Барселона - Тема 12

  • 56 500
  • 894
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 203
Опитвам се от десетина дни да купя билет за влака до Валенсия, ноо сайта на renfe изобщо не се отваря. Знаете ли, от кой друг надежден сайт бих могла да закупя такива?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 695
Може проблемът да е при вас. Събота и неделя наистина не се отваряше, но от понеделник, вкл. и в момента, работи. Друг вариант е да си инсталирате мобилното приложение на renfe.

# 32
  • Мнения: 203
Наистина ли отваряте сайта? По какъвто начин пробвах все не става. И приложението инсталирах- и то не работи. За това реших да търся друг сайт...

# 33
  • Мнения: 1 988
Здравейте, голяма част от линковете в първата тема не са активни, или поне аз не мога да ги отворя, но имам питане. Един от полетите, за който се колебаем, излита от Барселона в 6:05, съответно трябва да сме там към 4:00, какъв транспорт можем да ползваме в този часови диапазон и може ли да се разчита на спазване на разписание? Обмисляме настаняване в централната част. Летището лесно ли е за ориентиране?

# 34
  • Мнения: 19 018
Има автобус N17, вижте в Google maps дали минава близо до хотела ви. Спазват се разписанията.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 1 516
Планираме посещение на Барселона през септември. Разглеждам цени на хотели, но въобще не очаквах, че цените са толкова високи. Дава ми около 300 лв.цена за една нощ за двойна стая. Обаче ми прави впечатление, че ако задам период през февруари в същите хотели в същите сайтове, цената е около 200 лв. на нощ за двойна стая. Защо според вас има такава разлика в цените, защото февруари е по-нисък сезон от септември или септември е много далече и затова са сложили такава високи цени или само на мен 300лв. на нощ за двойна стая ми се виждат много.

# 36
  • Мнения: 5 018
Защото септември е висок сезон. Бих се изненадала да остане нещо читаво и на добра цена last minute.

# 37
  • Мнения: 1 165
Препоръчвам през септември нощувка в някой от курортите на Коста Маресме/Коста Брава. Цената е около 200 лв двойна стая  на ол инклузив или закуска и вечеря и ще се разхождате в Барселона с влакчето.

# 38
  • Мнения: 6
Здравейте отново. Бихте ли споделили кои според вас са задължителните места, за които трябва да се купи билет и да се видят? Няма да имаме време и бюджет за всичко и не мога да преценя как да избера. Като цяло обичаме разходките, както и градската среда. За сега сме набелязали парк Гюел, както и зоологическата градина и аквариума като must see. Коя забележителност мислите, че ще е грешка да се пропусне през февруари?

# 39
  • Мнения: 1 988
Здравейте, взехме вече билети, запазихме и хотел. Сега разглеждам картите Go City, ще я вземем за три дни и каквото успеем да посетим. Намирам из нета кодове за максимум 15% намаление, има ли смисъл да търся за повече? От сайта ми дава, че е необходимо да запазя предварително само Саграда и парк Гюел,  за останалите в техните си сайтове също са с дата и час билетите, как да процедирам? Като опашки по забележителностите какво да очакваме, за началото на юни става въпрос? За Ноу Камп, например, непрекъснато ли може да се влиза или са групи на определени часове? Реално не знам колко места ще можем да обиколим за тези 3 дни, за да си направим сметката за картата, но май при всяко положение излиза доста по-изгодно 🤔 Ще бъдем в центъра и ще обикаляме предимно пеша. За първи път запазваме толкова от рано и искам да "изпипам" програмата.
Относно хотелите, действително са доста високи цените, но и според мен е добре да се запазва отсега. На нас ни "отмъкнаха" под носа едно място за няколко часа само.

# 40
  • Мнения: 499
Паолина, просто си харесайте 2-3 неща на ден и толкоз....един ще каже, че Зоологическата не е нищо особено, друг ще каже, че е бил в много по-впечатляващи Аквариуми...хубаво е човек да ходи и да разглежда нови и различни неща....така че просто решете това,това и това и точка....за съжаление не може всичко наведнъж.Ако искате да кажете, че сте видели и това и това, си вземете билети за Хоп-он Хоп-оф автобусите и не слизайте. Ние така видяхме повечето неща.Слязохме на Саграда и на лифта за Крепостта Монтжуик. Не стига времето за всичко.
Десито, и на вас да кажа - Го сити дава добри отстъпки, няма да намерите повече от 15 %.... но, няма как да ги използваш всичките за 3 дни...ако искаш да разгледаш обстойно нещо...то това са 2,3 максимум 4 неща на ден и в крайна сметка виждаш, че ако си си взел билети само за тези неща, които си видял, ще си платил в най-добрия случай толкова, колкото за Го сити...а може и да си се прецакал....
Така че, не го мислете толкова, просто се забавлявайте...хакуна матата Hug

# 41
  • Мнения: 1 988
Ооо, далеч съм от мисълта за всичко, просто тези, които представляват интерес за нас. Като бройка на ден, горе-долу и аз така ги виждам. Питането ми беше, дали трябва и за другите места да запазваме ден и час, въпреки, че в сайта на Go City не е посочено?

# 42
  • Мнения: 499
За точна и достоверна информация по този въпрос, само на официалния сайт на съответния музей...някои имат и фейсбук-страници и съответно възможност за ги питате по месинджър, ако не - пишете и-мейли...питате ги директно и получавате ясен отговор
Аз така си говорих с фирмата с хоп-он, хоп-оф, за да ми стане ясно, че въпреки че бях посочила конкретна дата за начало на дву дневен билет, тъй като плановете се промениха впоследствие...исках да сменя тази първа дата със следващ ден - получих отговор, че няма проблем да отидем на следващия ден и този ден се счита за първи от двудневния.билет, това обаче не ставаше ясно от сайта....така че, питайте и то на точните места

# 43
  • Мнения: 856
...Коя забележителност мислите, че ще е грешка да се пропусне през февруари?
Ако трябва да избера само едно нещо в Барселона, това би била Casa Batllo. Но подкрепям мнението на ЗориБ, всичко зависи от вашите предпочитания.

# 44
  • Мнения: 1 165
Сайтът на renfe отново не работи. Явно го обновяват.

Общи условия

Активация на акаунт