Искам бебе, НО

  • 7 441
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 530
Момичето си вярва, че както сега всичко е  на 6, така ще бъде и с ревливото бебе. Даже за брак не се и сеща. Може би такива теми трябва да се четат от много момичета в подобно положение.

Едно време нямаше инфо и всички живеехме по други правила, аз напр. не съм си и помисляла да родя без брак. Сега поне някаква финансова независимост да има, защото авторката работи, ама с корема ако й се наложи да си почива повече и после и бебето като ревне, какво правим?

# 106
  • Мнения: 5 010
Много злоба, много черни сценарии, много тънки сметки.Има семейства, които си помагат, не всички са егоисти.Моята снаха не е получила 1 стотинка майчинство, не е останала гладна и гола, нито детето.Даже роди в частна болница.Млад човек без стаж и опит не може да изкарва колкото 40-50 годишен.Да чакат да станат на толкова, че тогава ли да правят деца? Има бащата, помага.Има апартамент, дава им го.Не е задължително всички да плащат квартири и ипотеки, не е задължително и да  имат кредити.Ама явно това е златен стандарт.

# 107
  • Мнения: 18 530
Но никоя млада жена не може да си позволи лукса да разчита на това, че някъде някоя друга живяла охолно, без да си мръдне пръста да работи. Би било доста глупаво. Какво значи: "Бащата имал - дал". Утре като не ще да даде? Къде отиваме Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 13 155
Буболина, ако младежът искаше дете,разбирам патоса ти. Той обаче хал хабер си няма, нито баща му, какво им планира авторката.
Поне да го изговори с тях. Че да не й покажат пътя с корема ако им се стори, че много ще пречи едно бебе на ученето.
Помощта няма общо, а това, че този 23 годишен не е пораснал.

В2022, сега също има разумни млади хора. Големите ми дъщери се сгодиха, заработиха по специалностите си, планират първо сватби,после дипломиране и чак след това бебета. Не всички живеят с идеята колко лесно се гледа бебчИ, чакайки друг да ти плаща масрафа.
И няма да чакат до 40-50. На 23 и на 24 са. До 30 може и по 2-3 деца да са родили. А и ги планират бебетата с мъжете си, не сами.

# 109
  • Мнения: 14 862
Буболина, беше тая допреди (оптимистично) двайсетина години - връзваш льольото с бебе и цялата рода откъм мъжката страна помага - кой от радост, че панелката няма да остане ненаследена, кой от кумова срама.
Вече не е така, проумейте го.

# 110
  • Мнения: 6 764
За теб бебето е нещо абстрактно. Едно сладичко вързопче.
Бебето иска време, 24/7 внимание и при родители със слаба връзка помежду им, направо създава каньон. Когато татенцето трябва да седи на сухо към 40 дни след раждането, завихрите се във водовъртежа на рев, неспане, обичайните "проблеми" защо повръща, защо не суче, защо не наддава, колко яде, яде ли, колики ли са това, болно ли е, повярвай ми ще ти трябва МЪЖ. Затова му дай шанс да стане такъв. Ти работиш, ти всичко правиш. После и ти ще си виновна, че парите не стигат, че бебето реве и му пречи да спи и да учи адекватно, че трябва да почне бързо работа, защото ви трябва кеш, а не да търси мечтаната.
Бебе се гледа и с малко и с много, НО от родители, които могат да поемат отговорности. Засега такъв си ти и носиш вече едно "дете" на гърба си. Но с две, не можеш да проумееш колко ще ти се промени живота. И това въобще не е упрек към теб, напротив, едно приятелско намигване какво да си спестиш.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Буболина, беше тая допреди (оптимистично) двайсетина години - връзваш льольото с бебе и цялата рода откъм мъжката страна помага - кой от радост, че панелката няма да остане ненаследена, кой от кумова срама.
Вече не е така, проумейте го.

