Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 74 026
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 811
cathie Мерси за милите думи- а за снимките само толкова можах да ге намаля в paint, защото иначе ще се вижда само част от сладкиша, а сега се вижда целият.

Offtopic

Сега разбирам защо не можеш да ги намалиш. Ти "изрязваш" снимките, доколкото разбирам, а не ги намаляваш. Използвай опцията "Resize" - оттам можеш да задаваш желаните размери на снимката, а още по-добре е да използваш ето това [ url= тук слагаш адреса на голямата снимка][img ]http://тук адреса на малката снимка[/img ][/url ] (за да виждаш какво да правиш, съм дала интервали тук-там, но ти просто трябва да натиснеш последователно двете иконки и да сложиш "=" след "url", както и да внимаваш за правилното поместване на адресите. При всички положения, за да се види снимка, трябва линкът да завършва на ".JPG". Умишлено ти давам пример по-долу със снимка от "bgphoto", защото видях, че твоите снимки са качени там. Ако цитираш мнението ми, ще видиш точно какво съм правила, а не снимките. Дано ме разбра.)
Така тук ще се види мъничка снимка. Но кликнеш ли върху нея, ще се покаже голямата. И няма да има нужда да режеш снимките  Wink
Ето пример:

# 241
  • Мнения: 4 392
denis_d , М_е_г_и , благодаря ви за съветите. Hug
  bouquet

# 242
  • Мнения: 256
Ауууу невероятен сладкиш става  Crazy. Едва го опазвам от мъжо до утре. Направо изненадах себе си, но всичко това благодарение на вас   bouquet. Едно огромно БЛАГАДАРЯ за тази вкусотия и споделения опит  Hug.

# 243
  • Мнения: 330
Сладкишът стана супер, ама на мен блата ми стана 2 пъти по-дебел от крем карамела  newsm78 . А аз точно крем карамела повече харесвам. Гледам тук по снимките ви, на повечето от вас си е по равно. Следващия път като го правя, ще намаля дозата на блата и ще увелича тази на крема  Mr. Green

# 244
  • Мнения: 6 045
Гледам тук по снимките ви, на повечето от вас си е по равно. 
Така е защото го правим в по широка тавичка...

# 245
  • под тепетата
  • Мнения: 9 429
Dream4e, ако си го правила по рецептата в началото (оригиналната ) се получава точно така -блата е 2 пъти по-дебел от крем карамела. По-нататък сме експериментирали , защото повечето от нас(като теб) обичаме с повече крем карамел. Та увеличихме дозата на крема, а дозата за блата не пипай. Примерно аз вчера го правих с 5 яйца и 4 ч.ч.мляко (така блат и крем са по равно).

# 246
  • Мнения: 1 339
Направо ми потекоха лигите. Сигурно е страшно вкусен  Heart Eyes

# 247
  • Мнения: 330
Благодаря за съветите   bouquet , точно по първоначалната рецепта го правих. Ама следващия път непременно ще е с увеличени съставки за крем карамела  Mr. Green

# 248
  • Мнения: 5 183
Ей, моми4ета, снимките ви са толкова изкушаващи, 4е няма на4ин ве4е да не го изпробвам и аз.

# 249
  • Мнения: 1 655
Mого сполучлив сладкиш,няколко пъти го правих и на всички им хареса!
благодаря манел!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 581


Момичета за пореден път го правя този сладкиш на вкус е невероятен любим на цялото семейство.Но искам да попитам как да направя карамела да не е на шупли четах коментари че водата не трябва да завира на водната баня но как да го постигна това.Слагах ледчета доливах и пак не стана завира си и това е пекох го около час на 180 гр.

# 251
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 242


Момичета за пореден път го правя този сладкиш на вкус е невероятен любим на цялото семейство.Но искам да попитам как да направя карамела да не е на шупли четах коментари че водата не трябва да завира на водната баня но как да го постигна това.Слагах ледчета доливах и пак не стана завира си и това е пекох го около час на 180 гр.
тайната е не във това водата да не заври , а в това млякото да е горещо когато правиш карамела   Wink
винаги ми ври водата но никога не ми става на шупли , опитай   bouquet

# 252
  • Стара Загора
  • Мнения: 671


Момичета за пореден път го правя този сладкиш на вкус е невероятен любим на цялото семейство.Но искам да попитам как да направя карамела да не е на шупли четах коментари че водата не трябва да завира на водната баня но как да го постигна това.Слагах ледчета доливах и пак не стана завира си и това е пекох го около час на 180 гр.
Печи го на по - ниски  градуси . Аз пека максимум на 100 гр.  И този сладкиш и крем карамела.

# 253
  • Мнения: 3 674
Най-накрая и аз да го направя, каня му се от сума време.
Единствен проблем имах със съдовете за печене, просто нямам с подходящ размер, но пак се получи, а и е доста приятен,
ето го и него:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=40
сори за оффа...
Марулке можеш ли на лични да ми пратиш рецептата за суканата баница....и за трицветния кръгъл кекс!!!  Praynig

А сладкиша и аз ще го изпробвам! Изглежад стархотен..а и като чета отзивите е и много вкусен... Heart Eyes

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 02:54 от roza66

# 254
  • София
  • Мнения: 581
Зечова когато сложа при врялото мляко яйцата няма ли опасност да се пресечат newsm78
Краси- на толкова нисък гр.дали ще се изпече блата да не остане суров newsm78

Общи условия

Активация на акаунт