Менингит и в София

  • 3 037
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 891
Напоследък ми се случва да поствам само неприятни теми...
На наши познати днес почина детенце от менингит. Малкият Сашко бе на 4 г. Пиша това не само да споделя мъката си, но и да ви предупредя. Нямам представа, дали този случай ще излезне в медиите.
Молете се за малката му душичка  Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 10:30 от jj okocha

# 1
  • Мнения: 5 577
Господи! Каква трагедия, дано милите хора намерят сили.

# 2
  • Мнения: 5 577



Flowers Rose

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 20:26 от Вергилия

# 3
  • Мнения: 7 723
Господи, прибери душичката му в РАЯ    Praynig
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
И помогни на родителите му да намерят сили   Praynig
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 19:58 от mylenka

# 4
  • Мнения: 834
Ужас! Милото детенце, милите родители Cry Не искам да съм на тяхно място Cry Cry Cry Дано малката му, невинна душица почива в мир!!!

А детенцето ходело ли е на дет. градина? И то ли от вирусен менингит? От кой квартал е?
Защо се прикриват случаите, мамка му #Cussing out
Та, нали най-уязвими са децата!
Някой знае ли, за да се обави епидемия колко трябва да са случаите?
Вече доста ме е страх, да ви кажа ooooh!

# 5
  • Мнения: 583
Господи, не знам какво да напиша! и аз сериозно започнах да се шашкам вече. какъв е този менингит и защо все жертви са малки дечица/опазил Господ всеки, де.../?

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Дано почива в мир малката душичка Praynig
Познавам лично семейството и ужасно много ме боли...
Нямам думи...
Искам само да поднеса съболезнования на родителите и сестричката му...
Болката е голяма...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
Да почива в мир малката душичка, много сили на родителите му и на техните близки! PraynigМного ми е мъчно! Cry

# 8
  • Мнения: 2 353
  Милото човече, горките родители Cry Мир на праха му.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
  Милото човече, горките родители Cry Мир на праха му.
Много , много съжалявам и ми е мъчно Cry Cry Cry
Най- искрени съболезнования на семейството и близките  Cry Cry Cry Cry

jj okocha,   предполагам ти е много тежко като близка на семейството, но не би ли могла да дадеш подробности за това  каки къде са диагностицирали менингита- вирусен ли е,колко време е боледувало детето? Ако имаш сили да отговяраш, моля те, сподели с нас, че аз съвсем се притесних  Sad
Моля се за малката душичка  Praynig

# 10
# 11
  • Мнения: 1 858
Tова наистина е ужасно! Съжалявам за загубата на родителите. Вярвам, че детето сега е на едно по-добро място! Защо да му се не види наистина не казват, че върлува Менингит?! Не, че ако се казва можем да направим нещо кой знае какво но поне ще сме информирани.

# 12
  • Мнения: 705
Лека му пръст на малкия Сашко Praynig

просто нямам думи да изразя съболезнованията си към родителите на починало дете, съжалявам, наистина ми е много мъчно!

# 13
  • Мнения: 3 861
 Flowers Rose
мир на душата му

# 14
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Почивай в мир малко ангелче!И нека Господ даде сили на родителите му в този тежък момент.

# 15
  • Мнения: 259
Милата душичка, нека да почива в мир. Flowers Rose Flowers Rose
Вече започвам много да се притеснявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Нямам думи... Cry

# 17
  • Мнения: 2 575
Боже, защо все още се случва това!?!? Praynig
Искрени съболезнования на родителите!

# 18
  • Мнения: 153
Поднасям моите най-искрени съболезования. Господи, дай сили на родителите и близките на детенцето да се справят с мъката! Бог да прости малкия Сашко!

# 19
  • в семейството
  • Мнения: 404
Нямам думи... Cry
Само се моля за детето и за всички...

# 20
  • Мнения: 1 734
Каква трагедия!! Cry
Лека му пръст на детенце, горките родители  Cry Cry

# 21
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Лека му пръст на малкия Сашко.
И аз познавам семейството му.. желая много сили на родителите му.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
Милото детенце  Cry Лека му пръст  Flowers Rose

# 23
  • Мнения: 2 891
Не знам дали е вирусен менингита, но така предполагам. Всички в службата на таткото на детето са днес на изследвания, за да се спре с предаването на вируса. Кофти е само, че през тази фирма са минали стотици хора през последните няколко дни. Аз забраних на моя мъж да ходи там поне 2 седмици, защото ме е страх. Предполагам, че е разбираемо... А за стресът и болката - наистина са големи.
п.с. Доколкото знам детето не е посещавало детско заведение.

