Странни готварски рецепти, на които сте се натъквали

  • 8 721
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 173
В Италия, регион Пулия имат десет наречен гърдите на монахините. [Tette delle monache]. Има формата на женски гърди като имат и 'зърна'. Тестото е пандишпан и се пълни вътре със сметана или яйчен крем смесен със сметана и се поръсва отгоре с пудра захар. Хем е като пастичка, хем е подобно на профитероли.

# 106
  • Мнения: 9 122
Dresly
да де, но говорим за "странни готварски рецепти" - подразбира се за комбинации от вкусове.. не за форма Wink

като например яла съм в Щатите -Панирани кисели краставици - което не е лошо, ако си падаш по киселото
пак там пържен бекон с шоколадова глазура отгоре

# 107
  • Мнения: 12 309
Те се нареждат още с тяхното пържено пиле, сервирано с гофрети - със сироп и всичкото му... Поотделно вкусни неща, ама е загадка защо ги сервират и заедно.

# 108
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 543
Шотландския специалитет панирано шоколадче Марс e голяма щуротия, особено като се има предвид че се продава в лафките за пържена риба и вероятно се пържат в същата мазнина Stuck Out Tongue Winking Eye


Иначе американците панират и масло.
https://www.youtube.com/watch?v=2j0xlBXPFIs

За мое учудване се оказа, че панираната пица е измислена от самите италианци.

Американската комбинация от палачинки с мед и пържен бекон ми беше странна като идея, но на вкус ми е окей, ако изключим мазното в олимпийски размери.

# 109
  • Мнения: 173
Pinko Да така е! За направата на тези италиански сладкиши използват по-специално брашно, наричат го африкански микс. Някаква смесица от манитоба и нишесте,  но някой използват и обикновенно,  но казват, че не се получава същото. Просто ми се видя странно и реших да го споделя тук. Пожелавам Ви лек, приятен и успешен ден!

# 110
  • Мнения: 173
Наскоро попаднах на рецепта за ливански мини баклавички. С типичните точени кори, масло, а плънката е млечна. За плънката се прави грис с мляко, но се добавя и малко нишесте, щом се сгъсти, се добавя сирене моцарела и се оставя да се поразтопи, добавя се и смлян шам фъстък около една шепа. Корите се намазват с разтопеното масло и се добавя от млечната плънка и се навиват на рулца, пекат се на 180°С за 25-30 минути, залива се със захарен сироп.
Малко ми се струва като тесто с тесто, заради корите, и гриста. Но определено ще е доста сладко.

Последна редакция: пт, 17 мар 2023, 11:49 от Dresly

# 111
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 543
Аз тези дни търсих рецепта за една филипинска манджа и уикипедията изпльоска картинка на попови прасета (буболечки) в соев сос Scream
Скрит текст:
Наскоро попаднах на рецепта за ливански мини баклавички. С типичните точени кори, масло, а плънката е млечна. За плънката се прави грис с мляко, но се добавя и малко нишесте, щом се сгъсти, се добавя сирене моцарела и се оставя да се поразтопи, добавя се и смлян шам фъстък около една шепа. Корите се намазват с разтопеното масло и се добавя от млечната плънка и се навиват на рулца, пекат се на 180°С за 25-30 минути, залива се със захарен сироп.
Малко ми се струва като тесто с тесто, заради корите, и гриста. Но определено ще е доста сладко.
E то сиропиран сладкиш ако не е сладък Smile Но това със сиренето не изглежда хич тестяно, правила съм нещо подобно много отдавна, по-скоро като чийзкейк става плънката, грисът се губи, много си е добро. И някаква българска сладка баница или баклава имаше подобна, вътре с нещо като кексово тесто и се навива, сиропира, много вкусно на практика, иначе като рецепта може и да изглежда странно.

# 112
  • Мнения: 173
Мярна ми се наскоро една испанска рецепта за кекс без яйца, но с 1 ч.ч. червено вино, шоколад и кафе. Със заливка от течна сметана, червено вино и шоколад. Един вид пиян кекс.

# 113
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 543
Мярна ми се наскоро една испанска рецепта за кекс без яйца, но с 1 ч.ч. червено вино, шоколад и кафе. Със заливка от течна сметана, червено вино и шоколад. Един вид пиян кекс.
Звучи супер! Ако ти попадне пак рецептичката може ли да я пуснеш? Знам един с вино, но е с яйца, стандартна работа Fork And Knife

# 114
  • Мнения: 173
Мярна ми се наскоро една испанска рецепта за кекс без яйца, но с 1 ч.ч. червено вино, шоколад и кафе. Със заливка от течна сметана, червено вино и шоколад. Един вид пиян кекс.
Звучи супер! Ако ти попадне пак рецептичката може ли да я пуснеш? Знам един с вино, но е с яйца, стандартна работа Fork And Knife

https://www.directoalpaladar.com/postres/pastel-de-chocolate-y-v … l-diadelchocolate

Това линк към рецептата, която е на испански език. Ако трябва мога да я преведа.

# 115
  • Мнения: 173
Сюрщрьоминг - шведския деликатес ферментирала риба за около 2 месеца и след това консервирана.

И норвежкия рибен деликатес - Ракфиск, в този вариант отново ферментирала риба, но за 1 година и отново както Сюрщрьоминг-а консервирана.

Шведите и норвежците как могат да ядат тези гадости не е много ясно.

# 116
  • Мнения: 1 321
Не е странно за северните нации. Те пък сигурно си мислят същото за нашата боза и шкембето.....

Общи условия

Активация на акаунт