На юлчето захранване му предстои, а на мама да чисти следи - Родени Юли 2022 - тема 4

  • 15 754
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 271
много полезно, филме.

Иначе, не съжалявам, че го казвам, но някои хора са глупави и по-лошото нямат и желание да четат и дс се информират от сериозни източници. Във Фб групите прелива от мъдрост като цяло, там някак е по-лесно да се изкажеш. Може да прозвучи цинично, но нашите деца ще ходят с техните на градина, а може би и в начално улилище - това повече ме напряга, а може и просто да съм много изморена.

Нямам търпение да отидем на лекар, Йоан явно не яде много заради сополите, гърдите ми са на буци, кашля и изобщо съм доста притеснена :/

# 31
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 430
Мда, не помня дали споделих за една моя позната с второ дете как съм потресена, че не спазва режим на съня и после - ама той не иска да спи, държи го половината ден в шезлонга, не му подпира гръбчето като го държи, оставя го да спи по корем…. Детето тия дни ще навърши 4 месеца.
Знам, че всеки има деца и си ги гледа, ама точно в ерата на информацията да не отвориш да прочетеш…

Филме гледам че е изброила повечето неща. Аз за себе си съм избрала да вкарам белтък към годинката, мазнини (масло, зехтин) и преработвни млечни като сирене след навършване на 6 месеца, нали в първичното захранване само чисти зеленчуци/плодове и АМ. Мъхести плодове също след годинката, то ще им е и сезон тогава. Ще съм една идея предпазлива, че в семейството на ММ вървят разни алергии, а детето бяло и русо натам се е метнало гледам 😂

Сега се замислям по повод глутена, че в моя джинс пък сме все с хашимото и се замислих стандартен хляб да избегна че е масово с избелено брашно и мая, ще потърся информация дали квасен хляб е ок. И без това съм се амбицирала да пробвам да завъдя квас и да си правя хляба, ще имам 2-3 месеца да се усъвършенствам 😁

Маги, защо не идете днес при Джамбазова още? Онзи ден само тя беше на детските консултации и ни сложи ваксини, Спасов отсъстваше независимо че беше той по график и имахме и час. В един кабинет са, взаимозаменяеми са при нужда 😅
Познатата ми от юнките така вчера сподели, че детето е с хрипове и му назначиха АБ и инхалации, а тръгна от хрема дето бяха пипнали двамата родители и те нямат кашлица за разлика от детето.

# 32
  • Мнения: 2 271
Благодаря, АА, ще идем утре при Джамбазова, просто днес няма как следобед, защото ходят само здрави бебета.

Аз също имам една позната, чието бебе не спеше и твурдеше че го следи за признаци на умора- та го слагала да спи на 5 месеца след 1 час будуване, щото то му се спяло на детето. Иначе се будел след 10 минути и много плачел от умора. Предложих и да спазва прозорци и следващия път като я видях каза, че опитала и детето после не спало цял ден , все едно съм и дала лош съвет... Как да е.

Като говорим за незнание, знаете ли колко често мога да дърпам сополките. Той реве доста при тая процедура, но нослето постоянно се пълни и не знам какво да правя. Най-големият му дискомфорт според мен е от стичащите се сополи.На спрея с физ разтвор (меример) пише 2-3 пъти на ден, аз пръскам по-скоро 5-6. Джамбазова каза по половин ампулка вит Ц и това давам с доста зор.

# 33
  • Мнения: 447
Майка ми, отгледала две деца, все още като дойде, ме хока как така деца не се гледат - какви са тези странности, например, без сокче на два месеца? Как така ние няма да ползваме паяк?! Също така все ден ми се трие сол на главата защо не лази, едва ли не да я посреща на вратата! 😂 Поне се спря с мрънкането за солта и маста 🙏 И най-любимо ми е някоя рандъм баба да ме спре по улицата да ми дава съвети 😩

Маги, ами то с глупави хора на глава не можеш да излезеш 😅 То нормално да няма разлика след един ден..... Ние като имахме сагата със сополите при нас дърпах, когато трябва, иначе се задушава направо.. Не мога да ти дам съвет за капки, защото при нас беше от алергия, иначе педиатърката ни е изписвала Zyme, грипстоп, тетрисал и като нищо нямаше ефект и Виброцил. Също и за мазане Низита. Дано се оправи бебчо скоро! 💙

# 34
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 430
Маги, тя днес е първа смяна. Според мен не отлагай, да не слезе надолу, но все пак ти си знаеш как е ситуацията Simple Smile

Снимка на актуалния график, вторник я правих.
Скрит текст:

# 35
  • Мнения: 2 271
Може да не успеем да се приберем навреме, но утре сутрин рано запазих. Според мен още е вирусно и даже не съм сигурна, че на тоя етап може много да се направи, та се надявам до утре да е ок.

Поне като изтекат сополите спира кашлицата, та явно е от тях

# 36
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 430
Ох, ти каза че не сте в Сф, извинявай.
Иначе аз дърпах 4 пъти на ден като имаше задна хрема, повече само при нужда, а физиологичен разтвор 4-5 пъти дневно, през останалото време спрей Зим. Тоест примерно половин-един час преди или след хранене. Правих грешката в началото да е непосредствено преди хранене и беше кофти идея. А, и преди нощния сън е хубаво поне час преди него да е.

