Как да се изправя след раздяла

  • 7 570
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 178
Човек трябва да осъзнае силата на състоянията, особено на депресията. Депресията прави нещастието да изглежда вечно – все едно винаги е било така и винаги ще бъде така, но все пак човек трябва не да вярва, а да знае, че винаги в един момент нещо ще го разсмее, нещо ще го извади, че нещастието не е вечност. Просто и за това, и за други проблеми, колкото и да са дамгосани лекарствата, понякога без тях просто не може. Защото това е болест, не зависи от човека, трябва си помощ, лечение.

# 61
  • Мнения: 1 031
Депресията прави нещастието да изглежда вечно – все едно винаги е било така и винаги ще бъде така, но все пак човек трябва не да вярва, а да знае, че винаги в един момент нещо ще го разсмее, нещо ще го извади, че нещастието не е вечност.
За съжаление, при депресия, нито вяра, нито знание помага.
Много коварна болест, депресираният всичко осъзнава, знае, но не може да се пребори.
Това, че авторката е с рецидив, е много лошо. За посещение на психиатър и работа с психолог съм.
Борила съм депресия без лекарства, само с консултации с психиатър - много дълго и мъчително беше.

# 62
  • Мнения: 5 264
Аз отново ще го напиша - витамин В12. Ако има недостиг, той причинява и депресивни състояния освен другите екстри. Нека момичето да се изследва, ако не е. Минах по този път и след прием на добавки имам значително подобрение.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 178
Депресията прави нещастието да изглежда вечно – все едно винаги е било така и винаги ще бъде така, но все пак човек трябва не да вярва, а да знае, че винаги в един момент нещо ще го разсмее, нещо ще го извади, че нещастието не е вечност.
За съжаление, при депресия, нито вяра, нито знание помага.
Много коварна болест, депресираният всичко осъзнава, знае, но не може да се пребори.
Това, че авторката е с рецидив, е много лошо. За посещение на психиатър и работа с психолог съм.
Борила съм депресия без лекарства, само с консултации с психиатър - много дълго и мъчително беше.
Разбира се, че знанието не лекува, но като знае това човек търси помощ, отива на лекар, пие си лекарствата.
И наистина е много тежко, съжалявам, че си минала през това, но важното е, че си оцеляла, че си се преборила. И знаеш какво и кога наистина да се отиде на лекар. И авторката знае, надявам се, че вече е взела мерки и ще бъде по-добре.

# 64
  • Мнения: 16
Аз отново ще го напиша - витамин В12. Ако има недостиг, той причинява и депресивни състояния освен другите екстри. Нека момичето да се изследва, ако не е. Минах по този път и след прием на добавки имам значително подобрение.



Приемам б12, Д, магнезий през определен период. Изследвала съм ги!

# 65
  • Мнения: 1 522
Разбира се, че сама трябва да прецениш дали с психиатър, психолог, сама и т.н. Ти обаче си решила да споделиш проблемът си публично с хиляди хора (защото тук има хиляди) и съответно е нормално да има мнение, които няма да ти харесат или да си съгласна с тях.

А за хапчетата и психиатъра...моето мнение е, че по тая логика и марихуаната, и хероина, и кокаина са лекарства които оправят настроението. Да, обществото ги е дамгосало, но ако приемем, че е редно да оправяме мислите си с външни субстанции, то тогаз става и с марихуана, и с алкохол и т.н.

Тва което казваш, че мислите са ти ок, ама било хаос. Ами то точно това е вътрешната духовна и мислена стабилност - когато настане напечено, ти да не поддаваш емоциите и мислите си на хаоса. Това е трудно. Опитай се да прочетеш малко книги за стоицизма - Като Дзъ, Марк Аврелий и т.н.

Също добри практики са - спорт, секс, разходки сред природата, хубава храна.

Но истината е и друга - трябва време. Всяка раздяла, независимо от причината, е една малка смърт. Трябва да има период на жалеене, тъга. Да осмислиш миналото, за да го преживееш и забравиш. Дай си време да пострадаш. В нашето общество се рекламира, че тъгата и страданието са неправилни чувства. Че трябва вечно да си като напомпан наркотици веселяк. Ами не - бъди тъжна два три месеца. Така ще си много по-щастливи като мине. И свободна. Плачи, блъскай, страдай. И след това почни новия живот. Това са разделите - почваш нов живот.

Всеки е страдал. Първото ми гадже 9 месеца го преследват и страдах след раздялата. И аз бях в дупка. Но аз лично  не съм си и помислял да взимам хапчета. Лично за мен хапчетата за психиката са отрова. Лично мнение.

# 66
  • Мнения: 3 350
Е, извинявайте, ама това е една голяма лъжа !!!
Да сравнявате антидепресантите с наркотиците е глупост на глупостта !
Толкова ли не можете да се информирате ? Сега поне информация има навсякъде.
Пил ли си някога антидепресанти ?
Нищо общо нямат с дрогата. Виж, ще го напиша елементарно: Депресия се лекува с хапчета. Може и без, ама няма да я излекуваш.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 09:35 от buttercake

# 67
  • Швейцария
  • Мнения: 1 825
Футболеро, мога само да ти кажа бай бабо да не те стигне и теб. Със скоростта на светлината ще виснеш пред кабинета на психиатъра. И ти не си застрахован, така че радвай се, че засега не ти се е наложило. За стигмата много се говори, но да сравняваш антидепресант с дрога вече е свръх неинформираност.

# 68
  • Мнения: 5 264
Последното, от което авторката (както и всеки друг), има нужда, е да й се набива в главата, че пари и външност оправят всичко. Далеч не е така. Само с една хубава опаковка не можеш да привлечеш стойностен човек. Обаче явно някои хора са с объркани ценности и твърде много наблягат на материалното.
Освен това всеки има различна представа за красиво.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 10:41 от bell_87

# 69
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Парите са ти "оправили" живота и паник атаките, защото очевидно си имала несигурности в това отношение. Причините за тревожност може да са различни при всеки - има хора, които са абсолютно материално осигурени за няколко живота напред, но въпреки това страдат от емоционални и психични проблеми? Явно не изпитват удовлетворение в съвсем друг аспект от живота си.

Как си обясняваш това, че има и пълни жени с партньори, които ги обичат? Че има и красиви, слаби жени, които само ядат дървото, и нямат една нормална връзка? Тук логиката ти тотално издиша. Не е всичко във външният вид.

# 70
  • Мнения: 31 848
Аз отново ще го напиша - витамин В12. Ако има недостиг, той причинява и депресивни състояния освен другите екстри. Нека момичето да се изследва, ако не е. Минах по този път и след прием на добавки имам значително подобрение.

Не само В 12.
Депресията може да идва от проблеми със щитовидната.
От опит говоря.
А също и проблеми с кръвна захар и инсулин.
Липса на В 9, магнезий, вит. Д, вит. С също.
Депресията може да не идва от едно, а да е съвкупност от няколко от изброените.

# 71
  • Мнения: 16
Здравейте, отновооо хораа!
Закрепих сеее, плача по-рядко, не се самосъжалявам вече. Имам все повече хубави и спокойни дни. Ноооооо снощи ме разтресе нещичко. “Той” имаше рожден ден и попаднах на снимки от празника му. Нищо особено, просто се почувствах зле, супер сама и нещастна. Обля ме гореща вълна, цялата пламнах, получих и учестен пулс, мислих, че нещо ще ми стане наистина и естествено си поплаках стабилно. Пих атаракс, за да се успокоя и да си заспя, защото вече трябваше да заспивам. Беше кошмарно преживяване наистина, някак си ме върна крачки назад или поне така го почувствах докато не се отърся от преживяното. Днес се чувствам хем по-добре, хем на моменти пак ми се иска да се разрева, да се прибера и да си легна, но не мога, защото съм на работа цял ден (което може би ми е в плюс, щото ако се затворя в нас днес, сама, ще се задълбая още повече в мислене и премисляне на въпросните снимки).
Очаквам да получа всякакви коментари- отрицателни или положителни. Исках просто да споделя какво преживях снощи.

# 72
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
А защо не си ограничила всички възможности да ти "попадат" негови снимки? Unfollow на всички възможни опции и хора, докато не се излекуваш.

# 73
  • Мнения: 16
А защо не си ограничила всички възможности да ти "попадат" негови снимки? Unfollow на всички възможни опции и хора, докато не се излекуваш.


Няма как да огранича повечето ми приятели. Обмислям просто да изтрия социалните мрежи, за да се откъсна. Но не знам дали ще ми е лесно, защото освен за забавление, някога използвам инстаграм и фейсбук за продажба(един вид бизнес). А и съм намислила нещо, което да разрАботя под формата на ръчна изработка, за което ще ми е нужна страница в соц. мрежи за реклама. Тааа може да си остана само в бъдещата страничка 😌

# 74
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Сигурна съм, че има как да ограничиш всички за някакъв период от време. Няма да изпуснеш кой знае какво, и едва ли нечия снимка на манджа е по-важна от твоето възстановяване.

Общи условия

Активация на акаунт