но въпроса дали е нормално срещу вещества от храните е слабо застъпен...
Това не го разбрах.

# 7
  • Мнения: 898
"дали е нормално срещу вещества от храните" да се образуват антитела (вярно не съм си довършила мисълта).

# 8
  • Мнения: 898
Оказа се, че и самите лекари не могат да разчетат категорично такова изследване. Не ми казаха, че няма стойност, но не ми казаха и какво точно означава резултата. Освен в лабораторията където ги правят да питам, друго не знам...

# 9
  • Мнения: 13 817
Оказа се, че и самите лекари не могат да разчетат категорично такова изследване. Не ми казаха, че няма стойност, но не ми казаха и какво точно означава резултата. Освен в лабораторията където ги правят да питам, друго не знам...

Има лекари които ги разчитат , не са всички, работят с добавки които предлагат за това и онова. Познати наскоро за дете правиха такива. Беше им изписала да спрат глутен, не помня ощеКакво за две години и една камара добавки.

# 10
  • Мнения: 898
Точно от глутен имам най-силно изразени подуване и газове, но изследванията за него, които ми препоръчаха, са отрицателни:

# 11
  • Мнения: 6 309
А изследване за хеликобактер правили ли сте?
Има доста храни, които по принцип са си газообразуващи - бобови, зелеви, лук...

Аз по едно време имах силно изразен такъв проблем. То беше един симфоничен оркестър... Заради друг здравословен проблем се наложи да изпия сериозно количество АБ, и покрай това и проблема с газовете изчезна.
Отдавам го на нарушена чревна флора.
     Та може би трябва да се консултираш с някой гастро за изследване за чревна флора. Thinking

# 12
  • Мнения: 898
Правила съм за хеликобактер - отрицателно е.
Четирима лекари вече не могат да заключат нормални ли са тези резултати, или не... В лабораторията даже не можаха да отговорят конкретно на въпроса ми...
Наистина ли толкова рядко се прави точно това изследване... Disappointed

# 13
  • Мнения: 6 309
Нормални са ти резултатите. Няма непоносимост.

Общи условия

Активация на акаунт