Искам бебе, НО

  • 7 427
  • 159
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 28 559
Едно е да искате, друго е да можете. Очевидно на този етап не можете да гледате дете (и себе си).

# 46
  • Мнения: 9 697
Какво значение имат броя на тестовете в случая? Коментират се факти и желания, които споделяш не хипотези Ако и Дали.

# 47
  • Мнения: 10 598
Ти остави гледането... Финансите винаги се уреждат с мерак или "неволята". Ама ако има разминаване в желанията, мечтите, стремежите, целите.... Детето да не обере каймака накрая? Нямат същите стремежи? Връзката приключва рано или късно. Ай ся гледай си детето саминка, ако можеш!
Изчакай го да завърши, виж на къде иска... Може още да иска да учи, може пък и за чужбина да си мечтае, може пък и да ти изневери докато стане детето... На 26 закъснявала... Аз на 30 си взех бебето в ръцете и добре че не съм бързала за второ... Иначе, о, да, мечтая си детето ми да си има братя или сестри. Ам после? Кой ще ми гледа котките? Joy

# 48
  • Мнения: 5 139
Представете си вече бях бременна и условията бяха същите, пак ли щяхте да ме нападнете така?
Не знам до колко си чела на длъж и шир форума, но това е една от темите с най-любезни и добронамерени коментари по сходни въпроси Simple Smile Ако на някого не му харесват доводите на коментиращите вече е друго Simple Smile

# 49
  • Мнения: 12 760
Има такава тенденция, хората да отлагат сериозните връзки и децата за сметка на образование и кариера. Всеки го е забелязал. Та затова, авторке, доста хора пишат, че ви е рано, щом не можете да се самоиздържате за сега. Не го пишат, за да ти подрежат крилата и да ти попарят мечтите, както си го възприела, а просто така смятат.
Вие с приятеля си ще решите в крайна сметка.
Но за един месец 7 теста ми се струва малко като фиксация върху бременността, а това не е добре за теб. Да не го възприемеш негативно, но все пак ще го напиша: в твой интерес е да не се фиксираш толкова, а да го даваш по-лежерно. По много причини.

# 50
  • София
  • Мнения: 35 097
Ако държиш сама да се поставиш в зависимост от благоволението на мъж, но не твоя, без доход, покрив и особено желание - продължавай с молитвите.
Ама и натискай парцалите и мирвай, че колежката ти сега не знае какво да прави.

# 51
  • Мнения: 4 577
Ако беше бременна, щеше да си в друга ситуация. Например, щеше да решаваш дали да поемеш риск за здравето си с аборт, дали имаш етични и морални задръжки да абортираш, дали ситуацията ви събира или разделя с партньора ти. За много от пишещите в темата, създаването на дете без постигната финансова самостоятелност, е безотговорно. Ти питаш и хората, казват това, което мислят.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 21:07 от TafTaf

# 52
  • Мнения: 4 831
Ако беше бременна, нямаше изобщо да я има тая тема и проблемите ти щяха да бъдат от съвсем друго естество.
Изключително неприятно ми става да чета как омаловажаваш болката на партньора ти. Да, един си отива и друг се ражда, но това е майка му!

Замисли се какви доходи ще имате, когато излезеш в майчинство, сметни разходите и ще видиш дали остава нещо накрая.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 21:13 от Лютиче 2.0

# 53
  • Мнения: 9 697
Авторката, надникни в съседната тема на изгонената майка на пеленаче. Просто за справка.

# 54
  • Мнения: 921
Авторката, надникни в съседната тема на изгонената майка на пеленаче. Просто за справка.

Точно това се канех да напиша и аз. Ти си в абсолютно същата ситуация. И онази авторка си има предишни теми, от които е видно, че връзката не е вървяла и тя е усещала, че не е приоритет за мъжа си, но въпреки това някак си е добутала нещата до бебе. И те с мъжа ѝ живеят в имот на майка му, в един момент той вече окончателно не я иска и майка му я гони. И при теб ми направи впечатление същото - бащата и синът взели решение той дали ще работи и къде ще живее, а ти ако се съгласиш - добре, ако не, кой от където. Явно за тези хора още си "външна", съжалявам.

Ако искаш да тестваш дали гледа сериозно на теб, предложи му да сключите брак. И виж реакцията. Понеже вече е нормално да се живее без брак, много жени не смеят да поставят въпроса пряко, заобикалят този момент и се самозалъгват, че ако има дете, дори и мъжът да не е гледал сериозно на тях досега, вече ще започне заради детето. Накрая си остават с дете на ръце и една мижава издръжка.

# 55
  • Мнения: 5 002
Ако държиш сама да се поставиш в зависимост от благоволението на мъж, но не твоя, без доход, покрив и особено желание - продължавай с молитвите.
Ама и натискай парцалите и мирвай, че колежката ти сега не знае какво да прави.
Защо да е без покрив, да не би преди това да е живяла на улицата, защо да е зависима от чужд мъж, ако закъса сигурно си има родители, които да я подслонят и издържат.
Не всички са зарязани и изгонени.Щом иска дете да го пита- иска ли, не иска ли.Ако не иска, да си търси друг, който иска.Ама да чака завършване, че работа, че забогатяване и тя ще стане на години за баба, а не за майка.

# 56
  • София
  • Мнения: 35 097
Да пита първо близките си искат ли, не искат ли.
Защо се очаква друг да поеме отговорност за твоята безотговорност?

# 57
  • Мнения: 4 831
Ама разбира се, че трябва да чака завършване и работа. Или поне работата. Как без работа?! Абсолютно безотговорно е да се ражда и после да се мисли как ще се плаща.
Да не говорим пък за това, което Инферия написа - не дай си Боже има рискова бременност. Това кой ще го плаща?!

# 58
  • Мнения: 921
Буболина, аз те разбирам, обаче твоите примери са от едно друго време, когато хората не са се развеждали, а жените не са правили аборти. И като стане бебе, двете роди не само че помагат, ами даже се надпреварват кой повече. Не казвам, че в твоя случай е било непланирано, но аз имам цели 2 случая в моето семейство на "студентски" бебета, отгледани от баби. Въпросните бебета сега са над 30, т.е. тези истории са наистина от "онова" време.

Освен това темата на авторката щеше да изглежда по съвсем друг начин, ако и младежът се беше разбързал за бебе. На него това към момента изобщо не му е приоритет и е отговорил с най-очевидното "финансово не сме готови".

# 59
  • Мнения: 7 261
Какво трябва да доказват 7 те теста за бременност? Не оставяш човека да си изживее мъката, манипулираш го и го притискаш. В същото време живееш на издръжка на баща му. На твое място не бих се гордяла със себе си.

Общи условия

Активация на акаунт