# 24
  • Мнения: 3 116
Почивай в мир миличък Сашко  Cry Flowers Rose Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 276
Не знам дали е вирусен менингита, но така предполагам. Всички в службата на таткото на детето са днес на изследвания, за да се спре с предаването на вируса. Кофти е само, че през тази фирма са минали стотици хора през последните няколко дни. Аз забраних на моя мъж да ходи там поне 2 седмици, защото ме е страх. Предполагам, че е разбираемо... А за стресът и болката - наистина са големи.
п.с. Доколкото знам детето не е посещавало детско заведение.
Всъщност не е доказано, че вирусът е дошъл от фирмата. Носителите  на този вирус може и да не знаят, че го имат в себе си.
Сутринта водих малкия да му вземат гърлен секрет и JP-то ми каза, че и да има мененгококи не може да направи нищо. Просто се молете никой да не го стига такова нещо, защото е ужасно.
Посъветвайте се с педиатрите  какви имуностимулатори могат да пият децата ви профилактично.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 062
Милата душичка...Да почива в мир.

А всъщност за вирусен менингит става въпрос, така ли? Лекувано ли е детето, или пак е протекъл мълниеносно?

# 27
  • Мнения: 448
Миличкото детенце CryГорките родители.
Моля ви разкажете малко повече ако знаете за тази болест и за случая точно ако може Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 168
Вчера бяхме с малкия на имунизация и лекарката каза че във Факултета имало болни но никъде не казват официално #2gunfire

ДА ПОЧИВА В МИР МАЛКАТА ДУШИЧКА Praynig

# 29
  • Мнения: 1 455
Да почива в мир малкото ангелче! Моля те да разкажеш подробности. Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 30
  • София
  • Мнения: 1 941
 Praynig Praynig Praynig Милото детенце и горките му родители Cry Cry Cry Знам точно какво са преживяли.

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Милинкото Cry Бог ще се погрижи за  него, но родителите...дано имат сили да се преборят Praynig Това е най-ужасното нещо на света Cry
Поклон!

# 32
  • Мнения: 1 364
Нямам думи...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 621
Ужас....Милото детенце. Sad Да почива в мир! Много е страшно...

# 34
  • Мнения: 1 416
Не мога вече... Толкова деца си заминаха напоследък... Ужасена съм!
Почивай в мир, малък Сашко!  Praynig И смелост за мама и тати...  Cry

# 35
  • Мнения: 319
На един колега бебчето беше в трета градска в инфекциозно отделение. Вчера са ги изписали, но ми каза, че имало там едно дете с менингит и че толкова доктори на едно място не бил виждал. Надявахме се да спасят детето и да оживее. Може би за Сашко е ставало въпрос, но той и без това не знаеше повече подробности. Обясни ми, че вчеряа цял следобяд издирвал ваксина за големия си син, но отговорът навсякъде бил: "Изчерпани количества!" Ега ти държавата тъпа сме! Пълно информационно затъмнение, липса на всякакъв морал у държавните институции и власти. Просто се задушавам от гняв.

Господи, само гадости се случват на мъничките душички! Да почива в мир малкото ангелче Praynig!

# 36
  • Мнения: 22
Да почива в мир Сашето.
И ние познаваме семейството и се моля да имат сили родителите и сестричката му.
Дано локализират вируса. Ужасена съм.

# 37
  • Мнения: 7 723
Току- що гледах репортажа по БТВ за детенцето и трагедията на родителите.  Cry
Лекуващия лекар обясни, че няма опасност за другите деца в групата му в ДГ и всички са под наблюдение. Cry
Нека отново се помолим за душичката му! Praynig

# 38
  • Мнения: 3 576
Много съжалявам за детето и семейството му Sad

За този случай ли става въпрос http://dnes.dir.bg/2006/12/15/news1081633.html

# 39
  • Мнения: 2 584
милото дете Praynig много сили на родителите Cry

# 40
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Когато разбрах за тази трагедия се разплаках...... Cry
Да почива в мир малкият Сашко. Cry Cry Cry Cry Cry

# 41
  • Мнения: 47 988
 Cryда почива в мир малкия сашко Praynigнямам думи,мъката на родителите сигурно е безкрайна Cry
знам че паниката е излишна,но се плаша за децата си,имам чувството че има наистина някаква епидемия!само за месец толкова случаи,а сигурно има и други,които са останали неогласени...

# 42
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Моите най-искрени съболезнования на родителите.
Да почива в мир Сашко!

# 43
  • Мнения: 1 680
Моите най-дълбоки съболезнования Praynig

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 69
Мило Пиленце,почивай в мир!!!
Поднасям най-искрените си сьболезнования на родителите!!!

