Искам бебе, НО

  • 7 437
  • 159
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
На 23 рядко момчетата мечтаят за бебе. Даже татко на 23 от познатите се сещам само за един, който случайно направи белята и решиха да не го махат. На 23 е важно да учиш, да работиш и след няколко години вече да мислиш за сериозни неща. На 23 акълът може да е в купони, студентски живот и пътувания, това е нормално. Според мен 23 годишния не мисли за бебе

# 121
  • Мнения: 10 606
Когато татенцето трябва да седи на сухо към 40 дни след раждането, завихрите се във водовъртежа на рев, неспане, обичайните "проблеми" защо повръща, защо не суче, защо не наддава, колко яде, яде ли, колики ли са това, болно ли е, повярвай ми ще ти трябва МЪЖ.
Е това е истината!

# 122
  • Мнения: 18 530
Сега ще дойде бубулина да каже, че нейния на 23 е бил 100% готов за баща. Ама сега наистина нещата стоят по друг начин.

# 123
  • Мнения: X
Бубулина живее в 80та година. Не знам как съществуват още такива снахи, като нейната. На село може и още да има такива случаи, нямам представа.

На 23 да си незрял за бебе не е порок.

# 124
  • Мнения: 14 862
Разбира се, че съществуват още такива снахи, зетьове, синове, дъщери - изключително зрели, добре възпитани, със семейни ценности и занимаващи се само с важните неща в живота хора около 22-25, които са зарадвали гордите баба и дядо с бебче. И гордите баба и дядо не спират да се хвалят пред комшиите как нашата Деси, пък вашата Мима... Само че когато тези хора започнат да се развеждат на 26-30 (ако изобщо са се оженили преди това), гордите баба и дядо рязко спират да се хвалят. Виждала съм го и ако не беше смешно, щеше да е жалко.

# 125
  • Мнения: 3 771
Тя е на 26. Нормално е да иска деца.
И да му дойде много на бъдещият татко и да си хване чантичката, жената ще е достатъчно млада, да си стъпи на краката и да направи семейство с някой друг.
Тук пишат хора с години опит, но това не променя факта, че от говорене полза няма.
Докато не ти се случи на теб.
Да го правят това бебе и да миряса авторката. Няма да го гледа форума. И без това се топим като нация, стига сте спирали размножаването.
Бебе се гледа и с малко пари и с много. За бебетата, марката количка и дрехи, нямат значение.

# 126
  • Мнения: 6 575
Повярвай, има голямо значение, че съучениците ти имат последен модел телефони, а ти ходиш с маратонки втора употреба. Има огромно значение.

# 127
  • Мнения: X
Като иска бебе на 26, да си хване някой на 30 или на 36 и той да иска същото.


Като е хванала младок, или да го чака да порасне, или да го маха.

Аз бях на 20 като се хванах с мм. И му казах, че аз скоро деца няма да искам, защото съм млада, студентка, без стабилни доходи и ако иска деца скоро, да не очаква от мен. За тези неща се говори, понеже не е само до възраст. Старали сме се да не направим някое бебе, защото не сме били готови да го гледаме и сме искали други неща от живота. Сега вече и да стане без да е съвсем планирано, добре дошло, ама аз взимам хубава заплата, ще имам добро майчинство, образование, имаме дом от родителите ни, мм също си стъпи на краката. Родители да помагат нямаме, ние сме помагащите.


За тези неща се говори с партньора.

# 128
  • София
  • Мнения: 28 579
Авторке, като родиш, кой ще гледа бебето и кой ще издържа трима ви?

# 129
  • Мнения: 25 620
Бебе се гледа и с малко пари и с много. За бебетата, марката количка и дрехи, нямат значение.

Така е. Но най-важното за едно дете е да си има двама родители.
А тук има голяма вероятност бъдещият татко да се врътне: „Малък съм още, не съм готов да ставам баща. Или прави аборт, или се разделяме.“ и да си имаме поредното дете, отраснало в непълно семейство или на кръстопът между семействата на мама и татко .

# 130
  • Мнения: 1 108
В момента авторката проблем няма. Тя внася достатъчна сума в семейния бюджет(ако наистина внася всичко, плаща сметки и пазарува). Бащата на момчето помага на него, не на ТЯХ, тя пари изкарва. С тези пари криво ляво може да се оправя и сама без него и неговото жилище.

Проблемът обаче ще стане нейн, когато трябва да гледа трима и, когато бащата взима решения наравно със младото семейство, защото вкарва финанси. А това знаете, че винаги се случва - който дава пари, се катери по глави.

В момента не е зависима, но зорлем иска да се вкара в зависимост без изход при лошо стечение на обстоятелствата.

# 131
  • Мнения: 270
Преди живеехме на квартира и той също работеше, техните видяха, че нещата са сериозни и за това ни предложиха да се преместим там...
Дали са видяли, че нещата са сериозни или им е писнало да ви плащат наема?
И аз не бих чакала на друг мъж да се грижи за детето и мъжа ми. Или бих изчакала, или да се хване мъжа на работа.

# 132
  • Мнения: 1 050
Как се навиваш да живееш с момче, което не работи, а разчита на тате, защото сега не му било времето да работи?! Колко хора си работят, докато учат, айде моля ти се... Че и по-малък от теб, не се ли чувстваш като бавачка, вместо като жена в сериозна връзка?

# 133
  • Мнения: 6 575
Нормално е родителите да издържат студент редовно обучение. Имат средствата, това си е тяхно решение. Мен също са ме издържали, мъжа ми също неговите родители. И квартирите са ни плащали, и сметките. Ама ние тогава изобщо не живеехме заедно и изобщо ама изобщо даже не сме си и помисляли за деца. Бяхме си гаджета и толкова, и всеки си гледаше ученето. Пък и какви сериозни връзки на 23-24 години, моля ти се... купони и забавления, хижи, студентски живот, насладете му се докато е време. Много сте далеч от етапа за семейство и деца. Защо това бързане? Life is life му е сега времето.

# 134
  • Мнения: 4 833
Е че то и ние с ММ на 23-24 години заживяхме заедно. И нашите ми пращаха пари, защото това, което изкарвах, не стигаше. ММ работеше на стабилна работа вече и изкарваше в пъти повече от мен.
И за секунда даже не ми е минало през ума, че е време за деца. Даже не можех да си представя да повдигна въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт