Септемврийскте джуджета чакат Коледа и 2023 (новоизлюпени септември 2022 🤗 тема2)

  • 15 955
  • 750
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 565
Мамита имам едно питане вредна ли е духалката за бебчо? В смисъл за дишането (въздуха) стаята ни е северна и понякога температурата пада до 15-17 най-ниско. Използвам я и за бял шум заспива пускам и от телефона но и понякога и  да стопли.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Имате ли измервател за влажността на въздуха? Духалката вероятно го изсушава, но ако е в нормални граници, не мисля, че е пробелм.

Ние си взехме такова от ИКЕА за детската стая през 2020г, беше доста евтино, мисля че около 10лв:



Показва температура и влажност. Както се вижда при нас във Варна е бая висока Smirk но днес не съм проветрявала още. Като отворя прозорците спада до към 50-60.

# 602
  • София
  • Мнения: 1 713
За всякскви джаджи съм, щом бебето няма да ме занимава. Сега нямам минутка спокойствие. Да не забравяме, че не спи. Има по 3-4 ч будуване и 20 мин сън . Близначките съм ги слагала в проходилка и бяха най- сърахотните 20 мин на ден в живота ми. Не са лазили никога- аз пък съм против лазенето- точно на 1 проходиха и двете нез абсолютно никаква помощ и почти никога не съм ги дъжала за ръка. Едната даже не проходи,а протича. И оттогава тича като луда. Сега особено ми е крайно важно да не лази, защото с кучето на пода е леж. Няма измиване и изчистване.
За духалката-със сигурност изсушава, и ние взехме бякъв много готин часовник с измервател на влага вън вътре и всичко. При нас е много зле,защото сме с ел конвектори. Взехме овлажнител от хиполенд, но не вдига по никакъв начин влажността, тъй пе все тая. Сутрин и аз и Пресиян се будим със задръстени носове и сополи. Ама аз цял живот съм така и съм свикнала, ама той още не е😀

# 603
  • Мнения: 328
За съжаление проходилките са си направо вредни, за бънджитата  не знам дали има проучвания, но мисля, че не са препоръчителни и те. Иначе за едни свободни минути и аз си мечтая 🤷🏼♀😁😁😁

# 604
  • София
  • Мнения: 1 713
За съжаление проходилките са си направо вредни, за бънджитата  не знам дали има проучвания, но мисля, че не са препоръчителни и те. Иначе за едни свободни минути и аз си мечтая 🤷🏼♀😁😁😁
Не смятам така- има си ограничение в използването им- точно както всичко останало- столчетата за кола, седежа, повиването и тн.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 152
И аз не мога да си позволя да лази по пода. Едно че е и студено. Изобщо не виждам вариант без поне 20 на минути в бънджи и после проходилка. Големият ми син не лазеше и като проходи не знаеше как да стане като падне. Не можеше да си свие крачето и да се подпре на ръце. Сега ми е голям футболист 😁. Търчи подир тая топка като гламав.
Не че не искам да лази,но не виждам къде ще се случва това. Той вече даже е започнал,но е като червей на леглото.
А кое е вредното или по точно за кое е вредно?

Последна редакция: сб, 28 яну 2023, 14:23 от MamMaMia22

# 606
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Оставям го да лази навсякъде, дори на площадките, парковете и в треволяка е лазил, колкото и да се мръщи баща му. Може да е мръсно, но съм на мнение, че това е най-естественото нещо. Ние навремето сме гушкали кокошки и агънца, пълзели сме в много по-големи мръсотии. А и сега има изследвания, че децата, които растат сред животни и природа без да са пазени, страдат от най-малко алергии.
Пълзенето е много много важна част от развитието на детето и не е добре да се пропуска. Може да прочетете повече на сайта на Ива Александрова - специалист по детско развитие: https://ivaaleksandrova.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/30-%D0%B7%D0 … D0%B6%D0%BD%D0%BE
Пълзенето не е свързано само с прохождането и може да се появят различни проблеми на по-късен етап.

Иначе, Kanari, напълно разбирам нуждата за 10-15 мин спокойствие. Heart Затова и почнах да пускам на баткото да гледа детски. Знам, че няма как да ги опазим от всичко, но е добре да го правим информирано и с мярка.
Аз примерно мога да спомена дъщерята на моя кум, която беше нон-стоп в проходилка тип паяк. Проходи на 1г, но няколко месеца стъпваше само на пръсти. Чак на 1г6м започна да стъпва с цяло стъпало и да върви добре. За мен това е ощетяване на детето.

