Частни училища - информативно-дискусионна тема - 57

  • 46 628
  • 771
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 5 639
Основните участници, пишещи от години, са доволни, даже има и предоволни.

# 766
  • Мнения: 5 898
[quot
Добре, за да ме разбереш. Ако детето е с математическа насоченост, но балът не стигне? Какъв е изборът?
Аз смятам, че е ясно, отива в английската, немската или испанската, защото са добри училища и вероятността да имат профил математика е по-голяма. Т.е. при многото часове по език, който вероятно вече знаят на прилично ниво.
Ако не си съгласна, игнорирай ме. Мен общата логина не ме интересува, само тази, която ме касае.

Ами да му е стигнал бал. И като не му е стигнал, да не избира езикова, а училище с паралелка с разширена математика. Няма сега цяло училище и стотици деца да се съобразяват какво е угодно на един невлязъл в СМГ.

# 767
  • Мнения: 9 695
125 само. Благодаря!

# 768
  • София
  • Мнения: 18 041
И 31-во, и 138-мо, и  май и в Еврейското имаше..Отделно ПЧМГ при наличие на финанси и потенциал да се справи с изпита. Ама не го уреждат май невлезлият  тези опции, било защото са "неелитни" или защото са платени, а? Хем иска мат, хем не му стига балът за МГ, хем не му харесват другите варианти с математика, затова се оказва "по неволя" в ЕГ, чакайки далечните 11 и 12 клас за профил мат, в която на всичкото отгоре му се налага в 8 клас да учи интензивно език, който вече знае на ниво (надали, ако става дума за испански и френски, но да приемем, че е така) и му е адски скучно. Кого го касае тази негова "драма"? Никой не го е насилвал..Избира нещо относително близко - ТУЕС, училището на Софтуни  или някаква паралелка със софтуерни и хардуерни науки примерно  и РИЧЕ, за да не се товари с език много-много,  а се занимава и допълнително с мат навън...

Последна редакция: нд, 26 фев 2023, 16:32 от пенсионирана русалка

# 769
  • Мнения: 9 695
Казах, че ако някое от децата не успее, ще го запиша в най-доброто следващо училище, заради среда, вероятност за добри учители и т.н. ( въпреки мнението ми, че са много часовете)
ТУЕС и Софтуни изглеждат само близки. И таксата не знам какво общо има.

# 770
  • София
  • Мнения: 18 041
Казах, че ако някое от децата не успее, ще го запиша в най-доброто следващо училище, заради среда, вероятност за добри учители и т.н. ( въпреки мнението ми, че са много часовете)
ТУЕС и Софтуни изглеждат само близки. И таксата не знам какво общо има.
E, тогава действията  при съответните ограничаващи избора обстоятелства са осъзнати/премислени, приети са негативите (чисто лични) на този избор и няма място за недоволство от небалансирано обучение и произтичаща от това скука. За някои пък точно тези 20 часа са от атрактивните страни на 8 клас, понеже в рамките на една година се достига ниво по нов език, което в общия случай не се получава с уроци/курсове.

# 771
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Заповядайте в новата тема:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1529084.new#new


Пуснала съм анкета.

Таксите засега няма да ги променям, т.к искам да се съберат повече данни за учебната 2023-2024 г.

Общи условия

Активация на акаунт