Професия учител - 15

  • 52 769
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Ниво Б1 е чак в гимназиален етап. В начален етап мисля, че е на много елементарно ниво, евентуално А1, но нека се включи колега от начален етап.

# 736
  • Майничка
  • Мнения: 12 603
По-скоро А1/А2

# 737
  • Мнения: 846
А какво включва самата програма? Какво ще изучаваме?

# 738
  • Майничка
  • Мнения: 12 603
Погледни програмата в сайта на университета.

# 739
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
...
Да разбирам, че е най-големи възможности имам като начин+английски?
Но, имам един проблем, аз съм учила руски в училище и не знам как е заложена програмата и дали ще мога да си наваксам с материала?
Някой от преподавателите по английски до 4кл. знае ли до кое ниво се изучава B1?/може би/. ?

Преди години моя близка кандидатства за начален учител с чужд език в колежа в Добрич. Искаше,  да избере английски, но се оказа, че няма право, защото в дипломата и има оценка по немски. И съответно записа немски.
Това беше отдавна, но "имай едно наум".

# 740
  • Мнения: 4 606
Английски език в начален етап е ниво А1. Ако става въпрос за бакалавър, не знам точно как стоят нещата с чуждия език, дали не се изисква някакъв изпит/оценка от дипломата за средно образование или сертификат за изкарано ниво. По принцип дори и за начален етап или детска градина се изисква преподавателят да има изкарано ниво и сертификат B2, но това е, ако става въпрос за магистратура или СДК, за бакалавър не съм сигурна как стоят нещата.

За мен лично най-добрият вариант е да се изкара направо заедно ПНУП и след това като допълнителна квалификация или магистратура да се запише чуждия език и евентуално ИТ. Така имаш по-голяма възможност да те вземат и в училище, и в ДГ.

# 741
  • Мнения: 846
Да, но няма такава бакалавърска специалност в Добрич. Или начална или предучилищна с АЕ. Изрично питах и казаха, че не е проблем, това че не познавам езика. Изучаваното му се започва от АБ.

# 742
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА - ПРОФЕСИЯ УЧИТЕЛ  - 16

Общи условия

Активация на акаунт