# 45
  • София
  • Мнения: 11 710
Да почива в мир малката му душичка! Flowers Rose

# 46
  • Мнения: 2 757
Мир на душицата. Сега по новините казаха май беше за този случай. Интересно как детето е хванало вируса или бактерия ли е не знам , ама иначе нямало опасност  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 1 345
 Sad Sad SadУЖАС НАСТРЪХВАМ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ ОГРООМНИ. КАКВО СТАВА С ТОВА ЧУДО ЕЙ ХОРА НЕЩО ИМА НИКОЙ НИЩО НЕ КАЗВА БЕШЕ ХЕПАТИТ ПТИЧИ ГРИП И ПР. СЕГА МЕНИНГИТ ДАЙТЕ ПОВЕЧЕ ПОДРОБНОСТИ КАК МОЖЕ ДА СЕ ПИПНЕ С ПРОСТУДА ЛИ ВИРУС БАКТЕРИЯ ЛИ Е ИМА ЛИ ЕФЕКТ ОТ ВАКСИНАТА АКТ- НЕЩО СИ КАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЕ ПРАВЯТ . ДАНО ДА НЯМА ПОВЕЧЕ ТАКИВА СЛУЧАЙ МОЛЯ СЕ СИЛНО ЗА ТОВА ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 577
Да почива в мир малката душица Сашко!
 Flowers Rose Flowers Rose
Най-дълбоки сьболезнования на родителите и близките!!!

# 49
# 50
  • София
  • Мнения: 1 941
Менингококите ги има свободно в нашето тяло и имунната ни система не позволява тяхното патогенно развитие. При срив на имунната система, който може да настъпи от някакво вирусно заболяване, настинка, никнене на зъби, стрес и др., менингококите виждат свободно поле за действие. Менингококов сепсис, не е точно менингококов менингит. Сепсис означава все едно натравяне на кръвта и поразява целия организъм.

Ето цитат от Стандарт на шефа на инфекциозна болница:

"Има пет вида, но само сепсис убива

Има 5 вида менингит, но само менинговият сепсис убива, обясни за "Стандарт" шефът на Инфекциозна болница д-р Костадин Костов. Попадналата в организма бактерия тръгва по кръвта и засяга важни органи - сърце, бъбреци, стави, мозък. Много важно е какво е състоянието на имунната система, подчерта специалистът. Той допълни, че само един на 200 заболели умира от най-тежката форма на менингит. Симптомите на болестта са мускулни болки, главоболие, висока температура. Заразата се предава по въздушно-капков път. Бактерията не може да живее извън човека повече от 1-2 минути, така че заразата не може да се "пипне" от предмети, обясни д-р Костов. "


Това е.... Тъжно, но факт! Изпитала съм подобно на гърба си Cry Cry Cry

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 13:37 от Angela

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Angela  Hug

 Cry Cry Cry Мир на душичката и на този ангел...   Praynig

# 52
  • Мнения: 334
Потресена съм.Мир на душичката на малкия ангел.Flowers Rose
Ядосвам се,че държавата не предприема нищо. #Cussing out
Няма ли начин да се направи дизенфекция на всички училища и детски градини,където опасността е най - голяма?Няма ли кой да ни уведоми как да предпазим децата си?Както винаги държавта нехае.
И се питам какво още трябва да се случи та здравното министерство да си свърши работата.Понякога се чудя къде живеем?

# 53
  • Мнения: 3 537
Мир на душата му. Cry

# 54
  • Мнения: 1 858
Потресена съм.Мир на душичката на малкия ангел.Flowers Rose
Ядосвам се,че държавата не предприема нищо. #Cussing out
Няма ли начин да се направи дизенфекция на всички училища и детски градини,където опасността е най - голяма?Няма ли кой да ни уведоми как да предпазим децата си?Както винаги държавта нехае.
И се питам какво още трябва да се случи та здравното министерство да си свърши работата.Понякога се чудя къде живеем?


Какво точно според теб трябва да направи държавата Peace?

# 55
  • Мнения: 334


Какво точно според теб трябва да направи държавата Peace?
Как какво?Да вземе някакви мерки,дезинфекция например,профилактика ,информираност на населението и пр.

# 56
  • Мнения: 3 576
Аз доколкото разбирам дезинфекция и профилактика няма да помогнат!
Това си зависи от организма и за съжаление не може много да се направи Sad

# 57
  • Мнения: 1 858


Какво точно според теб трябва да направи държавата Peace?
Как какво?Да вземе някакви мерки,дезинфекция например,профилактика ,информираност на населението и пр.
Да де ама то така на думи е лесно "някакви мерки", "дезинфекция", "информираност" но специално дезинфекцията на цяла Бг. как я виждаш? Колкото до информираноста онзи ден имаше репортаж по темата имаше и статистика през последните години по колко смъртни случая е имало. Не можем за всичко скапано да се оправдаваме и да разчитаме на държавата... да не говорим, че държавата това сме ние!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 941
Каква дезинфекция????? #Crazy Вие четете ли темата, въобще? Такива случаи има навсякъде, не само в България. Аз лично знам за САЩ. Peace

# 59
  • Мнения: 11 607
Угасна трагедия...... Нямам думи...... Съжалявам за всички деца, починали толкова нелепо!!!!!! Господ да дава сили на близките им да продължават напред!  Praynig

А за менингита - поне малко повече информираност може да има по медиите и да има напр. образователна кампания по повишаване имунитета на малките дечица,а не само кампания за разделното събиране на боклука напр. За боклука може и да има,а за децата - не!

Общи условия

Активация на акаунт