?Въпроси всякакви за СО? 2023

  • 324 307
  • 8 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Такъв от мене секс няма да види. И разбиране няма да види, и търпене на фасоните му с дни. Ще види вратата от външната страна.

Анонимна, не пишеш на по колко години сте и имате ли деца. Ако сте млади и без, сериозно обмисли идеята за раздяла. Тези неща обикновено с годините се влошават. Ако не сте толкова млади и имате деца, тогава вече може би си заслужава да потрошиш нерви и да пробваш да обърнеш нещата. Но на мен ми изглежда безнадежден случай...

# 46
  • Мнения: 14 618
Добре, но нищо от това не отрича хипотезата, че търсещият изговаряне трие сол и реално си лала едно и също. Не казвам, че непременно това е вярната хипотеза, но ако се случва наистина често и с дни, може пък да не е само другият виновен. Аз, например, съм подавала 'обратна връзка' какво не е наред, която не е чута, а пак има опити за изговаряне с идеята аз накрая да изляза виновна и да направя компромис - щом не ме чуват, по-добре да си млъкна, защото това също е изнудване.

# 47
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Напротив, изключва го. Тя е написала, че при инициране на разговор от нейна страна, той не претендира, че мели за едно и също, а изобщо отказва да си разваля настроението. Как да мели за едно и също,като изобщо не може да установи за какво този път се е фръцнал, като е престанал да говори въобще. Т.е. и като първопричина и като следствие той мълчи гробовно. Ми няма как в нея да е проблема

# 48
  • Мнения: 3 841
Въпросът е отсрещния дали иска да те чуе… Ти си мели, колкото искаш иначе

# 49
  • Мнения: 14 618
Нали това обясних току-що. Х не приема, че в него е проблемът, на У му е писнало и се фръцва. Защото от тези разговори полза за него няма - ще му шокат канчето и ако не е навит само да се съгласява колко е виновен, а иска наистина да си каже версията, пак ще се скарат и пак ще излезе виновен.

# 50
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 309
Когато ситуацията е неудобна за другата страна, тя ще го интерпретира като триене на сол. Пуберска работа. Далеч по-мъжко е да си понесе отговорността.

Интересно как ще окачествим постъпленията за интимност в моменти, в които се очаква, че няма да я получи поради сговнени отношения и последващото цупене с дни след отказа.

Аз си правя един биг мама скендъл и поне като ще се сърди, да има защо.

# 51
  • Мнения: X
С времето и двамата станахме по обидчиви, преди не беше така ( 12 годишен брак и две деца), мълчахме си само след много голям  скандал, ако и двамата сме преминали границата и чакахме да ни мине. Напоследък обаче, започнахме да го правим и за дребни неща и сдобряването става все по трудно. И двамата сме инати и той чака първа крачка от мен, а аз от него и така си минават няколко дена с мълчание.  Разговорите не вършат работа, обикновено завършват пак с караница кой е прав и кой крив. И аз търся вина в себе си и наистина в повечето случаи аз отстъпвам, но сякаш той започна да злоупотребява с това и дори да е виновен пак чака от мен. Ами, уморих се и най лошото е, започнах да свиквам с това мълчание и лека полека се превръщаме в съквартиранти. Гадно, но факт. Нито себе си мога да променя, нито него. И все по често започнах да мисля за раздяла, което също не е лесна работа с две деца.

# 52
  • Мнения: 14 618
А, това доста променя нещата.
Може да е служебни нерви, друга жена... Каквото и да е, ако смяташ, че ще ти е твърде сложна раздялата, няма да си в състояние и да тропнеш по масата.

# 53
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 309
Ами, уморих се и най лошото е, започнах да свиквам с това мълчание и лека полека се превръщаме в съквартиранти. Гадно, но факт. Нито себе си мога да променя, нито него.
Намери сили и сипвай с големия черпак. Инатът му трябва да е пречупен отдавна. Щом сам не може да си го пренасочи към нещо, което ще му носи ползи, си остава просто едно инато магаре. Представям си какво ти е - да се срещаш със стена всеки път, когато искаш нещо да се обсъди.

Другият вариант е мир вкъщи - любов навън.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Анонимна, за съжаление подобни отношения наблюдавам при моите родители, търсене на теле под вола, дърлене за съвсем дребни неща, после натякване. Но те са на по 70 години, цял живот са имали да си омръзнат, дето се вика, а и възрастта си казва думата за такива изменения. И заради това ти казах, че с времето нещата стават по-зле.

12 години брак, това значи, че децата не са много големи. Не знам какво да те посъветвам, но и след това обяснение не виждам надежда. Хубаво да му се сипва с големия черпак, но има две деца, които са свидетели на играта на нерви и не мислете, че те не усещат. Не знам, не знам...

# 55
  • Мнения: 1 153
Аз съм ветеран в "мълчаливите" борби.
В предишния ми брак, особено след 15-тина години навъртян семеен стаж, сме стигали до месец -два без да се говори или само, за да се излая нещо на другия. Ами, разведохме се накрая. Инициативата беше моя.

# 56
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 309
Много е неприятно в името на мира вкъщи или на децата, тя да погубва себе си. Така пак децата са свидетели на изкривен модел - безхарактерна майка. Като ми се нацупи - излизам и се губя с часове, а в по-добрия случай и с дни. После с чиста съвест, ако ми потърси сметка си казвам, че на места, на които не съм желана, не се навирам.

Този морук трябва да разбере, че тя не му е вързана в кърпа. Децата са големи, оправят се сами, време е и тя да помисли за себе си.

# 57
  • Мнения: 1 059
А опитвала ли си се с добро?
Обяснение, че това те кара да се чувстваш зле и, че няма значение кой е прав, след като се закучват все повече нещата?
Аз също съм ветеран в мълчанието към мен от обида(поне 80% от случаите нямах представа за кво иде реч).

# 58
  • Мнения: 4 936
Като млада скачах и все на скандал беше, завършващ в мир.
После, когато отиваше на скандал млъквах. Мълчах, докато не изговорим проблема.
Ама накрая се разведохме. Та едва ли е добър съвет:)

# 59
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 309
А опитвала ли си се с добро?
Обяснение, че това те кара да се чувстваш зле и, че няма значение кой е прав, след като се закучват все повече нещата?
Аз също съм ветеран в мълчанието към мен от обида(поне 80% от случаите нямах представа за кво иде реч).
Доброто работи, ако има любов. Тук има его. И най-важното е той да не си го губи, щото иначе по-малко мъж ще стане. Като почне да се оросява горната глава повече от долната - им идва и акълът, но вече късно.

Общи условия

Активация на акаунт