Когато земята се разтресе?

  • 1 305
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Ох, на мен това ми е голям кошмар!
Мислила съм и аз, тъй като и ние сме на високо и аз мисля, че ще грабна децата, всички телефони налични и или под маса /така бях чела когато беше земетресението в Турция`99год., че е препоръчително/ или под каса на врата. Може би ако не е силно земетресението ще хукна по стълбите, но това е безмислено и глупаво, тъй като сме на 15 ет. и така или иначе не можем да стигнем до долу преди края на земетрес. Пък и стълбите първи се рушат, както е известно.
Ми ще легнем под масата с всички телефони, това ще направя Thinking

# 16
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ний зъставами пот касите на врътити. Там било най безопасничко знам от маминката ми.  Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 2 700
А кой трябва да знае кои са носещите каси?

Строителен инженер. Но мисля, че всякакъв проектант би могъл да се ориентира.

# 18
  • Мнения: 13 512
Четох едно интервю с Джордж Клуни. Питаха го какво прави, когато има земетресение, застава ли под касата на вратата. Той отговори - Да сте виждали някога сред разрушенията след земетресение да стърчат само каси на врати?
И аз точно това си помислих

# 19
  • Мнения: 1 233
Под касите на вратите или под трегери - аз така знам. Дядо ми е от Свищов и ми е разказвал, че при голямото земетресение там през 77 година е ходил да разчиства руините на падналите блокове - каза, че най-много хора са намерили смзани на стъпалата, хукнали са да бягат. А имало едно момиченце, което било излязло на терасата на 5 етаж, терасата го изхвърля настрани и оживява.

# 20
  • Мнения: 1 416
След като прочетох напътствията на "Гражданска защита", скриването под масата ми се струва най-удачен вариант. Лошото е, че нямам представа кои са носещите стени в нашето общежитие...  Confused
Иначе, живеем на втория етаж, но ми се струва много рисковано да скоча, особено с Маргарита в ръце. Ако сме си и тримата вкъщи, знам, че Георги би реагирал смело и адекватно. Тогава - скачаме от прозореца със сигурност... Но иначе...  Sad
Да не дава Господ!  Praynig

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А кой трябва да знае кои са носещите каси?

Строителен инженер. Но мисля, че всякакъв проектант би могъл да се ориентира.

На входните врати - ако говорим за блок, пък и при новото строителство май е така.
Тази година се опитахме да разбием такава и видяхме за какъв трегер става въпрос. Ама строителства разни....

# 22
  • Мнения: 3 098
Аз съм преживявала такова неЩо и да ви кажа ужасно е.Слу4и се към осмия месец на бременноста ми,земетръса е станал навътре в морето,някъде 7 по Рихтер,но на брега съЩо го усетихме.
Аз нямах време да реагирам,тъй като се слу4и много рано сутринта и бях в леглото.Живеем на 8 етаж и преживяването беше супер кошмарно.Вси4ко се люлееше,мебелите се местеха,а аз бях сама и застанах до една колона.Ние тук нямаме носеЩи стени,можеш да изкъртиш вси4ки стени и да си прекроиш апартамента както желаеш.Касите съЩо не вършат работа.
След като попремина,излезнах от къЩи и цял ден бях навън.Ве4ерта,докато простирах на терасата ми направи впе4атление,4е прелитат птици и са доста неспокойни.Малко след това имаше един лек трус и това беше.
Надявам се пове4е да не преживявам такова неЩо,заЩото е ужасно.

# 23
  • Мнения: 920
Прави ми впечатления колко са запознати американците. Учебни тревоги - всеки знае накъде да тръгне.
Аз си спомням земетресението от 77 г. Всички навън - по нощници и пижами, отгоре с палта.
Цяла нощ стояхме навън. За нас децата беше голям купон. Хората масово се товареха на колите и бягаха към родното село.
На всичкото отгоре Ванга беше предсказала още трусове и то на коя дата. И тъй като ние бяхме на първи етаж, приятелка на майка ми дойде да спи у нас. Е, нямаше земетресение.
По едно време много често ми се виеше свят, та винаги поглеждах към лампата - дали се клати.

# 24
   Ще ти кажа аз как реагирах преди години.Вървим си, значи по центъра и изведнъж земята се развълнува/точно като море/.Преди това не бях  виждала земетресение "отвън".Панирах се и хукнах да се крия под една стряха #CrazyХубаво , че приятелката ми е израстнала в едно селце до Стражица и отреагира адекватно ,като ме извлачи на по-безопасно място.Но обикновено бих хукнала навън без оглед на това какво точно става, само да оттърва кожата.

Общи условия

Активация на акаунт