Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 23

  • 31 784
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 40 913
Много благодаря! Вие с АЕГ ли сте? А дали можете да ме ориентирате за програма микс колко време е необходимо горе-долу при спазени килограми?

А ти дали можеш да ме информираш колко пари ще давам за бензин на месец?
Няма нали?  Защото не знаеш каква кола карам, как и колко карам, дали карам градско или само спри - тръгни на кратки отсечки... И при сушилнята е така - дали си центрофугирала на 1000 или 1600 оборота, каква материя сушиш,  колко пране си сложила...

# 106
  • Мнения: 33
Момичета,с моята сушилня лека-полека се сприятеляваме.🙃
Благодаря на всички ,които ми помогнаха с обща информация и с конкретни съвети,за честитките от вас към мен/ одобрихте  избора ми/, и се надявам ,ако имам нужда от инфо и за в бъдеще да помагате.
Благодаря за вашата компетентност и отзивчивост!🙃

# 107
  • София
  • Мнения: 1 526
Много благодаря! Вие с АЕГ ли сте? А дали можете да ме ориентирате за програма микс колко време е необходимо горе-долу при спазени килограми?

Няма защо. Не съм с АЕГ, но Петя вече ви е отговорила за времето.

# 108
  • София
  • Мнения: 4 025
Връщам се обратно в темата, вече с пробвано няколко пъти Миле по препоръка от темата ( модел TWF760WP EcoSpeed). Откъм сушене като че ли нямам забележки, някакви по-плътни части на дрехите, като двойно плетени якички, колани на дънки, излязоха съвсем леко влажни, но след няколко часа на стола си ги прибрах, останалата част от прането беше ок, суха, не намачкана. Пробвах две програми - за деликатни и за памук. Първата ми е доста по-бърза спрямо памучната, резултатите са като че ли еднакви. Установих, че дрехите ни като цяло са на 90% памучни, като се изключат връхните и някои с вълна. Почиствам водата, както и филтъра, и всичко щеше да е ок, но ме притеснява наличеието на толкова мъх. Като го събера с ръка е цяла топка, по-голяма от пинг понг примерно, но не колкото тенис топка. Това е страшно много мъх. Какво става с тези дрехи с течение на времето, като им пада толкова мъх, някак не мога да си представя. Става дума за различни памучни блузи, тениски, бельо, чорапи, чаршафи, някоя хавлиена кърпа, общо взето повечето са неща от 100% памук, тук таме нещо полиестерно или смес. Дрехите ми изтъняват, или е някаква грешка/повреда в сушилнята ми?

# 109
  • Мнения: 2 133
Винаги се отделя много мъх, когато дрехите (дрехата) за първи път се суши в сушилня. С времето намалява мъхът. Дрехите не изтъняват, спокойно.
Суша само в сушилня от 5 години, дрехите ми не са изтънели.

# 110
  • Мнения: 5 129
https://www.hotpoint.bg/Produkti/Prane/Sushilni?fq=%D0%95%D0%BD% … %D1%81=A%2B%2B%2B

Здравейте! Бихте ли препоръчали тази сушилня? Добър избор ли е?

# 111
  • София
  • Мнения: 1 583
Да се похваля най-накрая и аз. Поръчахме ето тази (дебнех я да я намалят и са я свалили със 100лв), много се колебаех дали да не вземем WTR87TW0BY и бях на косъм, но се отказах в последния момент. Доколкото разбрах разликата е, че тази, която поръчахме, на определена програма уж се върти и двете посоки, но не помня коя беше.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WQG233D1BY/p/684012

# 112
  • Мнения: 2 133
Всички Бош не въртяха ли само в една посока?

# 113
  • Мнения: 11 621
Връщам се обратно в темата, вече с пробвано няколко пъти Миле по препоръка от темата ( модел TWF760WP EcoSpeed). Откъм сушене като че ли нямам забележки, някакви по-плътни части на дрехите, като двойно плетени якички, колани на дънки, излязоха съвсем леко влажни, но след няколко часа на стола си ги прибрах, останалата част от прането беше ок, суха, не намачкана. Пробвах две програми - за деликатни и за памук. Първата ми е доста по-бърза спрямо памучната, резултатите са като че ли еднакви. Установих, че дрехите ни като цяло са на 90% памучни, като се изключат връхните и някои с вълна. Почиствам водата, както и филтъра, и всичко щеше да е ок, но ме притеснява наличеието на толкова мъх. Като го събера с ръка е цяла топка, по-голяма от пинг понг примерно, но не колкото тенис топка. Това е страшно много мъх. Какво става с тези дрехи с течение на времето, като им пада толкова мъх, някак не мога да си представя. Става дума за различни памучни блузи, тениски, бельо, чорапи, чаршафи, някоя хавлиена кърпа, общо взето повечето са неща от 100% памук, тук таме нещо полиестерно или смес. Дрехите ми изтъняват, или е някаква грешка/повреда в сушилнята ми?
Спокойно. Това е прахолякът, който иначе обираш с  прахосмукачката, Ако изтупаш силно изсъхнала на простора дреха , нали знаеш какъв прахоляк хвърчи. Точно това го събира сушилнята. Ще намалее.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 583
Всички Бош не въртяха ли само в една посока?


