Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 73 979
  • 274
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 474
Това не е ли на тилиева рецептата  newsm78

# 151
  • Мнения: 7 474
Пайчето наистина изглежда апетитно! Heart Eyes И аз се нареждам на опашката за рецепта! Grinning

Май е тази  newsm78http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158661.msg3079006#msg3079006

# 152
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това не е ли на тилиева рецептата  newsm78

Пайчето наистина изглежда апетитно! Heart Eyes И аз се нареждам на опашката за рецепта! Grinning

Май е тази  newsm78http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158661.msg3079006#msg3079006
Лео, и аз мисля, че това е моята рецептичка все пак....... Embarassed

# 153
  • Мнения: 243
ЗА ДА ВИ БЪДА В ПОЛЗА С НЕЩО ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ:
КОГАТО СЕ ПЕЧЕ НА ВОДНА БАНЯ, НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДОПУСКА ВОДАТА ДА ЗАВРИ - АКО ТОВА ВСЕ ПАК СТАНЕ, СЕ ДОЛИВА, ЗАЩОТО КРЕМ-КАРАМЕЛЪТ СТАВА НА ШУПЛИLaughing

# 154
  • Мнения: 22 867
Това не е ли на тилиева рецептата  newsm78

Пайчето наистина изглежда апетитно! Heart Eyes И аз се нареждам на опашката за рецепта! Grinning

Май е тази  newsm78http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158661.msg3079006#msg3079006
Лео, и аз мисля, че това е моята рецептичка все пак....... Embarassed

tilieva, напълно възможно е това да е твоя рецепта. Просто видяхме снимка на пая в албума на Gvendolin, затова я помолихме за рецепта. Много добре изглежда. Сега ще разгледам линка и ще видя дали имам продуктите.  bouquet


# 155
  • Мнения: 2 784
Като прегледах линка, същата е рецептата. Гвен каза, че я е гледала по "Бон Апети" . Непременно ще се пробва.

# 156
  • Мнения: 1 290
да довърша СПАМ-а  за пая Simple Smile

рецептата която е публикувала "тилиева" не я бях видяла, но нямам нищо против да е нейната Simple Smile

това което е пуснала тя е основата по която и аз работих, която пък заимствах от Иван Звездев

аз обаче малко я попромених заради наличните консумативи у дома Simple Smile

# 157
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Извинявам се за спам-а около пая - просто помислих, че си заимствала от моята рецепта, както и да е. Аз също работих с наличните продукти в хладилника. Няма повече да разводняваме темата!
Момичета, давайте пак за сладкиша "Крем-карамел"!   bouquet

# 158
  • Мнения: 946
И на мен ми се получи сладкиша въпреки ,че забравих да сложа бакпулвера  Embarassed ама стана и се обърна само малко карамела ми щеше да избяга от блата,но пък беше вкусен

# 159
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Дали ще доживея и аз да го пробвам този сладкиш. Трябва да свърши диетата на синчето (без яйца и мляко), значи чак към май месец ще стане. А няма и тенденция да го пратим някъде на гости да речем за седмица, че са се насъбрали доста рецепти за опитване и ме спира единствено той.
Макар че не вярвам да иска да опита крем карамел (но от блата ще си хапне, умира за шоколадовичко, също като мен).

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Направих го и стана  Shocked Не можех да повярвам, защото беше едно ужасно преживяване. Направих една основна грешка - сладкиша го сложих във форма за сладкиши от тези на които им се махат стените. След като изсипах сместта за крем карамел мялкото започна да изтича, после изсипах сместта за блата къде я слагах равно къде не то всичко течеше от това мляко бях на ръба да хвърля виско в тоелтната, но викам каквото стане- стане. След това сложих формата в по-голяма тава с вода , включих фруната на долно на 180 гарадуса и водата започна да кипи, шурти да влиза вътре сладкиша намалявах фурната увеличавах ( млякото пордължаваше да си тече) и eдва изчаках да минат 50мин. Изчаках го да изстине и ето го . Полуичи се. Разбира се крем карамела е тънък слой, защото половината замина във водната баня. Добре, че сложих 1 литър прясно  мляко. абе изобщо бях извън всички ршавила з аправене на крем карамел- водата ми завря, влизаше вътре, млакото ми изтичаше , но с еполучи. Следващия път ще знам , че трябва да се прави в тавичка, но от друга страна кипящата вода помогна на сладкиша да не бъде суров . така си мисля аз Thinking
http://www.bgphoto.net/photos/429/o633063673800953778.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/429/o633063673992203778.jpg

# 161
  • под тепетата
  • Мнения: 9 370
ДЕянаЗ, ми то си е било направо екшън! Mr. Green Колежката ми, на която дадох рецептата,сложила амонячна сода вместо бакпулвер  Shocked и получила съответно мнооого миризлив резултат. На втория опит съответно се представила отлично!Така, че -опит-грешка - до постигане на резултата!

# 162
  • Мнения: 2 082

не ми е много добра снимката,но това е резултатът.вкусен е сладкишът,но ми стана на шупли ,въпреки че водата не завря.следващият път ще го усъвършенствам  Simple Smile

# 163
  • Мнения: 6 461
Направих го .
Много вкусен стана.
Поздравления за рецептата.  bouquet

# 164
Стана ФАНТАСТИЧНЕН сладкиш! Невероятен на вкус, много ефектен и лесен за изпълнение! Изключително подходящ за по-специални случаи и за гости!
Моят се получи точно както го е дала авторката  на снимките! Пекох 50 минути на 170 градуса.
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!     bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт