Искам бебе, НО

  • 7 447
  • 159
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Ох, б2022, така хубаво го каза! 😅

# 91
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 283
до сега заедно избирахме филми за събота и неделя + връщане на мачовете, които не сме гледали + менюто
Еееее, вие вече сте идеалната двойка, няма какво да ви раздели щом сте успели да си поделите дистанционното за телевизора Hug Всичко ви е наред, той изглежда грижовен и вече с желание за дете щом не се втелясва по предпазни мерки, успех! Hands Plus1

# 92
  • София
  • Мнения: 22
Tова беше миналия месец и да - дойде ми. Не искам бебе СЕГА ВЕДНАГА НА МОМЕНТА. Не съм карала никой на сила да се нанасяме в този апартамент, даже напротив исках да плащам някакъв наем, но не ми позволиха. Парите които получавам отиват само и единствено за вкъщи, когато ни трябва нещо - шкаф, микровълнава и каквото и да е, естествено аз ги купувам, основния пазар за вкъщи е с моите средства. Баща му не ни пазарува постоянно, но когато хареса нещо и вземе за него, взима и за нас. Като и ние, когато сме на пазар, виждаме например сиренето, което знаем, че харесва, любими негови бисквитки и му взимаме. Винаги обсъждаме покупки заедно. Нашите от друга страна, също помагат с каквото могат (отново нещо за хапване, някоя домашна баничка и бурканче със сладко). Не знам защо съм седнала да се оправдавам, но ми стана неприятно. Никога не съм искала някой да ме издържа, даже напротив работя от малка и гледам да си заделям парички. Просто исках информативно да знам колко финансово трябва да се подготвим, не искам детето ми да бъде лишавано от нищо, но колко е това?  2000 на месец? Колко е едно раждане и първоначално пазаруване - количка, креватче и тнт?

# 93
  • Мнения: 18 704
Най-общо казано, ако сега бюджета се попълва с храна от баща му и от родителите ти, като имате и жилище, за което не плащате наем или кредит, значи с бебе съвсем няма да ви стигат вашите финанси. Почвам да мисля, че бащата на младежа плаща и сметките като ток, вода, отопление.
Поне да завърши студента и да почне работа, това е минимума. Иначе реално се тръсвате на родителите си, което не е хич добре.

# 94
  • Мнения: 12 325
Аз съм учител и отглеждам сама две деца, вече ученици с около 2000 на месец. Ипотека и вноски по кредитните карти отиват към 25% от сумата. Уроци за едното дете - 85лв/ седмица или 340 лв/ месец. Джобни на децата по 60лева на месец - общо 120 лв.
Светни си 1500- 460, остават около 1000 лева за сметки, храна, дрехи, забавления.
За бременността ще трябват пари, за раждането - също. След раждането - памперсите са основния разход в началото, ако кърмиш. След шестия месец със захранването идват разходите за храна. Относно дрешките те бързо умоляват и в началото не се и цапат, така че не ти трябват много комплекти, нито скъпи и "маркови". В Пепко има красиви и на достъпна цена дрешки.

# 95
  • София
  • Мнения: 22
Не сметките ги плащам аз. Когато бяхме на квартира, дори последните месеци, когато той вече не работеше, се справяхме сами с моята заплата (която тогава беше една идея по - голяма). Сега се занимавам с допълкителни неща (правя гривнички), за да имаме допълнителен доход. Баща му долу горе всяка седмица идва на вечеря в нас, говорим си, гледаме нещо и аз се разбирам доста добре с него. В момента съм се заела да помогна на половинката с курсовите работи, а той прекарва повече време с баща си. 

# 96
  • София
  • Мнения: 13 431
Т.е. техните са му осигурили апартамент, ти му го поддържаш и обзавеждаш, ти плащаш сметки, ти и баща му пазарувате, вашите помагат.
Че и ти му пишеш курсовите работи, докато той си общува с тати.
Все едно ти и баща му сте му родителите, а той е детето.
По-добре спри с подробностите, че още по-зле говори за младежа.
И не наливай в чуждо жилище. Не е изобщо естествено ти да купуваш шкафове, микровълнови и т.н.