# 607
  • Мнения: 65
Здравейте мами 😊 отдавна не съм се включвала и минавам да попитам с какви каши смятате да давате на бебоците и на коя Марка? За уточнение ние се захранваме със зеленчукови пюренца, днеска хапнахме около 30 гр сладък картоф и пащърнак на пюренце и си до изядохме АМ. Малко е лаком на моята госпожица и изпитва голям интерес към всякаква храна. По препоръка на педиатъра я захранвам. на 23 стана на 4 месеца и тежи малко над 7 кг и е висока 70 см. Не мога да се оплача от недоспиване, защото е кротко дете сама си изгради режим и не и се бъркам, а и съм пре доволна. Събуждаме се към 8-9 сутринта ядем 210 мл АМ към 11-12 отново ядем около 210 мл АМ и хапваме малко пюре ( днеска изяде 30 гр пюре и 180 АМ) после спим до към 15-16-16:30 ч. И се събуждаме отново гладни ядем 210 мл АМ и после към 19-20 ч пак си хапваме,  след това си играем  до 21 -21:30 и си лягаме и напоследък сме така. Постоянно сме с ръцете в устата или каквото имаме под ръка много я сърбят венците, но според мен е нещо нормално вмомента.

# 608
  • Мнения: 328
Kanari, попадали са ми много статии по темата, получават се някакви изкривявания ( в най- лошия случай разбира се) иначе да, доста от децата прохождат на пръсти. И аз мисля като Jinx иначе, по- добре да лази в меъсотийка , отколкото да не лази , това е естествения ход на нещата и не бих се намесила в него лично аз. А иначе някоя мама ще захранва ли по педиатричен подход или звб?

# 609
  • Мнения: 481
Момичета, имате ли представа как вървят цените за детегледачка почасово в София? Благодаря!

# 610
  • Мнения: 2 109
С големия ползвах най-вече кашите от ДМ.
Аз съм се подготвила да започваме другата седмица. Започна да проявява интерес към  нашата храна, много е смешен как зяпа и си протяга врата като костенурка, като ядем.
На 5.02 ще направи 5 месеца.

# 611
  • Мнения: X
С първото дете практикувах смесено хранене от началото. И пюрета и парчета. Според каквото ѝ се ядеше. Много харесваше и пюрета и парчета.
Последният консултант по кърмене каза ако сега до края на месеца не е качила 150-200 гр за седмица да започвам захранване с пюрета и каши от средата на февруари, когато ще е на 4,5 месеца. Препоръча пюрета с картофи и ориз и каши за натлъстяване Grinning
Интересно защо голямата отскоро ходи понякога на пръсти. Никога не сме ползвали бънджита и проходилки и си пълзеше.

# 612
  • Мнения: 2 140
Утре мисля и аз да ги захранвам... Педиатърката препоръча първо картоф, после картоф с тиква, после към това прибавям друг зеленчук, да станело като гювеч.... И тия деца цял месец на картофи ли ще са? А и да не прибавям нищо към картофа, докато не заместят с него едно хранене. Аз мислех да започна само с тиква, защото гледах едно клипче, че картофа бил лепкав и е труден за преглъщане и тая лекарка не препоръчва да се започва с картоф.

# 613
  • Варна
  • Мнения: 1 479
А иначе някоя мама ще захранва ли по педиатричен подход или звб?
Аз ще захранвам по ЗВБ пак Hug

# 614
  • Мнения: 328
На нас ще ни е за първи път , ще прочета книгата за звб на Мария Нориега, но исках да питам дали си карала някакъв курс за първа помощ за бебета и деца? И също по конкретна схема ли си захранвала/ще захранваш? Аз обмислям да захраня по звб с педиатричен подход😂 демек да яде каквото ние ядем ( без подправки сол к тн) и да си го кърмя - тоест няма да замествам хранене, само ще опитва реално от храните .
 
А иначе някоя мама ще захранва ли по педиатричен подход или звб?
Аз ще захранвам по ЗВБ пак Hug

Общи условия

Активация на акаунт