Пишлето на бебето

  • 3 040
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 627
Здравейте,въпроса ми е кога се забелва пишлето на бебе ? Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 2 627
Как така не се ,само ли ще се забели ? Познати а също така в интернет пише ,че се прави ,самоче едни казват до 40я ден други 6 месец ?

# 3
  • Мнения: 272
Да, само ще се забели.
Казвам го като майка на 2 годишно момченце.
Нищо не се дърпа, опъва и т.н., просто го измивате.
С течение на времето, кожичката сама се разлепва, отворчето се разширява и главичката може да се покаже. В началото, физиологично си е така.
Единствено следете, дали когато пишка, не му се издува пениса като балонче. Тогава вече се нуждае от намеса на лекар специалист.

На моя син нищо освен измиване не съм му правила, вече половината главичка се показва.
Ето малко по темата:
https://urology.bg/phimosis/

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Не се.
Прочети из Гугъл за последните тенденции в педиатрията, които го отричат. Това стеснение е физиологично и има своите предпазни функции, особено в пеленаческа възраст, когато пенисът има пряк контакт с фекалии, т.е. неблагоптиятни бактерии.

# 5
  • Мнения: 5 123
Значи си избираш кого да слушаш - познатите или Интернет.
Ако обаче случаааайно искаш може да се консултираш с детски уролог, на когото това му е работата и който ще ти каже също, че не се.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 439
Не се забелва.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
А, не е вярно за уролозите. Мнозинството са от старата школа и забелват без да питат.

# 8
  • Мнения: 2 627
Именно за това задавам въпроса тук,защото много питах а и педиатърката ми казва само ,че е още рано та реших да питам тук ,Благодаря за отговорите Blush За първи път съм майка и нямам представа как стоят нещата

# 9
  • Мнения: 5 123
А, не е вярно за уролозите. Мнозинството са от старата школа и забелват без да питат.
Ок, май бед, всички, които съм гледала по лекции са били против Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 10 578
Именно за това задавам въпроса тук,защото много питах а и педиатърката ми казва само ,че е още рано та реших да питам тук ,Благодаря за отговорите Blush За първи път съм майка и нямам представа как стоят нещата
Питай д-р Оги (проф. Бранков - детски хурург). Wink Цяла статия по темата е качил в Бг-мама. Скъса се да повтаря човека че не се забелва нищо.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1193874

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 933
То хубаво пише,че не се забелва,че ще стане самостоятелно след време и всичко е супер.Защо обаче никъде не пише какво става,когато незабелването се превръща в кошмар?За психологическата травма и последствията в по-дългосрочен план?Защото не знаеш и не можеш да предвидиш как ще бъде.И точно тези,тръбящите ти казват:"И какво? Ще му мине,няма да помни."Да,ама не.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
То също не пише и за евентуалните последствия след забелването в ранна възраст- инфекции, вторична фимоза и т.н., които са доста често срещани.

# 13
  • Мнения: 272
То затова е казано, че следва са се следи как пишка детето. Ако кожичката се издува като балонче, значи има проблем.
И този проблем не се решава с дране на живо, каквото представлява насилственото забелване, а с мазане с кортикостероиден крем, за омекване или, в по-сериозните случаи - с хирургическа намеса и под упойка.
По-често обаче се срещат усложнения от забелване - разкъсаната кожичка отново зараства, и сраства.
И вече със сигурност се налага хирург.
За вас не знам, но предпочитам да не подлагам детето си на такава инквизиция.

# 14
  • Мнения: 2 627
Е вече наистина се обърках , на 12 сме при педиатърката за контр.преглед и ще се консултирам и с нея

Общи условия

Активация на акаунт