Между другото, ние се събрахме млади. Аз бях на 19, той на 21. В жилище на родителите ми. Студенти. И работещи. Кранчето секна.
Който има семейство, си го обгрижва. Учехме и работехме. На 22 и 24 се оженихме. Започнахме вече по специалността да работим. Той започна и на второ място, защото ни откриха репродуктивни проблеми и трябваха средства. На 24 и 26 бяхме, когато се роди първото ни дете. Скоро се бяхме дипломирали, а работата не ни попречи да завършим. Аз получавах майчинство. Той продължаваше да работи на 2 места. Започнахме и двамата вечер да подготвяме документи по европейски програми на граждански договори. Това преди близо 24 г. Майчинството беше мизерно,заплатите смешни, цените високи, но не сме чакали от никого нищо, а на родителите ми след време се отблагодарихме подобаващо за жилището, което ни спести много разходи.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Нищо лошо не искаш. Изчакай да мине 40 дни за майката на момчето и тогава намери подходящия момент, поговорете сериозно и си решавате.  Някак, първо да се усети, че сте поели ангажимент един към друг.
Ще бъде трудно, но какво в този живот е лесно? Постлано , идеално няма да дочакате. Да, хубаво и умно е да сте подплатени, ама то не става за 5 г.
Пак казвам, в този момент, разликата в годините ви има значение в момента и за всеки случай се подготви за по-неуверено мнение от негова страна. Което няма да го направи Мунчо, както е популярно тук да се наричат мъжете.
Успех, момиче

# 98
  • Мнения: 4 923
Върни се и прочети какво си писала: "Живеем в апартамент, който техните до преди това даваха под наем, баща му му помага, ходят заедно на пазар и пазаруват за нас основните неща - сирене, месо, кафе и тнт." Когато ти пазаруват основните неща, не се издържаш сама.

# 99
  • Мнения: 1 153
300лв на месец по спомени ми бяха преди 10г. памперсите и АД само. Всеки иска да кърми и да не дава пари, но не винаги може(аз имах проблем с жлезите и с мъка и болка успях 3м).

Прегледите при АГ по здравна каса са минималните. Всичко друго плащаш. Говоря при нормална бременност. При проблемна е солено - инжекции за задържане, добавки и др.

Първоначалната инвестиция е голяма, ако няма кой да ти даде всичко - креватче, колички, ванички, дрехи, столче, проходилки, помпи, стерилизатори. Не всички на куп, но все има нещо. Всичко това е за улеснение. Иначе можеш с два комплекта дрехи и да переш напикано по 2 пъти на ден. Да вариш шишета в тенджери или да готвиш вместо да купуваш пюрета. Резултата е скапване и след месец заприличваш на бавно и не координирано движещо се привидение.

Раждането може и да ти е безплатно. Ако е проблемно или секцио няма как. Екип преди 10г беше 500лв. Упойка ок 100-200лв.
Аз плащах само за акушерка - 200лв.

Винаги трябва да имаш за лечение заделени. Някои педиатри изписват много скъпи, щадящи, хомеопатия и други. Като се захласнат да пишат и превърташ очите - 100лв курс за кашлица - сироп, вентолин, снимка евентуално, ако няма направление, ама тези изследвания не смята, че е нужно да се правят, та си ги плащаш ти; витамини, имуностимулатори и т. н.

Дълъг пост, но е накратко даже. Цените са от преди 10г. Сега с тая инфлация...

1400лв. са крайно недостатъчни да се отгледа едно бебе.

# 100
  • София
  • Мнения: 22
Значи едните ме нападат, че някой друг ме издържа едва ли не, сега другите ме нападат, че аз го издържам. Fever Ray майка му почина преди няколко дена(не ви нападам, предполагам не сте прочели за това обяснявам) , за това го оставям да прекарва повече време с баща си. Предишната курсова му беше на тема план за бизнес и понеже аз имах такива идеи преди (отказах се за момента) му я направих аз и с нея се освободи от изпит с 5ца, сегашната е подобна за това му помагам. Докато съм на работа, когато съм пуснала пералня той я простира без да съм го помолила, понякога ми готви(ех малко безсолно ама боб с ребърца прави по хубав и от моя), та даже и свещичка до чашата с вино ми слага 😁 За 3 години минахме през много неща заедно, разбираме се без думи и да по - малък е от мен, на моменти се усеща разликата, но всичко се изговаря на момента. Исках първо да чуя и чуждо мнение и истории как са се справили други хора, преди да започнем разговор и план с него.
Благодаря за коментарите, които са адекватни по темата. Ще поразгледам тук там, за да добия представа и по натам ще говоря с половинката. 😊

