Искам бебе, НО

  • 7 412
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 414
Разходите нарастват правопропорционално с възрастта на детето. Раждането, количката и креватчето са само началото.

+100
Пп. Тригодишно е.. няма да кажа колко му струват подаръците от Дядо Коледа Scream

# 151
  • Мнения: 18 522
Слава Богу, Дядо Коледа на малките все още се определя от родителите какво да донесе Simple Smile

Колкото повече растат децата, растат и разходите - уроци, хобита, дрехи, обувки, приятелски излизания - всичко.

# 152
  • Мнения: 1 075
А сега си представи десетгодишно!
Преди 1-2 години вярваше още в дядо Коледа и му обяснявах, че той няма лиценз да произвежда iphone, сега ми се налага директно да го отрежа и да му обясня, че 10 годишен няма как да му се купи. 😄

# 153
  • Мнения: 7 319
Мойта, като беше на 6- 7 викаше:
Еее, какво толкова, че съм написала 5 неща на Дядо Коледа, нали няма ти да ги купуваш"?

# 154
  • Мнения: 6 414
Именно.. Дядо Коледа е капан

# 155
  • Мнения: 1 021
Е, айде сега, то пък остава и да му купиш Айфон на тези години. Как ще се научи откъде изгрява слънцето, ако му се угажда за всяка щуротия. И не е задължително да му се купуват маркови дрешки. Много жалко, ако самочувствието на едно дете се изгражда на база на това какво са му купили.

# 156
  • Мнения: 14 671
Единият 'стълб' на самочувствието са точно вещите. Бедничките, грозничките и смотаничките качествено биват отлюспени и имат късмет, ако не ги тормозят.

# 157
  • Мнения: 4 731
Разходите нарастват правопропорционално с възрастта на детето. Раждането, количката и креватчето са само началото.

+100
Пп. Тригодишно е.. няма да кажа колко му струват подаръците от Дядо Коледа Scream

Като беше тригодишно моето, дори не му купувах подаръци. Получаваше достатъчно от родата и приятелите.

Сега купувам на рождени дни, Коледа и в края на срока. Онзи ден получих оценките за първия срок и изненада! нищо няма да получи, защото оценката по математика не е това, което трябва да бъде. Всъщност изненада беше за него, не за мен. На мен ми е ясно какво е положението 😂

Това, което искат, е само част. Моят не иска много, обаче… - учи в частно училище, ходи на хокей на трева (тренировки, екипировка, развозване по мачове на 100-200 километра всяка събота), шахматен клуб, българско училище, ходене по почивки, празнуване на рождени дни.

# 158
  • София
  • Мнения: 19 143
Само с 1400 лв доход за трима трудно ще стане. Не е невъзможно, но е на ръба и то при положение, че сте в собствено жилище без кредит и наеми. Според мен трябват едно 2000-2500 лв доход за едно тричленно домакинство(пак повтарям ако не плаща вноски по кредит и наем).
Не при всички се случва бебе с АБКМ, съжалявам, че сте преживели това изпитание.
А защо са необходими нови уреди за готвене, с алергията ли беше свързано?

Авторке, каква е причината ПОСТОЯННО да мислиш за бебе? Определено не си престаряла, дори малко си подранила спрямо съвременните тенденции.

# 159
  • Мнения: 1 021
Само с 1400 лв доход за трима трудно ще стане. Не е невъзможно, но е на ръба и то при положение, че сте в собствено жилище без кредит и наеми. Според мен трябват едно 2000-2500 лв доход за едно тричленно домакинство(пак повтарям ако не плаща вноски по кредит и наем).
Не при всички се случва бебе с АБКМ, съжалявам, че сте преживели това изпитание.
А защо са необходими нови уреди за готвене, с алергията ли беше свързано?

Авторке, каква е причината ПОСТОЯННО да мислиш за бебе? Определено не си престаряла, дори малко си подранила спрямо съвременните тенденции.
Новите матраци и прахосмукачка ги взех заради алергията - за да няма много прах и акари. Уредите за готвене не са свързани с това, но тенджерите бяха стари и издраскани и не е здравословно да се приготвя храна в тях дори и за нас възрастните.

Общи условия

Активация на акаунт