Барселона - Тема 12

  • 56 317
  • 894
  •   1
Отговори
# 45
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Аз нямам проблем със сайта:


Всеки си има предпочитания при разглеждане.
Някои неща сега, останалите за друг път.
Камп Ноу за мен не е за пропускане.

# 46
  • Мнения: 4 125
харесах 2 апартамента
първият е https://goo.gl/maps/7r2yW4sohjWxUTDdA
вторият https://goo.gl/maps/SpuSynMahGo1Zd8ZA
виждам, че са близо един до друг
хубав ли е районът?

# 47
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
харесах 2 апартамента
първият е https://goo.gl/maps/7r2yW4sohjWxUTDdA
вторият https://goo.gl/maps/SpuSynMahGo1Zd8ZA
виждам, че са близо един до друг
хубав ли е районът?
Според мен са доста отдалечени от централните места. Все пак, ако трябва между тези два да избирам, местоположението на втория май е по - удачно. Първият е точно до олимпийския стадион, има голям парк, малко усамотено е там, по мое мнение.

Последна редакция: сб, 28 яну 2023, 17:09 от zaek

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Здравейте, не знам дали питането ми е за тук, но ми трябва отнякъде отправна точка 😊 Ще съм благодарна да чуя мнението ви 🤗

Обмисляме почивка през септември в Коста брава-така го рекламира тур агенция, всъщност явно става въпрос за този хотел https://www.booking.com/hotel/es/maria-del-mar.bg.html?aid=23078 … type=total;ucfs=1&
Който явно се води Лорет де мар каквито и да означава това 😁
Искам да попитам възможно ли е от там да ходим сами до Барселона без да ползваме организираните от агенцията екскурзии? Дали има градски транспорт до там, дали изобщо е възможно в рамките на деня да се отиде и да се види нещо и да се върнем- и това с градски транспорт. Ще бъдем две двойки и може би и вариант за кола под наем може да обмислим. Смятате ли, че е добра идея? Изобщо това ще ни е първо пътуване в Испания и всяка информация и лични впечатления би ми била полезна, за да се ориентирам.
Благодаря предварително!

# 49
  • Мнения: 489
bubalesa, това е курорт на 80 км северно от Барселона.Има транспорт разбира се, в Гугъл мапс гледам с автобус за 20 минути до жп гара и от там за близо 2 часа до Барселона Сантс (централната жп гара) разхождате се и после по обратния път...напълно осъществимо е....може и с кола под наем...за 1 час...

# 50
  • Мнения: 719
...Коя забележителност мислите, че ще е грешка да се пропусне през февруари?
Ако трябва да избера само едно нещо в Барселона, това би била Casa Batllo. Но подкрепям мнението на ЗориБ, всичко зависи от вашите предпочитания.

Ако се запътите към Casa Batlló, вземете си билет предварително. Когато поискахме да я видим, опашката беше толкова голяма, че се отказахме - вероятно щяхме да загубим половин ден в чакане.
Лично аз не бих пропуснала делата на Гауди - Саграда фамилия и останалите. За Casa Batlló съжалявам, че не можах да я видя и следващия път отивам право там.

# 51
  • Мнения: 56
Здравейте. Да попитам за Montjuic fountain.  Кога е добре да се посети? През деня или вечер? Има ли шоу в определен час?
Благодаря

# 52
  • София
  • Мнения: 435
Здравейте, взехме вече билети, запазихме и хотел. Сега разглеждам картите Go City, ще я вземем за три дни и каквото успеем да посетим. Намирам из нета кодове за максимум 15% намаление, има ли смисъл да търся за повече? От сайта ми дава, че е необходимо да запазя предварително само Саграда и парк Гюел,  за останалите в техните си сайтове също са с дата и час билетите, как да процедирам? Като опашки по забележителностите какво да очакваме, за началото на юни става въпрос? За Ноу Камп, например, непрекъснато ли може да се влиза или са групи на определени часове? Реално не знам колко места ще можем да обиколим за тези 3 дни, за да си направим сметката за картата, но май при всяко положение излиза доста по-изгодно 🤔 Ще бъдем в центъра и ще обикаляме предимно пеша. За първи път запазваме толкова от рано и искам да "изпипам" програмата.
Относно хотелите, действително са доста високи цените, но и според мен е добре да се запазва отсега. На нас ни "отмъкнаха" под носа едно място за няколко часа само.
Камп Ноу излизат в ремонт за около две години. Билети се продават до края на май, което най-вероятно означава че след това вече няма да работят.

