Да попитам за "Диане 35"?

  • 136 231
  • 612
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 838
цикъла ми се оправи оттогава, дори стана редовен, на 28 ден, а преди имаше по 2-3 колебания, но откакто спрях Диането се чувствам много по-добре.

# 601
  • Мнения: 1
здравейте момичета,и аз пия диане35  вече ще почна 6-я блистер,но моя проблем е хормонален-мъжките са в повече.Странични ефекти нямам,подобрение видях само по лицето-акнето изчезна,не мисля да съм качила доста кг освен 1-2.Другия месец ми престои преглед при гинеколога надявам се и там да има побрения.

# 602
  • Мнения: 157
Пускам цитат на този пост за всички, които се "чувстват добре" от Диане-то и са решили да си решават хормоналните проблеми по този начин. Четете и мислете:


Здравейте! Като чета мненията Ви просто се плаша от това, че май в тази наша страна няма много лекари, които да си гледат работата както трябва, а и да разбират. Просто не се побирам в кожата си, когато виждам как лекарите под път и над път предписват хормонални препарати без да направят и едно изследване. На чужд гръб и стоя тояги са малко. Може би те са развили някакви други сили, чрез които разбират кой от какво се нуждае? Или пък са последователи на ужасния пример на медицината - Йозеф Менгеле.

Много слушам за това Диане-35 и ще ви кажа някои неща, които никой не видях да се споменават. Мисля, че много лекари не познават този препарат и го изписват, когато и както им дойде, което е много голяма грешка. Приятелката ми доста си е изпатила от него и си е създала куп проблеми, които сега се мъчим да оправяме. Съжалявам, че не сме се познавали с нея тогава, за да направя така, че въпросният "лекар" да си изяде дипломата пред мен.

Та ще се опитам да обясня възможно най-простичко. Диане 35 съдържа две съставки - Ципротерон ацетат и Етинилестрадиол. Въпросната съставка е първата. Това е синтетичено производно на 17-хидроксипрогестерона. Той действа като андрогенен рецепторен антагонист, т.е. той се свързва с рецепторите върху клетките, към които би трябвало да се свърже тестостерона, но без да изпълнява неговата функция. По този начин той блокира действието на тестостерона и така се изразява неговото антиандрогенно действие. Ако беше само това, всичко щеше да е ок. Ципротерон ацетатът инхибира (подтиска) ензима 21-хидроксилаза и до някаква степен и 3-бета-хидроксистероид-дехидрогеназа, което довежда до намаляване на нивата на алдостерон (основния минералкортикоиден хормон) както и на кортизола. Ципротеронът има и прогестинов ефект. Този ефект комбиниран с още няколко (няма да навлизам в детайли) довеждат до намаляване на синтеза на гонадотропините (хормони отделяни от хипофизата). Това намалява тестостерона от една страна, но от друга - увеличава натрупването на андрогенни прекурсори, т.е. те в един момент могат да се превърнат отново в тестостерон. Поради тази причина Диане-35 се предписва при пациенти, които имат смущения в хипоталамо-хипофизната ос (например ненормално съотношение лутеинизиращ хормон и фоликулостимулиращ хормон). При тях се получава един затворен кръг, който пречи за нормалното функциониране на половата система.

Продуктът е токсичен за черния дроб и хора, които са прекарвали чернодробни заболявания според мен не трябва да използват препарата, макар че токсичността му се смята за незначителна при малки количества. Ципротерон подтиска синтеза на естроген и поради тази причина може да доведе до остеопороза, ако се приема самостоятелно. Комбинацията на ципротенон ацетат и етинилестрадиол (Диане-35) увеличават риска за венозна тромбоза.

Внезапното прекратяване на приема на ципротерон ацетат, както и на Диане-35, в някои случаи увеличава нивата на тестостерон, което може да доведе до нежелан андрогенен ефект. При хора, които имат по-крехък хормонален баланс, може да причини неприятности. Нормални границите за тестостерон при жени са 0.06 - 0.82 ng/ml. Представете си например, ако при жена със сравнително нисък тестостерон, той се удвои, но все пак остане в нормалните граници, смятам че резултатът няма да е добър. Граничните стойности са най-уязвими на промени.

Хормоналните препарати не могат да се приемат дълго време (цял живот, както беше казал някой тук - абсурдно е). Има случаи, когато помагат и отстраняват проблема, когато сериозно навреждат и когато след като се спрат, всичко е по старому. Според мен хормоналните препарати трябва да се приготвят лично за пациента след необходимите изследвания, за да се определи какви количества трябва да се приемат и т.н. Всеки един човек има различни (за него нормални) нива на хормони, различен метаболизъм и т.н. Вижте само какви граници се задават за нормални. Долната и горната граници се различават десетки пъти. Правете си сами изводите.

Призовавам всички Ви - правете си възможно най-детайлни изследвания, за да не се получават проблеми. Консултирайте се с възможно най-много и различни лекари, за да сте сигурни и сменяйте лекар, ако мислите, че не е компетентен. Здравето е дар от Бога и трябва да го пазите на всяка цена - не сте го намерили на улицата! Късмет, успехи и здраве ви желая!

# 603
  • Мнения: 1 529
За съжаление авторът на този пост е гост и няма как да го попитам какво точно се е случило на неговата приятелка. Не само противозачатъчните, но и много други лекарства са противопоказани при проблеми с черния дроб - затова и си има листовка за пациента, в която са написани всички противопоказания.

# 604
  • Мнения: 838

това, което споменава авторът като странични ефекти от Диането е описано и в листовката на препарата. Но на мен лекарят, който ми го изписа ми каза, че те рядко се проявяват. А същите съставки ги има и в другите противозочатъчни препарати.

# 605
  • Мнения: 157
Това, което е написал се отнася за всички противозачатъчни препарати. Имаше репортажи по телевизията преди време, че увеличават риска от рак на гърдата при млади жени и много други неща. Това е химия, която доброволно решавате да взимате. Единственият ефект е, че няма да забременеете - всичко друго като пъпки, окосмяване и пр. проблеми не се решава. Аз го взимах заради акне. След като ги спрях нещата се върнаха в страото си положение. Можете ли да го пиете цял живот? Имайте предвид, че повечето лекари у нас са неинформирани. Взимах го 3 години, защото един спец ми каза, че мога да си го пия години наред. После се оказа, че не е точно така. Имах начален стадий на атрофия на лигавицата на матката. Потърсете адекватен начин да се справите наистина с тези проблеми без да рискувате здравето си.

# 606
  • Мнения: 1 708
... Това е химия, която доброволно решавате да взимате. Единственият ефект е, че няма да забременеете - всичко друго като пъпки, окосмяване и пр. проблеми не се решава. ... Можете ли да го пиете цял живот? Имайте предвид, че повечето лекари у нас са неинформирани. ... Потърсете адекватен начин да се справите наистина с тези проблеми без да рискувате здравето си.

Напълно подкрепям. Смея да твърдя, че съм една от щастливките, която не се пречупи на няколкократното настояване на гинеколога ми да пия Диане 35 /проблем при мен - акне/. Четох доста, питах много, насочих се към други начини за разрешаване на проблема, който още си стои, но знам, че ще се излекувам.

# 607
  • Мнения: 2
az sa6to sam pila diane-35 za lekuvane na kisti i polu4ih babre4ni krizi ot nego i go sprqh ako ima6 pone malak problem s babrecite vnimavai za6toto zaradi nego iztarpqh adskite bolki.No vse pak ti si znae6 az si kazvam mnenieto ot moq opit!

# 608
  • Мнения: 1 529
Това е абсурдно,  не може да се приема при бъбречни и чернодробни проблеми. Лекарят ли те посъветва да продължиш да го взимаш?

# 609
  • Мнения: 898
Още ли съществува и се продава по аптеките ретроконтрацептива  Диане 35??????? Shocked

Все едно ако искам да си купя техника за слушане на музика, да отида да си купя грамофон, а не актуалната за днес техника......

# 610
  • Мнения: 2 865
Защо да е ретро и с кое актуалното за днес да се замени?

# 611
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!
Изписани са ми Диане 35,заради киста на яйчника,фоликулярна киста.Да видим дали ще ми помогнат?Кистата ми е 3см,беше 6.

# 612
Бях написал много, но ми се скапа браузъра и всичко замина.  Cry
Като намеря време ще напиша всичко отново!
Съжалявам наистина, защото се постарах много.

Поздрави и бъдете здрави!
IvoR

Общи условия

Активация на акаунт