# 101
  • Мнения: 4 577
Отглеждането на дете не е нещо еднократно и не е въпрос на това колко пари ще ти трябват първата година . Да не говорим за извънредни събития - аз например имам недоносено дете с куп проблеми, които изискваха много средства и грижи.  Важно е  какви дългосрочни цели имате вие за живота си. Ти сега по специалността ли си работиш или някакви неквалифициран труд? Искаш ли да се развиваш в областта, за която учиш и имаш ли някакви конкретни планове за това?  Често студентите започват стажове или работа свързана с това, което учат. Така имат предимство пред завършващите и започващите работа в дадена сфера по-късно. Ако тепърва на 30 започнеш да търсиш работа в областта, в която учиш, шансовете ти за развитие и растящо с времето заплащане ще са много по-ограничени. Същото ще важи и за мъжа ти. Ако той има амбиции за магистратура  и кариерно развитие, най-добре би било да завърши да поработи по специалността си поне 2-3 години преди поява на деца.
С две думи, ако отделите следващите 2-3 години за завършване на образованието си и старт на квалифицирана работа, шансовете ви за дългосрочно по- добър живот за вас и дете/деца ще са много повече. Това време е необходимо и за да се опознаете по-добре и да видите дали гледате в една посока. Детето всъщност е голям стрес тест за връзката, битовизмите и домашните ангажименти се увеличават в пъти и то за доста дълъг период от време, не само, докато детето е бебе.
Разбира се, много хора си живеят ден за ден, оправят се някак със скромни доходи и бързи кредити, имат дълги периоди на безработица и им става доста трудно да намират работа след 40.
Въпросът е вие как си представяте живота.

# 102
  • Мнения: 14 940
Аз малко по-различно нещо ще пиша, но авторката не е издържана от дядото, тя си работи.
Кандидат-таткото явно е от тези, дето за секс са узрели, но за житейски отговорности - не.
Обаче... Без извинение, 7 теста за един месец на мен лично ми говорят, че лирическата героиня трябва да пие разнообразни хапчета и Ясмин е само едно от тях. Това просто не е адекватно поведение за жена на 26, която допреди 'месеца със седемте теста' е пила противозачатъчни. Жени на 40 с репродуктивни проблеми не психясват така.
А от поведението спрямо кончината на майката просто съм в потрес. То бива да си гледаш собствения задник, ама чак толкова не бива. Ако бях на мястото на някой от мъжете, щях да те изритам като плъх.

# 103
  • София
  • Мнения: 13 431
Чета, чета. И колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че ти дете вече си имаш. Нямаш мъж.
Той простирал, без да го помолиш, когато ТИ си пуснала пералнята. Ох, Боже. Това го прави и 7-годишния ми син. Един мъж трябва много други качества да покаже.
Адски си наивно, мило момиче. Да не кажа по-тежка дума.
Чак невероятно звучиш с всяка следваща подробност.

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 13:42 от Fever Ray

# 104
  • София
  • Мнения: 22
Да, но не разчитам на това. Когато си ходим на пазар купувам всичко нужно, пазаруването от негова страна е по негово желание. Излизат двамата и гаджето ми се връща с нещо, което са харесали, та дори понякога нямам място в хладилника и правя пренареждане, за да събера кутията сирене и 10 яйца. Винаги когато правя бискивтки, катмички и подобни слагам в една чинийка и за него, и не го правя, за да ми се връща, а така съм научена. Майка ми за всеки празник прави кашонче с вкусотийки и праща на най - близките. За мен е жест и показва, че те е грижа за другия. Не разбрах с какво си гледам собствения задник само?
Върни се и прочети какво си писала: "Живеем в апартамент, който техните до преди това даваха под наем, баща му му помага, ходят заедно на пазар и пазаруват за нас основните неща - сирене, месо, кафе и тнт." Когато ти пазаруват основните неща, не се издържаш сама.

Общи условия

Активация на акаунт