Перилни препарати и омекотители - 71

  • 43 086
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 2 153
На майка ми новата пералня не тръгва, ако килограмите са повече на определени програми. Не знам точно на кои, но ми се обади преди два дни и каза, че като я пуснала на някаква по-кратка програма, завъртяла 2 пъти и спряла. И докато не извадила половината пране не тръгнала. Беше много разочарована, че за повече пране трябва да пуска дълги програми, като е свикнала да машини от едно време да слага колкото реши и тя да си пере.

# 76
  • Мнения: X
На майка ми новата пералня не тръгва, ако килограмите са повече на определени програми. Не знам точно на кои, но ми се обади преди два дни и каза, че като я пуснала на някаква по-кратка програма, завъртяла 2 пъти и спряла. И докато не извадила половината пране не тръгнала. Беше много разочарована, че за повече пране трябва да пуска дълги програми, като е свикнала да машини от едно време да слага колкото реши и тя да си пере.

Моята пищи и не тръгва, ако е с повече дрехи. Трябва да сменя програмата или да махна от прането. Аз лично не бих я претоварвала. Логично е, че за 40 мин програма няма как да изпере 8 кг дрехи. Най-дългите програми са ми 3:30 минути и са за 8 кг. Другите вече са по-кратки и съответно прането е по-малко. Радвам се, че уредите вече могат да правят това, защото така сме сигурни, че не ги товарим, а и прането ще е качествено изпрано.
И някой като ми каже, че 8-9 кг нямало как да се изперат добре... напротив, има. Пералнята ако е проектирана за толкова ще ги изпере. Просто трябва да се зададе правилната програма. Пускам си понякога големи перални по 8 кг и не съм имала проблем. Особено след пътуване с пълните куфари, действа много удовлетворяващо да приключиш с две перални и готово! Grinning

# 77
  • София
  • Мнения: 10 624
Като е претоварена, няма да тръгне.
Това не са пералните от едно време да я затвориш с крак и да пере половин час.

# 78
  • Мнения: 744
8 кг ще тръгне но само на определена програма , която е най вече за памук ,но натъпкава ли се целият барабан догоре ,Не . Няма как ,може единствено с 2 или 3 якета да се напълни догоре или с възглавници или нещо по обемно ,но те не тежат 8кг
Общо казано , измерете дрехите пълен барабан ,няма как да са 8кг

# 79
  • Русе
  • Мнения: 2 153

Мнение за този прах, моля?

# 80
  • Мнения: 744

Мнение за този прах, моля?
Този прах е Даш  ,но не е толкова добър колкото синият ,пробвай .
Този е по добър
https://www.google.com/search?q=даш+прах&oq=даш+&aqs=chrome.2.69i57j0l4.3658j0j7&client=ms-android-hmd-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=DOTzVuh_iO-eIM
https://vnosnipreparati.com/product/prah-za-prane-dash-actilift-106pr
Този е за бяло

# 81
  • Мнения: 1 712

Мнение за този прах, моля?
Точно за него исках да питам,видях го вчера в един магазин,но излязох набързо и си забравих телефона.
Моля,кажете какво да правя-пуснах празна пералнята на 95° с прах за бяло(Denkmit в картонената опаковка) с цел да се почисти,но след това замириса мн лошо...Втори път я пуснах така, същата история.Чета редовно темата и зная ,че използването на гелове и омекотител води точно до това,но така се стекоха обстоятелствата,че започнах пак бъркочи да ползвам в последната половин година 😏...

# 82
  • София
  • Мнения: 10 624
Пускай пак, докато се оправи. Може някъде нещо да се е наслоило.
А защо не ползваш препарат за почистване на перални?

# 83
  • Мнения: 744
Здравейте ,вземете си от дм препарат за перални ,ако ви е наблизо и Елитис може и от там .

# 84
  • Мнения: 1 712
Пускай пак, докато се оправи. Може някъде нещо да се е наслоило.
А защо не ползваш препарат за почистване на перални?
В случая нямах просто и реших по този начин да пробвам.

# 85
  • София
  • Мнения: 10 624
Пускай пак, докато се оправи. Може някъде нещо да се е наслоило.
А защо не ползваш препарат за почистване на перални?
В случая нямах просто и реших по този начин да пробвам.
Моят опит с прах за пране е катастрофален. Не си правя такива експерименти повече.
Ако толкова се нуждае от "изплакване" - я пускам празна (някой път слагам повече прах по лоша преценка).

# 86
  • Мнения: 4 831
Т.е. за да се премахне лошата миризма от барабана на пералнята трябва да я пускам на програма за 90 градуса с препарат за почистване на пералня машина докато миризмата изчезне?

# 87
  • София
  • Мнения: 10 624
Т.е. за да се премахне лошата миризма от барабана на пералнята трябва да я пускам на програма за 90 градуса с препарат за почистване на пералня машина докато миризмата изчезне?
Аз никога не съм правила нищо на 90 градуса.
Моята си има и програма за самопочистване и какво и как нагрява - не знам, но не е 90 градуса със сигурност! Само върти по супер различен начин с много силно и продължително въртене на барабана. Климбуца в различни посоки. След час и малко е като нова.
Но и аз не чакам да се прецака нещо. На всеки 40 пранета си я пускам. (тя си го брои)

# 88
  • Мнения: 2 153
На моята изрично пише да се пусне на 90 С за почистване на барабана,

# 89
  • София
  • Мнения: 10 624
На моята изрично пише да се пусне на 90 С за почистване на барабана,
Много ясно, че ще си спазваш указанията от производителя.

Общи условия

Активация на акаунт