Любители на котки - Тема 179

  • 26 187
  • 774
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 889
Това е съвсем друго. Важното е, че знаеш кои са родителите им и че не са болни. Аш и Оникс няма да имат поколения и родословните дървета не ти трябват за нищо, освен ако не искаш да ги сложиш в рамка на стената. Joy
Така е. Аз и от сайта мога да видя бабите и дядовците Simple Smile

Много се смях с един съкварталец, който го беше харесал за зет. Имал Мейн Кун и искал бебета от Аш. "Различни породи са!", "Е, нищо де, тя моята е раждала два пъти". Не посмях да попитам от кого е раждала.

# 61
  • Мнения: 4 308
Скрит текст:
Морковелка, наистина трябва да се подготвиш, че разходите за тоалетна са големи. Simple Smile Но за двата дни са преувеличили. Има различни тоалетни и ще се нагодиш според твоите критерии за най-удобно и чисто. Има тоалетни, които само попиват и в даден момент се изхвърлят целите. Според мен те се вмирисват по-бързо и трябва да се сменят по-често. Други се слепват от течност и се изхвърлят само топките. За да остава по-дълго време постелката чиста, тези топки трябва да са добре слепени и да се изхвърлят без остатък. Ако тоалетната е най-евтината от Лидл или Кауфланд, топките се разпадат и много бързо се вмирисва цялото количество. Много зависи и какво количество постелка се слага. Ако е повече, топките се отделят много лесно и почти нищо не се изронва от тях. Ако постелката е малко, пишканото се разтича по цялото дъно и трудно се изтъргва от там. Налага се по-често да се изхвърля всичко и да се мие тоалетната. Аз мия цялата тоалетна на 10-15 дни. Ако съм допълвала редовно, вмирисването е по-малко. Но аз съм с 5 котки. Дъщеря ми е само с една женска и мие 1 в месеца или по-рядко.

В темата се хвалят пелетите за отопление. Те са по-икономичен вариант.

Ако се почиства  редовно, котките са кастрирани и няма коте с проблем, което пишка на непозволени места, жилището не мирише. Закритата тоалетна също много помага. Simple Smile
[/spoiler]

Е колко приблизително чувалчета от 5-10 килограма отиват на месец?
Благодаря за изчерпателната информация

# 62
  • Мнения: 10 760
Това е съвсем друго. Важното е, че знаеш кои са родителите им и че не са болни. Аш и Оникс няма да имат поколения и родословните дървета не ти трябват за нищо, освен ако не искаш да ги сложиш в рамка на стената. Joy
Така е. Аз и от сайта мога да видя бабите и дядовците Simple Smile

Много се смях с един съкварталец, който го беше харесал за зет. Имал Мейн Кун и искал бебета от Аш. "Различни породи са!", "Е, нищо де, тя моята е раждала два пъти". Не посмях да попитам от кого е раждала.
Сигурно си представя мейн кун с окраска на бенгал. Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 08:19 от amy_nka

# 63
  • София
  • Мнения: 39 889
Ох, искам Мейн Кун.

Окраската на подкосъма на Дейзи е интересна - ивици на гърдите и петна на дупето. Може някой дядо да е бил бенгалец Simple Smile

Снощи Оникс ми изкара акъла.
Влетявам в банята и със засилка затварям вратата зад себе си. Чувам някакво ужасно стържене с нокти. Ониксовото дупе виси отвътре и драска за да се качи горе, а главата му отвън, заклещена между вратата и касата. Добре е. Малко ошашкан беше. ММ го свали от вратата.

И аз като Ред трябва да слагам бележки на банята "Внимавай с котката на вратата".
Изобщо не погледнах има ли някой горе.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 885
Днес Едуард има час за кастрация. От сутринта мяука гладен пред паничката, но не трябва да яде заради упойката.

Милото пухкаво момче, дано всичко мине леко и бързо да се възстанови.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 284
Всичко ще е наред с Едуард. При мъжките котки наистина минава много леко. Страх имах чувството,като че не е опериран и си се държаше както обикновено веднага щом го взех.

# 66
  • София
  • Мнения: 39 889
gabiplus, при мъжките минава бързо и лесно. На третият ден максимум са забравили, че са били в клиниката.
Всичко ще е наред.

Над Дейзи треперих повече.

Докато чакаме консервите от Зооплюс на два пъти купувах паучове и консерви от зоомагазин.
Моите много харесаха консервите на MAC´s. Аз май само суха храна съм взимала. Има ги и в Зооплюса, следващият път ще им поръчам малки консерви.

