Менингит и в София

  • 3 035
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 710
Да почива в мир малката му душичка! Flowers Rose

# 46
  • Мнения: 2 757
Мир на душицата. Сега по новините казаха май беше за този случай. Интересно как детето е хванало вируса или бактерия ли е не знам , ама иначе нямало опасност  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 1 345
 Sad Sad SadУЖАС НАСТРЪХВАМ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ ОГРООМНИ. КАКВО СТАВА С ТОВА ЧУДО ЕЙ ХОРА НЕЩО ИМА НИКОЙ НИЩО НЕ КАЗВА БЕШЕ ХЕПАТИТ ПТИЧИ ГРИП И ПР. СЕГА МЕНИНГИТ ДАЙТЕ ПОВЕЧЕ ПОДРОБНОСТИ КАК МОЖЕ ДА СЕ ПИПНЕ С ПРОСТУДА ЛИ ВИРУС БАКТЕРИЯ ЛИ Е ИМА ЛИ ЕФЕКТ ОТ ВАКСИНАТА АКТ- НЕЩО СИ КАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЕ ПРАВЯТ . ДАНО ДА НЯМА ПОВЕЧЕ ТАКИВА СЛУЧАЙ МОЛЯ СЕ СИЛНО ЗА ТОВА ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 577
Да почива в мир малката душица Сашко!
 Flowers Rose Flowers Rose
Най-дълбоки сьболезнования на родителите и близките!!!

# 49
# 50
  • София
  • Мнения: 1 941
Менингококите ги има свободно в нашето тяло и имунната ни система не позволява тяхното патогенно развитие. При срив на имунната система, който може да настъпи от някакво вирусно заболяване, настинка, никнене на зъби, стрес и др., менингококите виждат свободно поле за действие. Менингококов сепсис, не е точно менингококов менингит. Сепсис означава все едно натравяне на кръвта и поразява целия организъм.

Ето цитат от Стандарт на шефа на инфекциозна болница:

"Има пет вида, но само сепсис убива

Има 5 вида менингит, но само менинговият сепсис убива, обясни за "Стандарт" шефът на Инфекциозна болница д-р Костадин Костов. Попадналата в организма бактерия тръгва по кръвта и засяга важни органи - сърце, бъбреци, стави, мозък. Много важно е какво е състоянието на имунната система, подчерта специалистът. Той допълни, че само един на 200 заболели умира от най-тежката форма на менингит. Симптомите на болестта са мускулни болки, главоболие, висока температура. Заразата се предава по въздушно-капков път. Бактерията не може да живее извън човека повече от 1-2 минути, така че заразата не може да се "пипне" от предмети, обясни д-р Костов. "


Това е.... Тъжно, но факт! Изпитала съм подобно на гърба си Cry Cry Cry

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 13:37 от Angela

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Angela  Hug

 Cry Cry Cry Мир на душичката и на този ангел...   Praynig

# 52
  • Мнения: 334
Потресена съм.Мир на душичката на малкия ангел.Flowers Rose
Ядосвам се,че държавата не предприема нищо. #Cussing out
Няма ли начин да се направи дизенфекция на всички училища и детски градини,където опасността е най - голяма?Няма ли кой да ни уведоми как да предпазим децата си?Както винаги държавта нехае.
И се питам какво още трябва да се случи та здравното министерство да си свърши работата.Понякога се чудя къде живеем?

# 53
  • Мнения: 3 537
Мир на душата му. Cry

# 54
  • Мнения: 1 858
Потресена съм.Мир на душичката на малкия ангел.Flowers Rose
Ядосвам се,че държавата не предприема нищо. #Cussing out
Няма ли начин да се направи дизенфекция на всички училища и детски градини,където опасността е най - голяма?Няма ли кой да ни уведоми как да предпазим децата си?Както винаги държавта нехае.
И се питам какво още трябва да се случи та здравното министерство да си свърши работата.Понякога се чудя къде живеем?


Какво точно според теб трябва да направи държавата Peace?

# 55
  • Мнения: 334


Какво точно според теб трябва да направи държавата Peace?
Как какво?Да вземе някакви мерки,дезинфекция например,профилактика ,информираност на населението и пр.

# 56
  • Мнения: 3 576
Аз доколкото разбирам дезинфекция и профилактика няма да помогнат!
Това си зависи от организма и за съжаление не може много да се направи Sad

# 57
  • Мнения: 1 858


Какво точно според теб трябва да направи държавата Peace?
Как какво?Да вземе някакви мерки,дезинфекция например,профилактика ,информираност на населението и пр.
Да де ама то така на думи е лесно "някакви мерки", "дезинфекция", "информираност" но специално дезинфекцията на цяла Бг. как я виждаш? Колкото до информираноста онзи ден имаше репортаж по темата имаше и статистика през последните години по колко смъртни случая е имало. Не можем за всичко скапано да се оправдаваме и да разчитаме на държавата... да не говорим, че държавата това сме ние!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 941
Каква дезинфекция????? #Crazy Вие четете ли темата, въобще? Такива случаи има навсякъде, не само в България. Аз лично знам за САЩ. Peace

# 59
  • Мнения: 11 607
Угасна трагедия...... Нямам думи...... Съжалявам за всички деца, починали толкова нелепо!!!!!! Господ да дава сили на близките им да продължават напред!  Praynig

А за менингита - поне малко повече информираност може да има по медиите и да има напр. образователна кампания по повишаване имунитета на малките дечица,а не само кампания за разделното събиране на боклука напр. За боклука може и да има,а за децата - не!

Общи условия

Активация на акаунт