Иначе ако напариш банята хубаво и влезете да дишате влагата също много помага за носната лигавица.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 716
Маги, ако е задна хремата почвай инхалации. Веднага има ефект. Промивки съм правила колкото е необходимо и теглене на сополи. Аз само ще ви успокоя - кашлицата при бебета и деца до 3 години в 99% от случаите е задна хрема и ако промивате носа често и правите инхалации минава без никакви модерни сиропчета. Може да ви се струва, че е влажна, че има хрипове и в 99% от случаите са от носоглътката тези неща. Казвам го като луда майка, стояла до бебето по цяла нощ чудейки се дали не е слязло надолу….. и ходеща всеки ден да слушат детето при педиатър. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 447
Деси, какъв инхалатор използвате? Мисля и ние да инвестираме в добър инхалатор, все някога ще се наложи.

Маги, ако е задна хремата почвай инхалации. Веднага има ефект. Промивки съм правила колкото е необходимо и теглене на сополи. Аз само ще ви успокоя - кашлицата при бебета и деца до 3 години в 99% от случаите е задна хрема и ако промивате носа често и правите инхалации минава без никакви модерни сиропчета. Може да ви се струва, че е влажна, че има хрипове и в 99% от случаите са от носоглътката тези неща. Казвам го като луда майка, стояла до бебето по цяла нощ чудейки се дали не е слязло надолу….. и ходеща всеки ден да слушат детето при педиатър. Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 3 716
Хоуп, като беше бебе бях взела на Пик. Но два пъти се прецаква и не препоръчвам. Омрон са добра марка. Аз след като се счупи нашия взех инхалатора на Лидл след препоръки от познати. Важното е да има бебешка маска в комплекта. Сега са много нашумели меш инхалторите, защото са безшумни, ноо пък са си двойна цена. Сестра ми има АГУ Томчи и го пробвах - сууупер е.

# 40
  • Мнения: 2 271
Много ви благодаря за съветите, ще опитам! Само това с инхалатора не знам нак става, но ще разпитам свеки, която е фармацевт

# 41
  • Мнения: 408
Ние купихме Омрон Duo Baby, но не ни се е налагало да го ползваме досега, за да дам отзив. Омрон заедно с Агу май са най-препоръчваните, или поне с такова впечатление останах като проучвах.

За запушен/течащ нос съм чувала и глава лук, отразяна на половина в стаята през нощта. Доста хора се кълнат в метода, но първо не съм пробвала, и второ не знам колко е подходящо за чак толкова малко бебе. Иначе при деца и възрастни казват, че върши чудеса (ако пренебрегнеш миризмата).

Препоръките и мненията, които се различават от моето виждане, ги игнорирам напълно. По-възрастните вече са си изгледали децата, да не ми се бъркат на мен. Точка. Имах скандал наскоро точно по повода, ама детето си е мое, ще го гледам както си искам/знам/мога. Пак точка. Затова и не гледам много много по групите какво правят, филтрирам постовете, скролвам надолу и това е. Ако нещо ми се стори интересно и полезно, търся допълнителна информация и тогава прилагам. Това бебе седящо седнало или право… мерси ама не е за мен.

По тоя повод пробвах седалката на количката наскоро, ама не ми се струва ок все още. “Пълното” легнало положение е с една чупка на краката, не ми се струва подходяща. Ще си караме с коша. По същия начин е и столчето за кола, ама там сме сложили една подложка за новородено, която обира чупката. И нея не смея да махна все още.

Малкия кривачко се завърна с пълни сили, то беше ясно, че няма как да е слънчево бебе дълго време. Мрън, рев, мрън, рев, пфу! Искам си усмивките и смеха обратно!

# 42
  • Мнения: 1 399
ЛЛ беше казала за сополите, да не дърпам толкова, че лигавицата си изсушава допълнително и се "принуждава" да произвежда. Да капя само ФР да изтичат и да бърша. Но не знам колко важи за гъсти сополи и задна хрема.

И според мен инхалациите са най-доброто. Нашият е мис Биби на Pic мисля, доволна съм, голямата си го харесваше и търпеше и как няма, само тогава имаше песнички на твто. От пролетта не го бях вадила и сега заради беба го пусках, и каката супер много ни шокира "Мамо, какво е това, какво прави". А предната зима супер много мрънка за него.

Пак е някаква криза приспиването и се върнах на белия шум. Приспиваше се сама, не знам какво стана, явно сега като сме трите у дома изпускам режима и може би се превъзбужда от суматохата.
Като сме двете у дома, няма проблеми, но дойде ли уикенда...

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 14:26 от deska90

# 43
  • Мнения: 447
Момичета, нали ви бях споделила, че бебчо няма дълга дрямка и е кисел цял ден. Днес пробвах на обедната дрямка да пусна щорите, защото си е доста светло в спалнята, еми спи детето вече втори час?! Не знам има ли общо, хубаво ли е, вредно ли е, но принципно не затъмнявах до сега.. какво мислите вие?

# 44
  • Мнения: 1 399
Не само полезно, но и желателно - нали уж "учените казват", че хормона на съня , мелатонин мисля беше, се активирал на тъмно. И с двете деца от ден 1 след болницата спим на тъмно. Стаята на каката е със затъмняващи пердета, нашата спалня е с щори ден и нощ, плътни.

Момичета, нали ви бях споделила, че бебчо няма дълга дрямка и е кисел цял ден. Днес пробвах на обедната дрямка да пусна щорите, защото си е доста светло в спалнята, еми спи детето вече втори час?! Не знам има ли общо, хубаво ли е, вредно ли е, но принципно не затъмнявах до сега.. какво мислите вие?

Общи условия

Активация на акаунт