Плам, пламти! Котел, бълбукай! Адска смес, мехури пукай! Януарска спортна и успешна!

  • 91 567
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 3 030
  • Мнения: 7 749
морковен кекс + рецепта Simple Smile и аз имам десетина моркова в хладилника

Ок! СъгласИ ме. Grinning

Скрит текст:
Ето я оригиналната рецепта с моите основни модификации:

- 200 гр брашно /аз длагам някое пълнозърнесто, един вид по- полезно да е Blush /
- 350 гр захар /аз слагам около 200 кафява или кокосова/
- 3 яйца
- 175 гр олио /аз слагам около 70 гр. Зехтин за готвене или авокадово олЮ/
- 55 гр сметана / аз слагам около 70 грама кисело мляко, скир, кефир- каквото имам под ръка в момента/
- 2 ч.л. ванилия
- 1 ч.л. индийско орехче, аз добавям и канела
- 1 ч.л. сода
- 0,5 ч.л. сол
- 300 гр настъргани моркови
- 0,5 чаша бадеми
- 0,5 чаша лешници
- 1 чаша стафиди, сушени череши, боровинки, сини сливи, портокалови корички, капки шоколад или карамел- каквото душа сАка.

Ядките също са въпрос на импровизация, в нас сякаш най- се харесва, ако въобще ги няма. Sunglasses
Приготвяне:

1В отделна купа се разбиват яйцата, захарта, олиото, сметаната и ванилията.
2.. В друга купа се смесват останалите сухи съставки.
3. Смесваме 1. и 2.
4 Добавяме морковите, ядките и стафидите.
5. Печем около 60 минути на 180- 190, до 200 градуса в предварително загрята фурна.
6. Преди да извадим от формата, е хубаво сладкишът да е изстинал.

Ако някоя го направи, да пише дали се е харесал. Hug

Кло, какво трябваше да правя с рецептата? Да ти я пратя ли?

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 13:39 от TuЛи

# 3 031
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
направо тортата пращай Wink

# 3 032
  • Мнения: 5 707
А кафе с тортата

# 3 033
  • Мнения: 6 299
Аз като ви казвам,че днес ми е ден за готвене 🥴.Пилешка супа,пилешко с ориз и грах, пържени картофи на няколко пъти,тенджера таратор,баница тъкмо мушнах във фурната.После евентуално гювече с картофи и сирена за кутийка,и млечна салата.Имах желание и нещо като сладък салам да направя,но не остана време.И някоя дреха трябва да сгъна,че сушилника заплашително се е наклонил на една страна.Следващата голяма офанзива в кухнята май ще е в понеделник.А до тогава мисля само по едно нещо на ден да е.
Ей го, февруари чука на вратата.Пак се изнизва неусетно времето 📅

# 3 034
  • Мнения: 12 015
Ахой, обществото!
Капнала съм. Head Band
 Ренкич, освен да дойда на вечеря у вас? Гледам, подготвила си се.

Магнезий вечер ли се пиеше?

# 3 035
  • Мнения: 10 887
И аз идвам у Ренко Simple Smile

Днес ММ успял да мине покрай месарския и поне е взел кюфтета, много са им хубави,  та ще има и да замразя да има фаст фууд Simple Smile

Хайде честито на новата свекърва Simple Smile

И на бъдещата тъща Simple Smile

# 3 036
  • Мнения: 6 299
И мусака има 😁.Вино и уиски тоже Whistling
Голям дерт са ми кюфтетата.От тук,а тук е бъкано с месарски магазинчета,само на едно място ми харесват.

# 3 037
  • Мнения: 6 450
Купих продукти за суши и толкоз за днес откъм действия за изхранване на народонаселението от мен. Очаквам домочадието да се самоорганизира и да си сготви, а някой доброволец да ми донесе чиния суши и чаша вино горе. Наличието на големи деца носи и някои позитиви.

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 18:11 от Mößbauer-Effekt

# 3 038
  • Мнения: 6 299
Ай ся,някои позитиви.Много повече,от колкото малките 🤭😁
Как успях да досготвя ли?От час е при баба му,за да не ми се пречка в краката.Че от сутринта е извадил миксера,барабар с всичките му бъркалки,разни канчета разграфени,готварски щипки,и готви наравно с мен.Но току ме издебне да се врътна,и ми гепи я чаша с вода,я картофите,я омазаната със зехтин паница...
От толкова бързане забравих и вино да си сипя 🥴

# 3 039
  • Мнения: 7 243
Ренко, просиш си гости Simple Smile
Аз се отчитам само с един хляб, току-що се изпече. Ще дояждаме стари манджи.

# 3 040
  • Мнения: 2 784
Ренко, честито на младите! Да са живи и здрави, да се обичат, да живеят в хармония и разбирателство!
Ти ще си готина свекърва, точка!
Честито и на бъдещата тъща!
Ренко, докато те четох и се изморих.
Аз имам крачка напред и нова спънка, този път по-лесна за прескачане. Днес рано сутринта ми закачиха пералнята (закъснях, за работа ама си струваше). С много мъка спряха водата и после пак я пуснаха без да сменят спирателния кран преди водомера, че мястото за работа е много шиб@но. С едни големи френски ключове и въпрос с очезизваден отговор, тук нямаш сифон, нали. Ммм нямам, в тоалетните ни сифон не е предвиден. Представих си едни води как текат, ама слава богу не се стигна до там. Сложиха новият спирателен кран преди пералнята, вързаха я и нова гредичка - сега контакта не е наред, но това по-лесно се оправя. Оммммм. Аха светлина в тунела и тя пак от насрещния влак. Тази пералня или ще ми е на късмет или ще е голяма каръщина.
Наспорт!

# 3 041
  • София
  • Мнения: 10 329
Писна ми от вас, ще се отказвам. Сега И таратор ми се дояде.
И аз в бандата гости у Ренко.

# 3 042
  • Мнения: 10 887
'Ми хайде, аз имам кюфтета, ще ги взема, Ренко да слага масата, по е Шефчето ще има кой да занимава.
Не аз, де Joy аз ще пия и ще ям Simple Smile ама съм сигурна,  че я Бъръльо, я Сиросчето, в краен случай Бърди ще хванем, ще го забавляват Simple Smile

# 3 043
  • Мнения: 6 299
Прибрах си го вече.С подгизнали ръкави на блузата.Издебнал баба му,преместил си стола,и пуснал чешмата.Продължава обаче с водните игри и при мен 😬.Ох,няма ли вече са се прибере баща му,та да си досготвя на спокойствие 🙄

# 3 044
  • Мнения: 2 170
Добро вече! Преди малко си спретнах закуско-обед-вечеря. Гореща питка със студена воТка. Оф, кеф! Не обичам да се обяснявам какво ядем, но днес е ден на отворените врати в кухнята. Мама сготви по отделно на всеки според желанията. Аз и само с воТката можех да мина.
Тилче, такъв спец съм станала с игнора, че с половин око сканирам половината от противния ник и го прескачам, като най-гнусното нещо во светот. По същия начин прескачам и пасажите на  потребилите, споменали го в коментар.  Соре, гнуслива съм и не съм всеядна.
Аре, намасте!

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 19:07 от Caramella

Общи условия

Активация на акаунт