Е, първо защо говорим за връзване? Решението им ще е общо с младежа. Ще поговорят, ще обсъдят "ако се случи така или онака" Не връзване, а решение. В крайна сметка не им трябват пари за частните уроци в 5 клас на този етап. Но съм съгласна, че младежът изглежда неУзрял за такава стъпка.
Баби и дядовци помагат, ако искат и могат. Този дядо в момента иска и може, тъй че няма що да връзваме карез на младите, че приемат помощта. Айде, какви апокалиптични картини рисувате заради едно дете.
Авторке, дете, бебе - не, бебче, че наистина звучи така, щото иде реч за играчка.

# 112
  • Мнения: 18 530
Този "дядо", който сигурно ми е връстник, в момента иска и може. Утре ако не може или не иска? Трябва да обмислят и този вариант. Сметките са понякога криви, ако включваш в тях родители, за родители на приятеля ти пък съвсем. В съседната тема баба гони младото фемили с вече налично внуче. След това едва ли нещо може да ме изненада. И там момичето може да се е виждало как си отглежда бебето в това жилище, ама...

# 113
  • Мнения: 14 862
Е, първо защо говорим за връзване? Решението им ще е общо с младежа. Ще поговорят, ще обсъдят "ако се случи така или онака" Не връзване, а решение.
Защото не всички, които са се оказали с дете, са взели съзнателно и доброволно решение да имат такова. Отнася се за мъже и жени.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Хубаво, ама сега просто си чешем клавиатурите (включително аз)
B2022, нещо по-различно ли казах от теб?  В момента може, иска и помага  - разговорът на младите е затова, да си уточнят приоритетите, стъпките, които ще предприемат и т.н. Едно и също 8 стр. а истината е, че решенията се вземат от 2 млади - простия съвет е да помислят и по-специално авторката, че в повечето случаи майката тегли, ако не се получат нещата. Ама тоя свят да се е затрил досега, ако беше толкоз невъзможно, бе.

# 115
  • Мнения: 18 530
Както казваше баба ми: "То затова има млад народ, да се лъже" Simple Smile

Да, така е, но зорлем да си постелеш за проблеми не е като да те застигне случайна житейска изненада.

# 116
  • Мнения: 14 862
Не мога да разбера съветите да се изговорят нещата. Изговарянето вече се е случило. Мъжът не иска в скоро време да става баща. Авторката пък не иска да чака и се мъчи да го притиска да я забремени максимално бързо. Смисъл, каква е целта на поредното изговаряне - авторката най-накрая успешно да изнуди мъжа ли, как?

# 117
  • Мнения: 18 530
Е че за нея действията му говорят повече от думите (да не припомням какво прави той). Тя си го тълкува, че е готов да поеме отговорност при "гаф". А може той да си мисли: "Я да си карам като досега, то едва ли ще стане нещо"

# 118
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Е, ако е случайна, ще ги заядем, че е случайна. Щото е безотговорно, деца се правят с мисъл... те толкова важно нещо го направили случайно... и пак ще стигнем до същите писания.
За Nти път - да си сядат двамата да си говорят кога, какво и как - ако искат да си правят счет. Т да пишат плюсове и минуси, но да говорят. Щото иначе и след 10г могат да нямат готовност, ако не са си го поставили за цел
А, Нарци писала междувременно - говорили са по принцип, някога в бъдеще... Не сериозен разговор.
Няма какво повече да преливам от пусто в празно аз. (а като си помисля, как ме издразни първия пост на авторката с това "бебче")

# 119
  • Мнения: 18 530
С първото ми гадже бяхме избрали и имената на децата, ама реално не сме действали по въпроса за деца хич. Говорене ей така е различно от реални действия, които могат да доведат до бременност.

Просто младите момичета (а на 26 не е и съвсем млада тип 18-19г.) не трябва да гадаят знаците както те ги искат, а да мислят малко повече.

Общи условия

Активация на акаунт