# 67
  • Мнения: 10 760
Някой да знае в Пловдив дали има кастрация под 115 лв някъде за женска? Бях си записала Заравет, заради минималния разрез и цената, която Kaili ми каза на 11.08 - 95 лв. Да, обаче от август до сега цената е станала 115 лв. в Заравет Пловдив. В Заравет Асеновград е 95 лв, но нямам инфо за там. Не знам и защо са им различни цените, при положение, че са една и съща клиника уж... Rolling Eyes
Тук при нас ветката иска 150 лв, а оперира мошеника Динков от Хасково... Sweat

# 68
  • София
  • Мнения: 13 263
Е колко приблизително чувалчета от 5-10 килограма отиват на месец?
Благодаря за изчерпателната информация
Използвам от супер/ултра слепващия бентонит на Кауфланд или Била. Слагам по 2 кутии от 6 литра(5 кг) наведнъж и после ежедневно допълвам по малко. Използват я 5 котки . Отиват около 6 кутии на месец. Обаче моите пишкат много, защото са предимно на мокра храна. Ако е обикновен бентонит от Лидл/Кауфланд/Била - поне 4-5 пакета от 10 кг. (много бързо се вмирисва). Дъщеря ми е с 1 женска котка, която е на смесено хранене, но предпочита суха храна. Слага наведнъж 10 кг хубав бентонит и издържа повече от 1 месец. Пробвала съм соева тоалетна, когато бях с 3 котки. 18 литра стигаха за 2 седмици, а според рекламата 6 л. са за 1 месец за една котка. Simple Smile Зависи от пикливостта(храната) на котките, броя им, размерите им...  Когато повече котки ровят в една тоалетна, често закачат образувалите се топки и ги раздробяват. Така се замърсява повече. Ако имаш възможност сложи повече тоалетни.

Аминка, имам добри впечатления от д-р Стефан Стефанов на бул. Н. Вапцаров, но за лекуване на болести и най-вече за отношението му към животинките. Без да сме обменяли информация, се оказа, че племенникът ми води кучетата си при него и също е много доволен. Разпитай го по телефона дали изобщо прави кастрации и как ги прави. Не вярвам да взима скъпо.

# 69
  • Мнения: 964
Като сте заговорили за тоалетни, ще се включа с друг въпрос.
Тези, които имате повече от три котки и котките не ползват двор за своите физиологични нужди, колко котешки тоалетни имате?
Нашите вет са твърдо за принципа "колкото са котките плюс още една", но у нас това е невъзможно.
Та затова моля да споделите.

# 70
  • София
  • Мнения: 4 885
След кастрацията може ли да се дава вода на котетата, гранули? Ветеринарят е казал да не му даваме нищо до късно вечерта, защото може да се задави.

# 71
  • София
  • Мнения: 12 284
Като сте заговорили за тоалетни, ще се включа с друг въпрос.
Тези, които имате повече от три котки и котките не ползват двор за своите физиологични нужди, колко котешки тоалетни имате?
Нашите вет са твърдо за принципа "колкото са котките плюс още една", но у нас това е невъзможно.
Та затова моля да споделите.
Аз дори не бях разбрала за тази препоръка, вчера чак прочетох за това.
Доскоро с две котки си имахме една тоалетна, не е имало никакъв проблем. Заради малкото сега ползвам втора, защото първата е закрита, а на него съм му сложила открита, така че сме в момента с две тоалетни за три котки. Теоретично лятото мога и повече на терасата да им сложа, но през зимата вътре няма как да натикам четири тоалетни и аз по принцип, а и котките нямат проблем с това, че са две. Аз обаче съм хоум офис повечето време и почти веднага им чистя, за да не ми мирише и може би това помага.
Писна ми честно казано с дребосъка, който само яде и ходи до тоалетна да чистя, та вчера гледах автоматичните тоалетни, но са си маса пари и засега ще се въздържа.

# 72
  • Мнения: 7 856
След кастрацията може ли да се дава вода на котетата, гранули? Ветеринарят е казал да не му даваме нищо до късно вечерта, защото може да се задави.
Прав е ветеринарят, трябва да е напълно преминала упойката, преди да се дава храна и вода. Освен това е разумно да изкара първата нощ в клетката (по страна с еднократно чаршафче или нещо друго добре попиващо), защото може да се нарани при опит да скочи. Всяка котка понася по различен начин упойката, едни се възстановяват много бързо, други доста по-бавно.

# 73
  • Мнения: 4 360
За клиниката я Асеновград,помня,че четох и доста нвгативни коментари.Не мога да каж а нищо,само пускам скрийнове

# 74
  • София
  • Мнения: 13 263
След кастрацията може ли да се дава вода на котетата, гранули? Ветеринарят е казал да не му даваме нищо до късно вечерта, защото може да се задави.
Прав е ветеринарят, трябва да е напълно преминала упойката, преди да се дава храна и вода. Освен това е разумно да изкара първата нощ в клетката (по страна с еднократно чаршафче или нещо друго добре попиващо), защото може да се нарани при опит да скочи. Всяка котка понася по различен начин упойката, едни се възстановяват много бързо, други доста по-бавно.
Щом въпросът е зададен още в 13 часа, до довечера котето ще е напълно адекватно. Ще е мъка ако се затвори в клетка за през нощта. Иначе може да не се чака чак до вечерта за вода, но котето трябва да е излязло напълно от упойката. Ако се държи неестествено, заспива, залита, наистина може да се задави. Гранулите бих оставила за следващия ден. По-добре първо да е на мека храна.

djasra, моите са с една голяма тоалетна. Единият от размерите е над 60 см. Имат и един най-обикновен леген, който стои на балкона. В него изсипвам остатъка от голямата тоалетна преди да я мия. Лятото го ползват доста често, а зимата отварям врата на този, който пожелае. Рижко определено не обича да върши двете работи на едно и също място, но се примирява. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт