Изгонване на майка с невръстно бебе

  • 12 794
  • 592
  •   1
Отговори
# 555
  • here and now
  • Мнения: 4 201
Техните няма да я искат, ама чуждите са длъжни да я приемат?

# 556
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
Това са твои измислици, Ариел.
Авторката каза, че няма да е удобно и ще е тясно при майка ѝ. Не е казала, че майка ѝ не я иска. Тя не иска там.

# 557
  • Мнения: 1 028
Всъщност съвсем друго значи. По времето, когато приятелката с бебето вече е била безработна, авторката е работила по 10 часа. Тоест, може би има все пак приятелка. Или това, или авторката послъгва.
Вероятно е по-просто - като е забременяла е напуснала работа. За да вземаш майчинство трябва да си на трудов договор когато излезеш в 45-дневния болничен преди раждане. Макар, сега, повечето излизат в болничен още от двете чертички. Няма да се учудя ако е напуснала и да е чакала да я издържа бащата.
Съдейки от тази тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1366959, това е напълно възможно, авторката е склонна да витае из облаците Laughing Спомням си, че бях силно впечатлена от описанието на момъка.

# 558
  • Мнения: X
Дайте линкове.
Днес ми е едно такова форумско...

От телефона съм. Трудно ми е с линковете. Цъкнете от менюто на нови теми и се наслаждавайте на външен кенеф и хипи в едната тема, другата - инцест.

# 559
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Така е, за майчинство е нужно към началото на отпуска да работиш, не кога да е преди това.

За инцеста нямам думи, освен че прилича на пързалка, а колкото до хипито - изненадващо за мен се оказва, че маса потребителки там звучат като за тях най-лошото в ситуацията да е външният клозет и липсата на душ с топла вода (не е да не живеят нормални хора и така), а другото е едва ли не на второ място. Така ми прозвучаха, пък може и да греша.

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 23:27 от Магдена

# 560
  • София
  • Мнения: 28 458
Кой е писал, че само тя трябва да е отговорна?

# 561
  • Мнения: 3 841
Аз като се развеждах, при положение, че работех , а и издръжка получавах, без подкрепата на моите родители трудно бих се справила!

# 562
  • София
  • Мнения: 35 056
Никой в тая история не е читав, що се пенявиш толкоз - не знам.
Няма ние да го гледаме, тя ще си го гледа. Щот няма акъл, освен пари.

Морално ли е? Не е. Но, това е истинският живот, сори.

# 563
  • Мнения: X
Аз като се развеждах, при положение, че работех , а и издръжка получавах, без подкрепата на моите родители трудно бих се справила!

Затова й казахме претенциите към нейната майка, не към свекървата.

# 564
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Мунчовци нямаме, повечето мъже са нормални, ама Василиса май смята, че имането на Мунчо е постижение, щом се опитва по такъв смешен начин да ни натрие носа.

# 565
  • Варна
  • Мнения: 1 781
Някои потребителки са тоооолкова излишно агресивни. Ще променят закона ли, ще оправят всички Мунчовци по света ли...? И аз искам световен мир, ама няма. Въпросът беше за законовото положение - отговорихме му. Оттам насетне са спекулации, ама на някои им дойде дюшеш да се представят за човеколюбиви и всеопрощаващи.
Впрочем, защо все София ви е в устата? Деца се отглеждат и на други места в България, че и явно мислите е по-евтино. (по принцип питам, не пращам точно тази дама нийде)

# 566
  • Мнения: X
Защото от предишните теми май разбрахме, че е в София.

Много пъти сме коментирали във форума колко е скъп живота в София, относно децата, най-скъпо в сравнение с другите градове, излиза яслата. Ако тук е 800 лв на месец, не знам дали в малките градове въобще опират до частна. Която и да е майка, дали ЛГ, или друга, все трябва да даде детето на ясла, за да се върне на работа. И като няма държавна… даваме луди пари за частна… иначе да, деца се гледат и в другите градове. Предполагаме, повечето майки поне са работили нещо до 33 и взимат майчинство.

# 567
  • Мнения: 3 841
Аз като се развеждах, при положение, че работех , а и издръжка получавах, без подкрепата на моите родители трудно бих се справила!

Затова й казахме претенциите към нейната майка, не към свекървата.
Аз претенции нямах! Даже им казах, че вече съм родител и трябва сама да нося последствията от решенията си!
Но те не ме оставиха:)
И казвам: работех, останах аз в апартамента с детето (съдът присъди така до навършване на 18 години на детето, но реално половината е мой), работех преди раждането и след майчинството, получавам издръжка (смешна сума) . Но пак не е лесно- искат се “женски топки”.  Носиш отговорност за детето, къщата, сметките, домакинството,разходки, почивки, кредити… Simple SmileВодех го с мен навсякъде: фризьори, болници, козметици, банки, пазаруване, всичко заедно! Родителите ми са в друг град, а и работят. А отговорността и грижата за това дете е мое, не тяхно.
Могат да помогнат, ако искат! Но в това отношение съм късметлийка, имам златни родители!

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 23:50 от eleaa

# 568
  • Мнения: 21 408
За законовото положение,  аз разбрах, че трудно ще ги  изхвърлят само с тая покана на практика, а пък до Коледа - съвсем.

# 569
  • Мнения: X
Страхотно, браво! Не го казвам с ирония. Разводите са нещо тежко, някъде четох, че стресът е равен на стреса от тежка катастрофа.

Хубаво е, че имаш родители да помагат. Някои, за съжаление вече нямаме Sad

Като цяло разбирам, че казваш как всичко лежи на теб, отговорност, сметки, кредит, но то като цяло лежи на родителите на детето. Според мен не е само на единия, а и на двамата. Като се разделят вече е трудно да е по равно.

Абсолютно не смятам, че лг може да се сравни с разпаднало се семейство, защото не виждам такова тук.

Ирис, те ако искат да ги изхвърлят и преди Коледа ще го направят. Без нотариална покана, а с ключар. Ама явно не искат с лошо, а с цивилизован метод.

Общи условия

Активация на акаунт