Това го извадих от официалния им сайт. Колко е вярно - не знам. И да е, и да не е, свърши вече Grin

Програма за спално бельо с реверсивен барабан
Престанете да се заплитате във вашата сушилня! Сушилните на Bosch с програма за спално бельо поддържат чаршафите да се движат в двете посоки, за да не се заплитат един около друг благодарение на големия барабан и система за обръщане на движението на барабана. Така всичките ви големи и малки чаршави могат да се сушат заедно, като същевременно получавате перфектни резултати от сушене.

# 115
  • Мнения: 11 621
Всички Бош не въртяха ли само в една посока?


Това го извадих от официалния им сайт. Колко е вярно - не знам. И да е, и да не е, свърши вече Grin

Програма за спално бельо с реверсивен барабан
Престанете да се заплитате във вашата сушилня! Сушилните на Bosch с програма за спално бельо поддържат чаршафите да се движат в двете посоки, за да не се заплитат един около друг благодарение на големия барабан и система за обръщане на движението на барабана. Така всичките ви големи и малки чаршави могат да се сушат заедно, като същевременно получавате перфектни резултати от сушене.
…което не означава, че другите не са с реверсивен. Може просто да не е написано.
Честита!

# 116
  • Мнения: 250
Здравейте! За първи път ще се наложи да суша зимно пухено яке, което досега е носено на химическо чистене. Сушилнята е Самсунг, имам вълнени топки и такива за тенис. Прилагам снимка на програмите, моля за съвет коя е най-подходяща? Притеснявам се да не го прецакам Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 19:50 от Gorda mama

# 117
  • Мнения: 173
Връщам се обратно в темата, вече с пробвано няколко пъти Миле по препоръка от темата ( модел TWF760WP EcoSpeed). Откъм сушене като че ли нямам забележки, някакви по-плътни части на дрехите, като двойно плетени якички, колани на дънки, излязоха съвсем леко влажни, но след няколко часа на стола си ги прибрах, останалата част от прането беше ок, суха, не намачкана. Пробвах две програми - за деликатни и за памук. Първата ми е доста по-бърза спрямо памучната, резултатите са като че ли еднакви. Установих, че дрехите ни като цяло са на 90% памучни, като се изключат връхните и някои с вълна. Почиствам водата, както и филтъра, и всичко щеше да е ок, но ме притеснява наличеието на толкова мъх. Като го събера с ръка е цяла топка, по-голяма от пинг понг примерно, но не колкото тенис топка. Това е страшно много мъх. Какво става с тези дрехи с течение на времето, като им пада толкова мъх, някак не мога да си представя. Става дума за различни памучни блузи, тениски, бельо, чорапи, чаршафи, някоя хавлиена кърпа, общо взето повечето са неща от 100% памук, тук таме нещо полиестерно или смес. Дрехите ми изтъняват, или е някаква грешка/повреда в сушилнята ми?

И аз от съвсем скоро ползвам същата сушилня. Очаквах толкова мъх, дори очаквах косми от кучето, но засега няма, само мъх събирам и точно толкова, колкото вас. Мисля, че е нормално и с времето ще намалее малко. Крайния резултат е супер, и аз съм много доволна. Благодаря на всички тук за мненията, които наклониха избора ми към Миле.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 526
Здравейте! За първи път ще се наложи да суша зимно пухено яке, което досега е носено на химическо чистене. Сушилнята е Самсунг, имам вълнени топки и такива за тенис. Прилагам снимка на програмите, моля за съвет коя е най-подходяща? Притеснявам се да не го прецакам Rolling Eyes
Скрит текст:

То ако се прецака, ще е от прането, а не от сушенето. Според мен, пуснете го на Outdoor Care, без други дрехи. Ако остане влажно, може да го доизсушите на Time Dry.

# 119
  • Мнения: 250
Vilemina, благодаря за отговора! И аз мислех на тази програма да го пусна, а с прането ще внимавам Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт