Паническо разстройство - 56

  • 18 974
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 133
За много години от мен!
Отдавна не бях си правил изследвания, реших днес да си пусна един пакет, че от известно време се чувствам нещо без енергия и са ме налегнали лошите мисли, как ще коментирате резултатите извън нормата, има ли нещо което не е ок и което да ме притеснява? Интересно ми е защо желязото и пикочната киселина са леко високи, някой знае ли на какво може да се дължи, както и другите неща?

# 31
  • София
  • Мнения: 5 247
Георги, а от асентра качват ли се килограми? Пия го вече месец и половина.

# 32
  • Мнения: 2 764
Георги, а от асентра качват ли се килограми? Пия го вече месец и половина.
Не, това е золофт, там няма ефект върху теглото.

# 33
  • Мнения: 58
Здравейте! Ходих на ендокринолог , понеже от няколко месеца имам засилена тревожност и понеже имам и кожен проблем, доктора ми пусна инсулин глюкоза, тсх и оh vitamin d, единствено витамин д-то е доста извън норма, на липса съм дали има нещо общо с тревожността?

# 34
  • Мнения: 111
И аз имам дефицит на витамин D ще ми е интересно да разбера дали има нещо общо

# 35
  • Мнения: X
Здравейте, откакто спряха Золофт по аптеките, и предписват заместители се чувствам отвратително зле, пак се връщам в предишното си състояние, сега правя опит да спра Сетралин, купих си чай Демир Бозан и сега пия от седмица, пие се 3 месеца, ще видим от чая, само това остава като спасение, успокоителни, хапчета, и всякакви простотии не ми влияят изобщо, скъсвам се от гадене и напъни за повръщане, в Ада съм но 2022, беше доооооооста по-добра от 2021. Може и да има спасение, Бог/Аллах знае най-добре! Желая на всички ви здрави нерви и търпение, вярвам че такова състояние не може да е вечно!

Да вметна като изследвания - всички витамини и хормони в норма, организъм здрав. Психика тотално разбита, доста тежко детство имах, и сега го избива.

Спокойна вечер, приятели!

# 36
  • София
  • Мнения: 5 247
Анонимен, съчувствам ти най- искрено.🤗 Дръж се, не се предавай. Когато не знаех какво ми е и търсих мнения ми казаха- "това става с натрупване". Тогава донякъде получих обяснение какво ми е.
 Но не зная защо идват рецидиви и много бавно излизам от тях. Този път започна много коварно и полека и все си мислех, че няма да стигна до АД и да се чувствам тотално   погубена. Предишните пъти ставаше внезапно.

# 37
  • Мнения: X
Анонимен, съчувствам ти най- искрено.🤗 Дръж се, не се предавай. Когато не знаех какво ми е и търсих мнения ми казаха- "това става с натрупване". Тогава донякъде получих обяснение какво ми е.
 Но не зная защо идват рецидиви и много бавно излизам от тях. Този път започна много коварно и полека и все си мислех, че няма да стигна до АД и да се чувствам тотално   погубена. Предишните пъти ставаше внезапно.

А случайно да сте забелязали че през пролетта и лятото положението е по-добре, например периода март-август 2022г. се чувствах много добре, не получавах паник атаки, имах си гадене но беше за кратко време, и си прекарах страхотен период, после пак стана септември и всичко се върна, страх, кризи, гадене, изтръпване, топли вълни, като цяло ужасяващи симптоми, ноември 2022г. бях добре по чудо, но септември, октомври и декември ме съсипаха, а сега да не говоря, преживяванията ми са невъобразими, единственото което мога да направя е да легна и да гледам тавана и да се чудя, защото точно добрите хора страдат, а лошите се веселят и са здрави? Това не мога да си го обесня.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 247
Не съм установила сезонна зависимост при мен.
Освен на хапчета разчитам и на собствени сили, въпреки че имам моменти на крайно обезсърчаване. Тогава виждам колко е важна силата на духа.

# 39
  • Мнения: 188

Анонимен, съчувствам ти най- искрено.🤗 Дръж се, не се предавай. Когато не знаех какво ми е и търсих мнения ми казаха- "това става с натрупване". Тогава донякъде получих обяснение какво ми е.
 Но не зная защо идват рецидиви и много бавно излизам от тях. Този път започна много коварно и полека и все си мислех, че няма да стигна до АД и да се чувствам тотално   погубена. Предишните пъти ставаше внезапно.

А случайно да сте забелязали че през пролетта и лятото положението е по-добре, например периода март-август 2022г. се чувствах много добре, не получавах паник атаки, имах си гадене но беше за кратко време, и си прекарах страхотен период, после пак стана септември и всичко се върна, страх, кризи, гадене, изтръпване, топли вълни, като цяло ужасяващи симптоми, ноември 2022г. бях добре по чудо, но септември, октомври и декември ме съсипаха, а сега да не говоря, преживяванията ми са невъобразими, единственото което мога да направя е да легна и да гледам тавана и да се чудя, защото точно добрите хора страдат, а лошите се веселят и са здрави? Това не мога да си го обесня.

Именно защото ние сме от "добрите" хора и всичко ни докосва,хубаво ,лошо всяка емоция преминава през нас.Чувствителни сме,обаче пък аз не се от казвам от тази си черта на характера,въпреки всичките трудности и ужасии,които съм имала заради тези състояния,чувствителността "не си я давам" ,тя ме прави ЧОВЕК...

# 40
  • София
  • Мнения: 5 247
Разбира се, че трябва да сме човеци, но това да не ни съкрушава, а да претърпим. Да си запазим мира и силите, да си отговорим защо и как ни вълнува. Голяма психология е.

# 41
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Здравейте,
приемате ли нови членове? Всъщност самата аз не знам дали това ми е диагнозата.
Проблемите ми са страх, паника, тревожност, хипохондрия. Всяка една болежка за мен е рак. Миналата година преминах през съвсем обикновени заболявания, като в общи линии всеки месец имаше нещо ново - гъбички под мишниците - 3 пъти, кисти на яйчниците, подути потни жлези, Ковид, имам някакво състояние на червата, което се активира от стрес и накрая малка, мнооооооооого малка операция за премахване на едно топче от крака ми.

Всичко това накара бръмбарите в главата ми (така мило наричам лошите, тревожни мисли) да наскочат и положението излезе извън контрол. капката, която преля чашата беше едно просто направление за ехо на млечни жлези, кото трябва да направя в четвъртък.

Потърсих консултация с психолог в петък. Поговорихме доста. Според нея можем да работим, но състоянието, в което съм изисква консултация с психиатър. Вчера бях и на психиатър. Изписа ми лекарства по схема. Слагам ги в скрит текст:
Скрит текст:
Ципралекс от 10 мг
Клонарекс 0.5 мг
Абизол 15 мг

Вечерта по схема приех в 22 часа. Грешката ми беше, че прочетох упътванията вероятно. Трудно заспах. В 2 часа станах и ми тана много лошо, завъртя ми се всичко, едва се добрах до леглото. Започна пищене в ушите. И паниката ми се вдигна до нови нива.
Заспала съм някак, сутринта при събуждане, когато премигнах виждах светлина като светкавица на фотоапарат. Чувствам се пребита. Всеки ден правя крачки, сега ме е страх да изляза.
Четох за лекарство 1, че се напълнява, аз имам огромни проблеми с килограмите.
В общи линии се чувствам отчаяна. Сега изпих дозите от 1 и 2 за сутринта.
Трябва да се обадя на психоложката, за  да и кажа какво ми е изписано. Чудя се да се обаждам ли на психиатъра,  или тези му усещания са нормални? Каза ми да се обадя след 2 дни или ако съм прекалено сънлива. Но аз съм изпила само 1 път.

Всякакви съвети ще с ами добре дошли, благодаря, че ме изчетохте. Бъдете здрави

# 42
  • Мнения: 133
wa_wa, То всъщност никой от нас не знае какво му е, но все нещо ни има 😀. Не знам обаче има ли реален изход от тези състояния, щото както си ок и всичко ти е наред, изведнъж се скапваш и си по форумите, но вярвам че може поне да контролираме всипко това да не излиза извън граници. Четенето в тази тема тук лично на мен ми помага в такива моменти.
Иначе към другите ако може да ме насочите, преди няколко дни качих изследвания с увеличено желязо и  пикочна киселина - 430, поразрових си телефона и от предишните ми изследвания, преди 1 година виждам че пак е толкова - 432. Тогава не ми е направило впечатление, не знам как, явно нещо друго съм търсил. 😀 Та на какво може да се дължи това

# 43
  • Мнения: 394
Здравейте и от мен!
Моята история е дълга, но ще я сбия някак.
През юни 2021 получих първата си паник атака, после втора, трета, десета, спешно отделение, и всякакви видове изследвания по 100 пъти. В крайна сметка посетих психиатър, сменяха ми леченията няколко пъти, стигна се до пристрастяване към бензодиазепини, прием на много високи дози, и съответно влизане в клиника за преборване с абстиненция. Бях с диагноза - депресия с признаци на психоза-не правех връзка с реалността, в резултат на рязкото спиране на бензото.
Оттам ми назначиха лечение-амитриптилин, нозинан, заради безсънието, както и антипсихотик, който вече не си спомням как се казваше. Дизаепам в прогресивно намаляващи дози, за справяне с абстиненцията.
Лежах 35 дни, за около 3 месеца постигнах пълен стабилитет. Започнах да излизам, да водя нормален живот, да се срещам с хора. Преди да вляза е клиниката бях стигнала до там, че не се къпех по 16 дни, с извинение.
Бях свалила над 20 килограма, буквално не исках да съществувам повече. С ръка на сърце мога да заявя, че лекарят при когото попаднах ми спаси живота.
Продължих да пия изписаните неща и след излизане от болницата. След това спряхме постепенно антипсихотика, както и нозинана, диезепамът също. Останах на 5 таблетки амитриприлин. След което преди 2 месеца започнахме намаляване на амитриптилина, и в момента съм на поддържаща доза от две таблетки до април, след това ще мина на една до юли.
Преместих се в нов град, започнах нова работа, срещнах нов човек и вече сме сгодени. Всичко се подреди много добре за много кратко време.
НО…
Днес получих стягане в гърдите, както и студени и горещи вълни, сърцебиене и лек задух. Много се изплаших, не, че ще умра, а че всичко ще се върне… моля ви вдъхнете ми кураж, защото няма да понеса отново това състояние!
Благодаря на тези, които ме изчетоха!
Желая ви здраве!

# 44
  • Мнения: 2 764
Е то първо е страха от умиране, след ремисия като се почне пак е страха от връщане на старото ниво. За съжаление често се среща рецидив, който е и по устойчив на лечение. Възможно е и да се върне, да. Просто консултирай се с психиатъра, ако пак стане и да преценя как да се процедира. Аз си го чакам всеки ден да се завърне, а до тогава карам на максимума и това е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт