Пародонтоза - тема 2

  • 25 709
  • 391
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 41 403
Билките са си билки, но най-важното е основното дълбоко почистване. Иначе е все едно на забрала рана да слагаш билки без да е изчистена гнойта. Ходи се не на какъв да е зъболекар, а на пародонтолог. И той прави едно основно изчистване на зъбите и под венеца - и на зъбен камък, и на налепи от бактерии. И след това на чистото вече се прилагат лекарства. В началото ще ходиш по-често, после като се закрепят нещата два пъти годишно. Само платено е, да знаеш.

# 76
  • Мнения: 335
Не оспорвам лечението на пародонтолозите, идеята беше да помогнем на момичето, което писа, че в момента не може да отиде на преглед. Просто препоръчах средствата от които съм имала полза. 🙂

# 77
  • Мнения: 41 403
Да, за момента да смуче хексоралетен таблетки - залепва таблетката точно на възпаленото място и я държи там и час. Това за мен е най-ефикасно.

# 78
  • София
  • Мнения: 115
Здравейте, бихте ли препоръчали пародонтолог в южните квартали на София?
Звъннах в клиниката на д-р Шулева, отговорът беше "Не записваме нови пациенти"

# 79
  • Мнения: 69 072
При Шулева са десетина сестри, всяка различно говори, зависи коя ще хванеш да вдигне телефона.  Лично със Шулева не може да се говори...Моят опит с нея е крайно отрицателен, както и с "клиниката" й.

# 80
  • София
  • Мнения: 115
Благодаря за споделеното, teta75.
Стоматологът ме изненада с "парадонтоза" и съм в търсене на парадонтолог. Насочих се към Шулева, защото ми беше удобна като локация. Ти кого препоръчваш?

# 81
  • Мнения: 69 072
Писах на ЛС...

# 82
  • София
  • Мнения: 3 090
Здравейте. Правих панорамна снимка и се оказа, че парадонтозата ми е в напреднал стадий. Досега съм ходила на обикновен зъболекар и ми е чистил повърхностно зъбен камък. Препоръчват ми сега кюретаж. Притесняват ме мненията, че това може да влоши положението. Не се сърди, човече, мисля, че беше споделила. Има ли и други с такъв лош опит? И вдигат ли се след процедурата още венците?

# 83
  • Мнения: 41 403
И аз имам напреднала пародонтоза, но откакто ходя на пародонтолог нещата са в застой. Та полза има, но няма да отрека, че първите пъти беше тежко - венците ми бяха много разранени и боляха по седмица. Но изтърпях и сега след сеанс нито ме боли, нито плюя кръв, а развитие няма. Е, не очаквай венците да тръгнат нагоре, но поне не слизат надолу.  Та така, ако някой се е отказал на втория път може и да е останал с лошо мнение.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 090
Благодаря за отговора. Под сеанс имаш предвид кюретаж или друго? Боли ли въпреки упойката и реално ли е да изтърпя двете челюсти наведнъж, защото аз май доста смело заявих всичко наведнъж.

# 85
  • Мнения: 69 072
Открит или закрит?

# 86
  • София
  • Мнения: 3 090
Не използваха тази дума, но от описанието за упойка съдя, че е открит.

# 87
  • Мнения: 69 072
Пародонтолог ли препоръча, или пак редови?
В началото на първата тема сме описвали подробно какво ни е правено, да не разказвам наново и аз, може да си прочела де...
На мен закрит ми е правен, то е инициална терапия, не е едно ходене и едно почистване всъщност.

С една дума рябва да си намериш твоят лекар, на който да имаш доверие....

# 88
  • София
  • Мнения: 3 090
Благодаря, пародонтолог е вече, започваме повърхностно почистване, после кюретаж. Ще споделя ефект като мина през това.

# 89
  • Мнения: 82
Maidenly, на мен ми е правен кюретаж преди около 5год. След направата на снимка и тест за бактериите (биограма май беше), трябваше да се действа и решението беше категорично кюретаж. Определено положението се подобри и не съм имала оплаквания след това. Направен ми е едновременно и на горен, и на долен венец, това е по-добрия вариант. Ако искаш подробности по самата операция, мога да ти разкажа. Не е чак толкова неприятно, колкото звучи. Определено си заслужава, най-доброто ми решение беше това. От тогава само почистване на зъбен камък, кога редовно, кога не толкова редовно.
П.С. Не съм писала в темата досега, но я следя отдавна, защото съм с парадонтоза.

Общи условия

Активация на акаунт