9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - 6

  • 28 608
  • 259
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 28
Имате ли инфармация защо не са обявени учебниците за всички 8-ми класове? За някои например няма обявени учебници по математика. А също къде може да се провери в коя паралелка е детето? Благодаря!

Последна редакция: пн, 11 сеп 2023, 14:36 от katmar

# 181
  • София
  • Мнения: 90
Имате ли инфармация защо не са обявени учебниците за всички 8-ми класове? За някои например няма обявени учебници по математика. А също къде може да се провери в коя паралелка е детето? Благодаря!
Миналата година в деня на родителската среща видяхме разпределението на децата по паралелки в списъци, залепени във фоайето на училището.
До колкото помня учебниците май бяха обявени за всички класове.

# 182
  • Мнения: 1 955
Имате ли инфармация защо не са обявени учебниците за всички 8-ми класове? За някои например няма обявени учебници по математика. А също къде може да се провери в коя паралелка е детето? Благодаря!
Аз звъннах по телефона, преди около две седмици, и ми казаха в коя паралелка е. Жената, с която разговарях беше много любезна.

# 183
  • Мнения: 466
Моята дъщеря завърши 8 клас и сега ще е 9 клас. Издирвам учебници. И се чудя какво да правя със старите учебници от 8-клас. Можете ли да препоръчате някъде, където изкупуват стари учебници?

Спомням си, че и миналата година липсваше информация за някои учебници, защото съотвентият учител не ги беше подал на администрацията. По-късно ги казаха директно на децата.

# 184
  • София
  • Мнения: 5 411
Аз съм продавала учебници в Борсата.нет.
Отделно може да се продадат на съученици.

# 185
  • София
  • Мнения: 2 892
Продавала съм на две места - борсата за учебници в подлеза на НДК - предимство - ще ви вземат почти всички, недостатък - вземат ги на по-ниска цена; във фейсбук групата - купи/продай на половин цена - предимство - ще продадете л/купите на 50% от цената на корицата, недостатък - адски голяма занимавка е да се уговаряте за срещи и да водите кореспонденция в групата/месинджър.

# 186
  • София
  • Мнения: 327
Моята дъщеря завърши 8 клас и сега ще е 9 клас. Издирвам учебници. И се чудя какво да правя със старите учебници от 8-клас. Можете ли да препоръчате някъде, където изкупуват стари учебници?

Спомням си, че и миналата година липсваше информация за някои учебници, защото съотвентият учител не ги беше подал на администрацията. По-късно ги казаха директно на децата.

Има борса за учебници в Сухата река в блока до Пожарната. Ще Ви купят старите учебници и има почти всичко на 70% от коричната цена. Моят син също ще е 9 клас и единствено нямаха учебника по немски и химията на френски ( поръчах ги от store.bg). Има доста опашки тези дни, ако решите си планувайте време, събота и неделя не работи. Иначе отваря от 10 ч. Вчера се наредих в 9.30 ч.нямаше никой, до 10 ч.имаше 20 човека.

# 187
  • София
  • Мнения: 229
Честит първи учебен ден на тази учебна година!

Успех, здраве и късмет на всички ученици!

# 188
  • София
  • Мнения: 2 439
Да е спорна и успешна новата учебна година!
Нейтив ще имат. До миналата година е бил преподавател в 18то, както и учителвъв ФКЦ. Млад и симпатичен французин.

# 189
  • Мнения: 3 642
Привет. Имам няколко въпроса, които ме вълнуват. Това е едно от училищета, в които ще кандидатстваме.
Децата на кабинетен принцип ли са или всеки клас си има класна стая, в която влиза преподавател?
Осигурени ли са им шкафчета за съхранение на лични вещи, които се заключват и които могат да  оставят там без да прибират в къщи?
Въпросите ми са породени от това, че детето ми има заболяване, заради което не може да разнася тежка раница. В момента ползва втори комплект учебници и ги държи в шкафчето си в училище, което се заключва. 9 ФЕГ е едно от училищата в което ще кандидатстваме и събирам информация затова дали, къде и как ще може да си оставя учебниците, помагала и други материали които са необходими без да ги мъкне всеки ден с нея.

# 190
  • Мнения: 6 954
Местят се за ИТ, фвс и в 11 и 12 клас за профилите. В 9ти и 10ти клас също се случва, когато им трябва да ползват кабинет по химия.
Шкафчета за лични вещи няма.

# 191
  • Мнения: 3 642
Благодаря. А вариант детето да учи на електронни учебници с таблет или по-скоро не биха били съгласни?

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 13:40 от anbibian

# 192
  • София
  • Мнения: 2 706
anbibian, не виждам защо изобщо трябва да се съгласяват.
Нали има учебник - какво значение електронен или хартиен е?

Хич няма и да се замисля.

# 193
  • Мнения: 1 138
Здравейте!
Някоя от осмокласните майки иска ли да сподели как мина първата седмица и по - специално колко думи са взели децата  ?
Чудя се дали моят син си записва всичко или още си мисли , че е в лятна ваканция😅
Някакви препоръки за учене на думи и изрази ?
Пишат ли всичко в тетрадка- речник?
Как ги запаметяват? ( писане, повтаряне) .
Ще ми е полезно да дадете идеи.

# 194
  • Мнения: 3 642
anbibian, не виждам защо изобщо трябва да се съгласяват.
Нали има учебник - какво значение електронен или хартиен е?

Хич няма и да се замисля.
Защото за електронния учебник трябва да използва таблет, някои училища не позволяват мобилни устройства, някои учители са разбрани, други не.
Сега ходи на училище с преснимани страници. Шкафове има, обаче бавят раздаването на ключовете незнайно защо 🤨

Общи условия

Активация на акаунт