# 53
  • Мнения: 1 986
edna...., къде я намерихте тази информация? Аз ли не гледам на правилното място 🤔, излизат ми билети и за юни

Мъжете ще са много разочаровани ако не успеем да го посетим 😢

# 54
  • София
  • Мнения: 435

Явно са се отказали да затварят напълно. Все пак не искат да губят приходи Simple Smile
 Преди нова година като търсих билети бяха само до края на май, а и тук в темата се коментираше че ще затвярят за ремонт.

ПП - все още в официалния сайт има билети до края на май (даже не до самия край, а до последната неделя)

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 13:33 от edna....

# 55
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте! Ще ходим в Барселона на 20 февруари и доколкото разбрах увеселителният парк на връх Тибидабо работи само уикенда, но за жалост ние ще бъдем само за през седмицата. Знаете ли дали все пак ще можем да посетим върха колкото да разгледаме и да се насладим на гледката, евентуално и църквата ако можем да посетим или изцяло ще бъде затворено.

# 56
  • Мнения: 222
Здравейте! Ще ходим в Барселона на 20 февруари и доколкото разбрах увеселителният парк на връх Тибидабо работи само уикенда, но за жалост ние ще бъдем само за през седмицата. Знаете ли дали все пак ще можем да посетим върха колкото да разгледаме и да се насладим на гледката, евентуално и църквата ако можем да посетим или изцяло ще бъде затворено.

Паркът не си струва. Не си губете времето, далече е и през делнични дни дори не работеха повече от 5-6 атракциона. Би било забавно само и единствено на малки деца, и то ако работят атракционите. Гледка може да видите от Монтжуик също.

# 57
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте!
Вероятно ще посетим Барселона през Юни - интересува ме подобен на Тибидабо адвенчър парк за дете на 12 (тогава). Иначе синът ми точно този си беше харесал. Но ще бъде разочарован, ако работят само 5-6 неща.
И от Аквапарк се интересувам - били сме в няколко и за момента не е намерил нещо по- от този в Несебър като брой пързалки и екстремност.

# 58
  • Мнения: 528
Здравейте,

Върнахме се от Барселона преди два дни, черпих информация от тук и от други места, затова искам да оставя и аз информация, която може да бъде полезна за други.

Бяхме в Барселона за 7 дни. Купих карти Go City all inclusive за 5 дни с около 20% намаление. Имаше промоция около Нова година и аз намерих код за още 10%. Картите за 5 човека ни излязоха около 750евро, похарчихме над 1500 евро, като съм ги изчислявала така все едно си плащахме входовете без гидове за Саграда Фамилия, парк Гюел и тура за живота на Пикасо. С тях излиза доста повече. Така, че картите определено си струват, стига програмата да е добре направена и стегната. Ние посетихме около 18-20 забележителности, включени в картата, като имаше време за още, но по-младите в компанията се чувстваха уморени и леко отегчени, затова не настоявах Simple Smile

Предварителни резервации направих само за посочените по-горе, всичко останало посещавахме, когато решим. На повечето места картата ти дава предимство за вход, без да се чака, може би на всички, в общи линии влизахме веднага.

Мога да изредя какво сме посетили и как съм ги съчетала в дните, за да е максимално стегнато и постижимо, ако някой се интересува. Последните 3 дни се шляхме по La Rambla, готическия квартал, Барселонета и Цитаделата, имахме предостатъчно време и за това.

Полетът ни беше късно, затова като напуснахме апартамента, си оставихме багажа в Luggage storage - има на две места в Барселона. Изисква се букване предварително, като може да се направи в последния момент (ние така направихме), защото не приема плащане на място.

За придвижване ползвахме картите T-casual, по 2 на човек за тези 7 дни, защото имам ревматично заболяване и коленете ми се предадоха, иначе разстоянията не са големи и са постижими пешком, ако ви държат краката Simple Smile

До апартамента ползвахме метрото, като за L9 билетът не е включен в Т-casual и струва около или 5.50евро, центовете ми се губят колко точно бяха.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 1 512
Розали, хареса ли ви апартамента, в който бяхте, можеш ли да го препоръчаш.

Общи условия

Активация на акаунт