Да попитам за "Диане 35"?

  • 136 230
  • 612
  •   1
Отговори
# 45
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
не е ли по-добре да се поддържа постоянно едно и също нивото на хормоните?При положение ,че няма оволация защо трябва да се прави пауза?Рязкото падане на нивото на хормоните предизвиква това кръвотечение.Защо да се стесира организма?Мисля,че паузата се прави само за да имитира обикновенния цикъл...Някой по-компетентен няма ли по-въпроса?

# 46
  • Мнения: 341
Според мен е по-добре да не търсиш компетентни тук, а да се консултираш с гинеколог за твоя конкретен случай. Всеки един организъм е специфичен и само лекар може да прецени какво е най-подходящо и каква да е схемата. Аз също не виждам логика в паузите, но понеже питаше...

# 47
  • Мнения: 1 152
не е ли по-добре да се поддържа постоянно едно и също нивото на хормоните?При положение ,че няма оволация защо трябва да се прави пауза?Рязкото падане на нивото на хормоните предизвиква това кръвотечение.Защо да се стесира организма?Мисля,че паузата се прави само за да имитира обикновенния цикъл...Някой по-компетентен няма ли по-въпроса?
Толкова тъпи и неграмотно написани въпроси не бях чела от толкова "компетентно" мини парче. Ако искаш измисли нов метод за контрацепция, за да няма стрес, а овУлация.

# 48
  • Мнения: 120
Аз пих Диане-то близо половин година. На мен ми го предписа гинеколог, заради окосмяването. Изследванията показаха, че хормоните са ми наред. Докато го пиех не наддадох кг, нито окосмяването намаля, нито кожата ми се изчисти - общовзето имаше ефект само на противозачатъчно...

# 49
  • Мнения: 6 243
Мисля,че има по-добри нови хапчета.Това е от първата световна.Гинекологът ти май е от по-старото поколение.Посъветвай се поне с още един лекар.Аз заради кисти в яйчниците вземам фемоден и не съм качила кг.
Peace Точно!!!
Диане 35 се произвежда от 2001 година и е едно от най- съвременните. Има и по-нови, но това не означава, че са по-добри! Thinking
Диане пих като студентка  първи и втори курс. Да не казвам коя година беше, ама беше преди 2001. Вярно, че тогава беше супер ново и на светинни години по-добро от "Гравистат"-а, който пиеха майките ни, но говорим за доста стар медикамент. Но от друга страна, аз съм го пила само и единствено като противозачатъчно. Ако за хормонално лечение се търси по-високо съдържание на съответните хормони, може и да е ОК.

# 50
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
САСАНО,твоето изказване беше много грубо!!!!! Има противозачатъчни , които не блокират овУлацията а само променят/сгъстяват цервикалния секрет което пречи на сперматозоидите да преминат от влагалището към матката.Има и други противозачатъчни,предизвикват атрофия на лигавицата на матката-не може да се задържи яйцето.Така че,не се изказвай неподготвена!!!Диане 35 са еднофазни-т.е естрогена и прогестероновите производни са в еднакви пропорции в цялата плакета.Никъде в листовката не става ясно дали се блокира овулацията. Явно този въпрос трябва да го задам във раздела за здравните въпроси....САСАНО не си вади заключения за хората без да ги познаваш.Мисля че не съм чак толкова некомпетентна Naughty

# 51
  • София
  • Мнения: 1 455
не е ли по-добре да се поддържа постоянно едно и също нивото на хормоните?При положение ,че няма оволация защо трябва да се прави пауза?Рязкото падане на нивото на хормоните предизвиква това кръвотечение.Защо да се стесира организма?Мисля,че паузата се прави само за да имитира обикновенния цикъл...Някой по-компетентен няма ли по-въпроса?

Пак - питай гинеколог за всичко, което те интересува. Не знам защо си се спряла на Диане, мисля че е доста стар продукт, има много по-нови. А по въпросите ти - доколкото знам нямаш овулация, когато пиеш контрацептиви, паузата се прави , за да ти дойде цикъла - неоплодената яйцеклетка трябва да се изхвърли от организма, няма общо с падане нивото на хормоните.

# 52
  • Мнения: 1 152
САСАНО,твоето изказване беше много грубо!!!!! Има противозачатъчни , които не блокират овУлацията а само променят/сгъстяват цервикалния секрет което пречи на сперматозоидите да преминат от влагалището към матката.Има и други противозачатъчни,предизвикват атрофия на лигавицата на матката-не може да се задържи яйцето.Така че,не се изказвай неподготвена!!!Диане 35 са еднофазни-т.е естрогена и прогестероновите производни са в еднакви пропорции в цялата плакета.Никъде в листовката не става ясно дали се блокира овулацията. Явно този въпрос трябва да го задам във раздела за здравните въпроси....САСАНО не си вади заключения за хората без да ги познаваш.Мисля че не съм чак толкова некомпетентна Naughty
Не е по темата, но нищо не казваш за неграмотността? На теб и опцията "проверка правопис" не ти помага...И след като си толкова компетентна, защо си задаваш въпросите тук?! Не ми отговаряй, това е риторичен въпрос!

# 53
  • Мнения: 7 418
Диане 35 се произвежда от 2001 година и е едно от най- съвременните. Има и по-нови, но това не означава, че са по-добри! Thinking
    Ха...
    Аз съм ги взимала още 1997 година!

# 54
  • Мнения: 7 418


3,може ли да не се прави пауза между опаковките?
 Thinking ooooh! Rolling Eyes newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
    Мисля,че тази пауза може да не се направи ,ако ти е необходимо.За това има коментар в упътването към тези хапчета. Naughty
    Сега за авторката на темата!Взимала съм Диане 35.Имах и някои странични ефекти.Чувствах се ,като бременна(чести мигрени,напрегнати гърди,засилен апетит).Сигурна съм,че всяка жена реагира индивидуално.Как ще реагира твоя организъм,можеш да разбереш,само като ги взимаш и ти ,тези хапчета.
    Хубаво е,че си пуснала тази тема,да разбереш за опита на другите.
    Но...хора и мнения всякакви Simple Smile.... Thinking
    А твоето здраве е в твоите ръце! Peace
   

# 55
  • София
  • Мнения: 3 839
И аз пих Диане 35 около 8 месеца, по предписание на гинеколожката ми, понеже нещо хормоните ми не бяха в ред. Но както и тя ме предупреди, след няколко месеца прием получих досадни гъбички и прекратих приема.

# 56
  • Мнения: 67
Цитат
Диане 35 се произвежда от 2001 година и е едно от най- съвременните. Има и по-нови, но това не означава, че са по-добри! Thinking
Аз пих хапчетата 98-ма година.Не напълнях,но се окосмих.Дано след 2001-ва да са  направили подобрения.А преди година с Lindinette,дори отслабнах

# 57
  • София
  • Мнения: 3 839
И аз не съм наддавала докато ги пиех, нито грам. Ама то аз от нищо не наддавам. Сигурно за мен конски дози трябват, за да кача килограми.

# 58
Ако го пиеш 7-8 часа по късно има ли вероятност да забременееш

# 59
  • София
  • Мнения: 1 825
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237281.20

Ето още нещо по темата.

Общи условия

Активация на акаунт