Барселона - Тема 12

  • 55 841
  • 894
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 993
Вероятно има система за следене на бройката, в Прадо дават безплатен билет с който влизаш

# 16
  • Мнения: 2 714
Пускат ли изгодни самолетни билети за Барселона по ваши наблюдения? WIZZ Air са обявили билет за 19 евро, но въобще не намирам за кога и къде са тези билети

# 17
  • Мнения: 18 993
Февруари -март има до 30 евро на посока някои дати с Раян

# 18
  • Мнения: 6
Здравейте, предстои ни първо ходене в Барселона на 19ти февруари. Прочетох доста неща, но малко се обърках. Ще пътуваме със самолет, като пристигането е сравнително късно. Мислех, че ще е най-удобно да хванем автобуса от летището до площад Каталуня и да намерим място за отсядане в този район. Като се поинтересувах повече май излиза, че това не е много добро място за нощувка. Потребителите препоръчват други райони. Търсим си възможно по-бюджетен вариант за нощувки, но и да има удобен транспорт, понеже сме от малък град и ни е малко притеснено ще се справим ли, особено първия ден, късно вечерта с багажа. Ще се радвам на всякакви съвети свързани с това.

# 19
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Здравейте, Музеят на Пикасо е с безплатен вход всяка първа неделя на месеца. При условие, че броя посетители е ограничен, как се регулира входа - не видях да продават билети онлайн ( безплатни). Ня място ли се разбира дали може да влезеш... или пък не е толкова посещаван, за март месец става дума ?

Трябва да си вземеш час на сайта. Пускат ги 4 дни преди това.

http://www.museupicasso.bcn.cat/gomobile/en/opening-times/index.html

# 20
  • Мнения: 62
Точно това не ми беше ясно, благодаря за линка👍

# 21
  • Мнения: 80
И аз се записвам да следя, попаднаха ми евтини билети и планираме да посетим Барселона за втори път през април. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 994
Мили дами, ще ходим в Балселона за първи път с детето, тя ще е на 1 година и 10 месеца.

Като  toddler-friendly активности със сигурност съм отбелязала пикник в парка Гюел, зоологическата и аквариума, детето обича животни много. Ще идем до пеещите фонтани някоя вечер и после на големите пързалки.

Чудя се дали е твърде малка за Cosmocaixa и Catalunya en miniatura. Ще ходим февруари и за съжаление лунапаркът в Тибидабо ще е затворен. Има ли подходяща алтернатива за малки деца - исках да я кача на виенско колело и влакче например. За влакче четох, че имало приятно влакче в Catalunya en minuatura, така че това е опция.

Досега сме спали не баш в центъра, но до метро, обаче сега съм резервирала апартамент на Рамблас до Пласа Каталуня, срещу Бокерия. Дали ще е много, много шумно според вас? Иска ми се до повечето места да ходим пеша.

И най-важният ми въпрос - ще сме там по време на карнавала. Мислех да минем през rua infantil - детския карнавал - в Ситжес, но се чудя дали няма целокупно барселонци да се изнасят натам и влакът да е много претъпкан? Някой ходил ли е и струва ли си, дали ще е интересно за мъник на тая възраст? Ние самите не сме посещавали досега карнавал където и да било.

Търсим си възможно по-бюджетен вариант за нощувки, но и да има удобен транспорт, понеже сме от малък град и ни е малко притеснено ще се справим ли, особено първия ден, късно вечерта с багажа. Ще се радвам на всякакви съвети свързани с това.

Ако сте млади хора, бих препоръчала нещо в готическия квартал. Хем е много централно, може да се стигне и пеша от Пласа Каталуня - ние сме го правили, ако сме били само с ръчен багаж, хем за мен носи романтиката и духа на стара Барселона, хем има изгодни апартаменти в airbnb без асансьор. Ние сме спали и в един апарт хотел на Монтжуик преди години, без пари беше, ама беше 2018 - Aparthotel Bcn Montjuic. Много чистичко и спретнато и е на няколко спирки с метрото от Пласа Каталуня, без да са нужни смени на линиите.

# 23
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Здравейте, предстои ни първо ходене в Барселона на 19ти февруари. Прочетох доста неща, но малко се обърках. Ще пътуваме със самолет, като пристигането е сравнително късно. Мислех, че ще е най-удобно да хванем автобуса от летището до площад Каталуня и да намерим място за отсядане в този район. Като се поинтересувах повече май излиза, че това не е много добро място за нощувка. Потребителите препоръчват други райони. Търсим си възможно по-бюджетен вариант за нощувки, но и да има удобен транспорт, понеже сме от малък град и ни е малко притеснено ще се справим ли, особено първия ден, късно вечерта с багажа. Ще се радвам на всякакви съвети свързани с това.
Не познавам всички райони на Барселона, но като цяло трянспортът им е много добре уреден. С Гугъл винаги виждаш къде си, какво да хванеш и накъде. Изберете си изгодно място за нощувка и разгледайте какво има наблизо. И аз бях притеснена, но се справих без проблем

quote author=fcim link=topic=1514118.msg458587
.94#msg45858794 date=1673477002]
Здравейте! За парка Гюел може ли да се закупят билети на място?
[/quote]
Декември месец бях там. Отидох на място, купих билет и влязохме без проблем.

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 23:40 от spinki

# 24
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Здравейте, предстои ни първо ходене в Барселона на 19ти февруари. Прочетох доста неща, но малко се обърках. Ще пътуваме със самолет, като пристигането е сравнително късно. Мислех, че ще е най-удобно да хванем автобуса от летището до площад Каталуня и да намерим място за отсядане в този район. Като се поинтересувах повече май излиза, че това не е много добро място за нощувка. Потребителите препоръчват други райони. Търсим си възможно по-бюджетен вариант за нощувки, но и да има удобен транспорт, понеже сме от малък град и ни е малко притеснено ще се справим ли, особено първия ден, късно вечерта с багажа. Ще се радвам на всякакви съвети свързани с това.

По-бюджетно място за настаняване вероятно е апартамент, а и така разполагате с кухня, където можете нещо да си приготвите за хапване. Ние бяхме в хотел  Acta Antibes - удобно място, близо до доста места (Труимфалната арка, парка Цитадела и зоопарка, готическия квартал е в близост, Саграда също), тих и спокоен квартал. Като цена не помня, но ние не планираме нищо месеци преди пътуване, а буквално 10-тина дни преди това и цените обикновено са космически. Помня, че едва намерихме свободно място за спане, а имахме изискване да има и две спални. Близко е до пл. Каталуния, но мястото е добро. Освен това има на 2-3 мин. от хотела Лидл, а в близост още един супермаркет. По този начин в някаква степен си решавате проблема с хранене, ако не искате да разчитате изцяло на заведения. Цените в супермаркетите са като при нас, даже на някои неща по-ниски. Разбира се има и заведения, които не са на търговските улуци, в които цените са съвсем прилични.
Нещо, което трябва да знаете за градския транспорт, освен, че е много добре уреден, то ако чакате на спирка за конкретен автобус и виждате, че идва, махнете на шофьора да спре, защото не винаги спират. Същото важи и за слизането от автобуса - може да си изтървете спирката, ако не натиснете бутона за спиране в автобуса.

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте, предсои ми пътуване до Барселона със посещение на футболна среща.Някой има ли с опит по темата , билети за мач и посещение на музея.Какви категории билети има / детски ; за възрасни ???

# 26
  • Мнения: 55
Здравейте. Тъй като за първи път ще ходим  и малко се пообърках. За парка Гюел някъде видях, че има част, в която се разхождаш без билет. Дали е така?

# 27
  • Мнения: 1 132
Безплатната част на Гюел е нищожно малка. Моят съвет е купете си билет. Паркът много си заслужава.

# 28
  • Мнения: 9
Здравейте!
Много благодаря за темата, предстои ни пътуване до Барселона и прочетох много полезна информация, която ми помогна да структурират планът ни за престоя там.
Тотално се обърках с този транспорт обаче и исках да попитам:
Ще използваме метрото от летището до Airbnb-то, трябва да използваме 2 линии на метрото L1 и L4 - с един билет ли използваме всички линии (в рамките на интервала от време) или за различните линии се купуват отделно билети?
Има ли карти за повече пътувания, които може да купим? Четох някъде, че има, но не важали за метрото..

# 29
  • София
  • Мнения: 171
Здравейте!
На 18-ти ни е полетът за Барселона, за 4 дена. Влюбена съм в този град, това ще ми е трето посещение, но ако имах възможност бих ходила всяка година... Планувала съм първият ден да е лежерна разходка в парк Цитадела, Триумфалната арка, зоологическата градина и около яхтеното пристанище. Вечерта трябва да стигнем до пеещите фонтани. Въпросът ми е - бихте ли ми препоръчали ресторант за обяд на пристанището?

Общи условия

Активация на акаунт