Всичко за всички марки гел лакове - тема 45

  • 23 461
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 561
Karmilla,  новата тема е страхотна, поздравления и благодаря, че си сложила мои маникюри в заглавния пост. Heart Eyes

Да ви ъпдейтна с моята драма с пилата - успях да намеря продавача, пилата била от юни, тъй че за 7 месеца сдала багажа, не за 11, както си мислех. Говорих с жената, беше много любезна и сме се разбрали утре да я изпратя за ремонт. Дано успеят да я оправят, моя приятелка маникюристка каза, че вероятно са лагерите на ръкохватката. Нейната са я оправяли в Блускай със същия проблем, но е Маратон и сдала багажа след 2 години професионална употреба. Моята след 7 месеца употреба по средно 2 пъти на седмица. За професионална употреба определено не става, би се развалила твърде бързо.

Ако не успеят да я оправят, е вариант да взема нова ръкохватка, но доста са вдигнали цените в Али, по 18 евро вървят универсалните, а точно нейният модел ръкохватка вече не го предлагат нито в Али, нито в Амазон.

Не, че нямам други пили, но тази ми е любимата и ми е тъжно някак. Grinning

# 16
  • Казанлък
  • Мнения: 589
Благодаря за новата тема! Много красоти на първа страница 😍

# 17
  • Мнения: 125
Поздравления за темата и сърдечно благодаря, че има мой маникюр в първия пост Heart

# 18
  • Мнения: 1 597
Изглежда елементарно, но съм сигурна, че не е Joy https://www.instagram.com/reel/CnCvY2KD4eS/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

# 19
  • Мнения: 57
Karmilla! Благодаря за новата тема!😃 Доста си се потрудила!
Не мога да повярвам, че и моят аматьорски маникюр е на първата страница.😊Благодаря! 🤗
Момичета вашите коледни и новогодишни маникюри направо ми събраха очите! Невероятни са! Всички са разкошни, а рисунките са направо супер!
Аз нямах никакво време за да си направя новогодишен маникюр та я карах с коледния поизраснал, но тези дни ще трябва да го сменя, че вече няма накъде. Мислех да заложа на тъмно зелено на клареса, но като ви чета, че е мъка при изпичане, малко се замислям. Имам две зелени на клареса купувани септември, не съм ги пробвала, дано да са читави.
И едно въпросче. Някой пробвал ли е базите на Дидиер лаб? Има ли някакви отзиви за тях? Благодаря предварително..

# 20
  • Мнения: 7 561

Не е елементарно определено, омбрето е сложен и трудоемък дизайн. Тук обаче върху него се прави изравняване с база, което ще прикрие преливката, така че не е нужно да я изпипваш до съвършенство.

# 21
  • Мнения: X
Здравейте! От известно време ви чета, прочетох и информативния първи пост, разгледах и какво ми трябва за начало. По принцип с удоволствие се лакирам, смея да кажа, че мога кадърно да си поддържам ноктите (честно казано по-добре от маникюристките, на които аз лично съм попадала - поради което опитът ми с тях си остана ограничен), но се колебая дали да се пробвам с гел лак. Предпочитам изчистени, едноцветни маникюри или френски, рядко някакви рисунки (мога няколко неща и си правя тях доста успешно). Става въпрос само за лак, не изграждане на нокти, но дори и такъв гел маникюр не съм правила никога в салон. Говорих с една приятелка днес, която всичко си има, пробвала веднъж и не ѝ се получило и си ходи на маникюр при доверена маникюристка. Като ми каза колко било трудно и се разколебах. Та ми се искаше да ви питам, понеже според мен голяма част от показаните маникюри са изключително добре направени, много време ли ви отне да ви се получи? Да очаквам ли, че няколко несполучливи опита са в реда на нещата, и изобщо изисква ли се много повече сръчност отколкото за нормален маникюр?

# 22
  • Мнения: 419
Кармила, прекрасно оформление, благодарности за старателното подреждане и целия труд! Има наистина прекрасни маникюри, аз искрено се възхищавам на толкова прецизните момичета! Благодаря, че си сложила и мен! Heart
Есмералда, радвам се, че се е получило, настоявай да ти я поправят или сменят с друга. Ти толкова помагаш и обясняваш на всички, надявам се кармата да ти върне добро и на теб - и да ти я поправят Simple SmileHeart

# 23
  • Мнения: 1 860
Благодаря ви,момичета! Радвам се, че ви харесва!
Badkarma, няма да те лъжа, че се лакираме за 20 мин. В стари теми от коветтари се знае, че на масовската средно и осреднено ни отнема към 2.5 часа. На някои повече, а на други по-малко. Аз съм си тутка и редовно много време не ми мърда, но пуша, правя почивки и пр. Гел лакът си е удобство, защото не съхне бързо, но пък се разтича. Всяко нещо си има чалъм, може от пръв път да не ти се получи като от салон, но пък масово момичета постват тук снимки с маникюри по-хубави от салон. На някои се отдава повече от раз, други тренират повече. Ако имаш съмнения-помоли твоята приятелка да ти услужи с нещата си, пробвай се и прецени за теб ли е. В зависимост от резултата прецени дали ти е по-удобно на маникюр, сама ли да си купиш неща да се правиш или срещу някаква сума тя да ти даде нейните неща. Аз си предпочитам да си правя маникюра у дома,с риск да се повторя, първо най-много ми държи аз като се правя, не завися от часове и ако ми се наложи корекция веднага мога да си я направя, ако имам желание или когато ми е кеф на мен. И да не изпадам в синеация за един нокът да се ангажирам себе си и маникюристката да си губим времето, въпреки че рядко са ми са се налогали корекции - за 1 год. 3-4 ръти макс.

Последна редакция: пт, 06 яну 2023, 01:12 от karmilla

# 24
  • Мнения: 7 561
Regalia, благодаря, много мило Heart Eyes

Bad Karma, всеки върви със свой собствен ритъм - на някои им се получава по-бързо и лесно, други имат нужда от повече време (аз примерно Joy). Стига да имаш желание и постоянство, ще се справиш. Ако вече умееш добре да оформяш ноктите и да почистваш кожичките, ще ти бъде значително по-лесно. Но ако не ти се занимава поне по 2 часа на всеки 2-3 седмици да инвестираш в маникюра си, не е за теб.

# 25
  • Мнения: X
Благодаря. На мен нормалният маникюр също ми отнема 2-3 часа веднъж седмично, но аз гледам на това като на време за релакс, примерно неделя следобед. Включва сваляне на стария лак, потапяне и размекване на ноктите в топла вода с етерични масла (моите са доста твърди), после рязане/оформяне, кремчета и олио за нокти и кожички, оправяне на кожичките, база, един или по-често два пласта цветен лак, после топ лак, и съхненето на всичките пластове. В интерес на истината маникюрът ми често си държи цяла седмица. Така че ако ще го правя веднъж на две или три седмици вместо всяка седмица нямам нищо против.

Приятелката днес ме уплаши как не било толкова проста работа, трябвало да се лакирам, пък да изравнявам повърхността, пък свалянето какво било - а аз гледах разни клипчета и не ми се стори чак толкова сложно. Свалянето също ме притеснява, да не взема нещо да объркам и да се налага да си изтръгвам после ноктите 😂 Прочетох и за алергените и как не трябва да се допира до кожата, не знам ги правите вашите така перфектни, аз обикновено оставям малко разстояние отстрани до нокътя…

Ще се информирам още малко, защото все още бая неща не са ми ясни. Днес приятелката ми обясняваше за мазни и не-мазни плочки на ноктите, а аз изобщо н знам моите нокти какви са и  какви лакове трябва да гледам.

Ще се консултирам тук с вас ако реша да се обзаведа по отношение на оборудането. Гледам, че печките не са скъпи (в амазон), ако професионалните пекат по-бързо и по-добре бих дала 20€ повече. Ако изобщо това са професионални де, може и просто така да са го написали.

# 26
  • Мнения: 337
Благодаря за новата тема и прекрасното оформление Heart  , чак се учидих че и мой маникюр има Laughing
Този път идвам с въпрос (надявам се да получа отговор този път) Препоръчайте ми ел. пила за професионална употреба и да не е от Алиекспрес или Амазон. Линковете от първата страница ги прочетох, но не ми вършат работа.

# 27
  • Мнения: 7 561
Ако не ти се свидят пари, Маратон, оригинален. Или тази турбо пила за 300 лв от Елена арт (дала съм я в първия линк за пили за напреднали, но в nailsbg не е налична в момента).

# 28
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Камила, невероятно оформяне на новата тема💐!
Чета ви постоянно,но рядко пиша ,сега пак съм с въпрос може ли да ми препоръчате хубав млечно бял лак от Makeup?Нещо като цветът на последното клипче което е показала Cristina 89777

# 29
  • Мнения: 517
Ето ми новата красавица 😍 Доста е силна. Вчера я пробвах. Малко се олях с кожичките😄 Иначе свалих изцяло стария гел и то много бързо с нея. Изградих наново с форми, но след 100 кихания остана само това от ноктите 😃

Общи условия

Активация на акаунт