Терминът ни вече наближава, февруарче щуро в коремчето на мама шава!

  • 22 883
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 541
Благодаря за линка за гащите, ще си взема и аз, изглеждат удобни.
Ние няма да съхраняваме стволови клетки.

# 31
  • Мнения: 73
26.02.2023. -момче 💙
Видяхте ли, че Cybex Balios S Lux пускат нов цвят - Blue Sky.

# 32
  • София
  • Мнения: 631
Здравейте!

Аз си взех един пакет от тези https://shop.lillydrogerie.bg/canpol-babies-sledrodilni-higienni-prevr-zki-10-br
Както и еднократни гащи, май на същата марка бяха. Отделно още един пакет си взех на друга марка - Seni Lady Slim - надявам се да ми свършат работа, не знам дали ще са удобни, но ме е страх тъй като не съм сигурна колко ще изтича от мен... ако мога така да се изразя Grinning
Презапасила съм се май, но по- добре да имам Confounded

# 33
  • Мнения: 244
За предното раждане бях взема еднократни гащи на кампол xl еми изглеждаха като м и нямаше как да ги ползвам. За следродилните превръзки на кампол и предния път ползвах и сега пак ще съм с тях. Аз лично първите 2 дни изхабих този пакет от 10бр. При всяка е различно.

# 34
  • Мнения: 9
За първото раждане и аз бях взела еднократните на кампол и едни много еластични и удобни следродилни гащи (не им помня марката), но бяха до пъпа, първият път на визитация ми се скараха, как можело с такива гащи над разреза да ми стяга. За гащите на always за първи път разбирам от вас момичета и мисля да заложа и аз на тях. С какво се мажете против стрии и от какво сте доволни?

# 35
  • София
  • Мнения: 631
За първото раждане и аз бях взела еднократните на кампол и едни много еластични и удобни следродилни гащи (не им помня марката), но бяха до пъпа, първият път на визитация ми се скараха, как можело с такива гащи над разреза да ми стяга. За гащите на always за първи път разбирам от вас момичета и мисля да заложа и аз на тях. С какво се мажете против стрии и от какво сте доволни?

Може да ми се смеете, но аз се мажа със свинска мас и невен, домашно приготвен. За момента нямам нито една стрия, в 32 г.с. и не бих казала, че ми е малко коремчето хаха, според мен е доста голямо. Кожата много ме сърбеше в началото и само този "мехлем" ми помагаше. Дано още малко ме опази. Grin Heart

Отделно, първите 5 месеца ми беше адски зле от миризмите и просто кремовете от магазина ги изхвърлих...повръщах от миризмата им. Weary

# 36
  • Мнения: 244
Това е най-хубавото нещо, с което можеш да се снабдиш.
За първото раждане и аз бях взела еднократните на кампол и едни много еластични и удобни следродилни гащи (не им помня марката), но бяха до пъпа, първият път на визитация ми се скараха, как можело с такива гащи над разреза да ми стяга. За гащите на always за първи път разбирам от вас момичета и мисля да заложа и аз на тях. С какво се мажете против стрии и от какво сте доволни?

Може да ми се смеете, но аз се мажа със свинска мас и невен, домашно приготвен. За момента нямам нито една стрия, в 32 г.с. и не бих казала, че ми е малко коремчето хаха, според мен е доста голямо. Кожата много ме сърбеше в началото и само този "мехлем" ми помагаше. Дано още малко ме опази. Grin Heart

Отделно, първите 5 месеца ми беше адски зле от миризмите и просто кремовете от магазина ги изхвърлих...повръщах от миризмата им. Weary

# 37
  • Мнения: 24
За първото раждане и аз бях взела еднократните на кампол и едни много еластични и удобни следродилни гащи (не им помня марката), но бяха до пъпа, първият път на визитация ми се скараха, как можело с такива гащи над разреза да ми стяга. За гащите на always за първи път разбирам от вас момичета и мисля да заложа и аз на тях. С какво се мажете против стрии и от какво сте доволни?

Може да ми се смеете, но аз се мажа със свинска мас и невен, домашно приготвен. За момента нямам нито една стрия, в 32 г.с. и не бих казала, че ми е малко коремчето хаха, според мен е доста голямо. Кожата много ме сърбеше в началото и само този "мехлем" ми помагаше. Дано още малко ме опази. Grin Heart

Отделно, първите 5 месеца ми беше адски зле от миризмите и просто кремовете от магазина ги изхвърлих...повръщах от миризмата им. Weary

Хич не се смея, защото и аз ползвам същото. Мисля, че е супер вариант за омазняване на кожата, а и не е скъпарска козметика която не знаем дали действа…

# 38
  • София
  • Мнения: 631
За първото раждане и аз бях взела еднократните на кампол и едни много еластични и удобни следродилни гащи (не им помня марката), но бяха до пъпа, първият път на визитация ми се скараха, как можело с такива гащи над разреза да ми стяга. За гащите на always за първи път разбирам от вас момичета и мисля да заложа и аз на тях. С какво се мажете против стрии и от какво сте доволни?

Може да ми се смеете, но аз се мажа със свинска мас и невен, домашно приготвен. За момента нямам нито една стрия, в 32 г.с. и не бих казала, че ми е малко коремчето хаха, според мен е доста голямо. Кожата много ме сърбеше в началото и само този "мехлем" ми помагаше. Дано още малко ме опази. Grin Heart

Отделно, първите 5 месеца ми беше адски зле от миризмите и просто кремовете от магазина ги изхвърлих...повръщах от миризмата им. Weary

Хич не се смея, защото и аз ползвам същото. Мисля, че е супер вариант за омазняване на кожата, а и не е скъпарска козметика която не знаем дали действа…

Абсолютно, нито ми мирише на нещо неприятно, в същото време кожата ми е една мекичка, хубава. Смятам и бебока да мажа с мас Smile 
Мен едно време са ме мазали редовно, апък за зимно бебче е супер.

# 39
  • Мнения: 106
Аз да попитам нещо друго Joy По-скоро проблем на моята половинка. Последните две-три седмици явно съм започнала да хъркам много, като последната седмица е до степен където го будя и милото спи на дивана, защото и с леко побутване не спирам. Някоя да е започнала да хърка? Сменях възглавници, пози (до колкото мога), но явно няма промяна... Joy Не ми се ще да го "гоня" по този начин на дивана до раждането

# 40
  • Мнения: 41
Аз да попитам нещо друго Joy По-скоро проблем на моята половинка. Последните две-три седмици явно съм започнала да хъркам много, като последната седмица е до степен където го будя и милото спи на дивана, защото и с леко побутване не спирам. Някоя да е започнала да хърка? Сменях възглавници, пози (до колкото мога), но явно няма промяна... Joy Не ми се ще да го "гоня" по този начин на дивана до раждането

Това с хъркането е нормално, заради набъбналите лигавици. Според моя мъж и аз хъркам, при това доста - чак се притеснявал дали няма да се задуша. Но, той е трениран - баща му хърка като десет дъскорезници в синхрон, та засега не е тръгнал да се изнася в другата стая Simple Smile

Четох някакви статии, съветват да се правят промивки на носа преди лягане, но на мен секретите ми излизат по някое време през нощта и рано сутрин, та не съм го тествала. Сега ще е хъркане, после ще е бебешки плач, .... съдба Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 744
Аз се мажа също със свинска мас от скоро.
Относно бельото за родилното, мисля да си потърся по-дълбоки памучни бикини наколко чифта. В събота ще обиколя, както и за някакво одеяло или порт бебе за бебечето за изписването, че така в интернет ни е трудно  да ги преценя като дебелина как са. Притеснявам се да не е някакво тънко и рехаво, ако поръчам онлайн

# 42
  • Мнения: 115
Мажа се с натурално сурово кокосово масло. Но понеже преди него в по-ранните седмици си бях купила и ползвах Матерна "Anti-strech mark cream", сега редувам два-три дни с кокосовото масло, после два-три дни с Матерна, че все пак да я свърша. Засега стриите ми са само онези, които получих при втората ми бременност с дъщерята - 6-7 бр. около пъпа от горната му страна, не забелязвам да имам нови. С първата ми бременност нямах никакви, мажех се със свинска мас, но все пак липсата на стрии тогава я отдавам на факта, че бях на 22 г Simple Smile
Аз не хъркам, но носа ми като легна винаги остава да диша само с една ноздра, другата се запушва и ми е много трудно. Намерих му цаката, като започах да спя с две възглавници - главата да ми е по-нависоко.
Тази сутрин се претеглих. Качила съм 8 кг и се почувствах удовлетоврена, защото при първата бременност до 9-я месец бях + 22 кг, а с втората + 19. Е, по-важното е, че в рамките на майчинството (2 години) ги връщах успешно, без специални усилия. Сега се надявам да не надвиша 12-13 кг докато родя. При вас как е?
За одеялацата - чета внимателно дали пише "ватирани", "плетени", "памучни", "памучни с пълнеж от силиконов пух".
Поръчах вече едно ватирано - то ще е за изписването. Поръчах и едно тънко. Но също така се ентусиазирах да оплета едно от прежда Alize Pufi - плете се с ръце (не с куки). Купихме преждата и в събота го започвам Simple Smile.

# 43
  • Мнения: 264
Аз използвам маслото на Икаров, за сега нямам стрий, но според мен не е само от маслото.

# 44
  • София
  • Мнения: 631
И аз също смятам, че не е само до това с какво се мажем, а също и до тип кожа. Мен много ме е страх от тези огромните стрии, червените, защото ...после не знам как се заличават, може би вече има кремове, процедури, но... всичко е пари Grinning в началото като се роди бебчето едва ли ще мисля как да си фукна парите да си махна стриите.
Заложила съм на домашното и на надеждата хахаха Grinning и на тренировките, които все още ме спасяват и се чувствам супер като тренирам, препоръчвам на всяка една ако има възможност и се чувства добре. Green Heart

Общи условия

Активация на акаунт