Барселона - Тема 12

  • 56 844
  • 894
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 999
БИМБА, те билетите са си нормални, влиза се в музея, който дори и на мен ми хареса, а грам не разбирам от футбол 🤫 Накрая на обиколката има виртуален стадион, с много яко светлинно шоу, е не е като да си на стадиона, но е хубаво. Предполагам повече от година ще е в ремонт, не съм се интересувала.

# 331
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Момичета помагайте - кой куриер от Барселона мога да ползвам на разумна цена и да си поискам забравенато зарядно на Епъл от хотела? Да беше обикновено да го прежаля, ама е такова, че и за таблета на младежа.

# 332
  • Мнения: 296
Момичета помагайте - кой куриер от Барселона мога да ползвам на разумна цена и да си поискам забравенато зарядно на Епъл от хотела? Да беше обикновено да го прежаля, ама е такова, че и за таблета на младежа.
Tnt, FedEx, DHL. Но трябва да имате клиентски номер в тези компании, за да заявите взимане на пратка от Испания за ваша сметка.

# 333
  • Русе
  • Мнения: 1 524
Искам да попитам как стои въпросът с такситата, най-вече се интересувам как да си извикаме такси за връщането ни, което ще бъде с ранния полет на Раянеър, за който трябва да сме в 6,15 на летището. На първа страница има линкове към таксита, но повечето са на испански и аз нищо не разбирам. Освен това пише, че такси от летището до центъра излиза около 30 евро. Още ли горе долу цената е такава и има ли значение, колко човека сме в таксито? Има ли значение, че ще извикаме такси толкова рано сутрин. Хотелът ни се намира близо до Каса Мила, казва се Виа Аугуста. Никога не съм ползвала такси в чужбина, да не говорим, че и в България не ползвам. През приложение ли да го извикам или да искам от хотела да ми извикат и коя фирма ще препоръчате?

# 334
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 080
А защо не попитате направо в хотела?
Те могат да имат трансфер, да ви повикат такси. Таксито е на км, не на човек.

# 335
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 651
Бях писала малко по-назад, ползвахме приложение Freenow. Въвежда се или локация или адреса и мястото, където ще се ходи. Избира се вида на колата - имам предвид,  четири/пет местна, ван с повече места и т.н. Изчислява предварително колко ще струва. Ако искаш го викаш, ако прецениш, че е скъпо - не. Плаща се от приложението с въведен номер на карта и на шафьора не се дават пари.  През деня е почти невъзможно за се поръча такси, но сутрин рано - става. Пробвахме се на няколко пъти през деня да извикаме чрез приложението - не стана, чудех се дали ще върне парите, които заявява,  за транзакция за посочения маршрут, докато чакаме да намери кола,  връща ги. Ние също пътувахме рано сутринта. - около 5 -6 трябваше да сме на летището, две минути след като го извикахме дойде. Интересно ми беше приложението как изчислява колко ще струва през деня, когато трафикът е много голям и на всеки ъгъл има светофар. Тъй като много пъти пробвахме да викаме, но само като се прибирахме за България сутринта рано стана, сравнявах цените, ако се спре от улицата такси и ако се извика с приложението - ами едни и същи излизаха.

# 336
  • Русе
  • Мнения: 5 355
А ние пътувахме с метро, точно за първия сутрешен полет на Райънеър.
Никакъв проблем не беше - само картите за летището си взехме он-лайн и физически от автомат предната вечер, преди полета.
Имахме една смяна на линия според локацията на хотела. Спирката на метрото ни беше на около 10 мин пеша. После не сме излизали за прикачване.
Умишлено избрахме метро, да не сме с автобус в събуждащия се град и старт на работния ден. Около 06:30 бяхме на летището. На гишетата имаше доста хора за различни полети. Нашият закъсня около 20 мин докато всички се качат.

# 337
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте,
В момента сме в Барселона.
Чета в нета,че ако имаме билети за ПортаВентура,билетите за влака са безплатни.Има ли такова нещо?
Бихте ли ме упътили как да се оправим,моля.
С навигацията ще стигнем до гарата.А после?

# 338
  • Мнения: 509
Не, не са безплатни билетите за влака, освен ако не сте си купили билет за ПортАвентура през някой посредник, който предлага и билет до там.Но ако изрично не пише на вашите закупени документи, че важат и за влака, отивате на гарата и си купувате билети до Салоу (сп.ПортАвентура)..бяха около 12 евро на човек и пътувате до там около 1 час и 20 мин. и после се забавлявате 😁 Приятно изкарване 🎉 да останете за затварянето на парка, шоуто е неповторимо

# 339
  • Мнения: 14
Здравейте, някой от от вас бил ли е жертва на кражба в Барселона?

# 340
  • Русе
  • Мнения: 1 524
На сестра ми и мъжът и им откраднаха чантичка с пари и документи на летището преди 4-5 год.

# 341
  • Мнения: 2 022
Не, но по стълбите към метрото един дори добре облечен младеж се опита да скъса на дъщеря ми чантичката с рязко дърпане надолу. Ама не позна, всички бяхме с антитефт кросбоди чантички с подсилен плат и армирана дръжка през рамо. Абе за всеки такъв град с много туристи препоръчвам такива чантички, ръката там, а очите на 6. Особено по оживени места и градски транспорт. На приятелка на сестра й са и задигнали чантата от предната седалка на бензиностанция, докато е била в колата - разсеяли я и ...

# 342
  • Мнения: 1 185
Навсякъде може да се случи на човек. Но не тръгвайте с такава нагласа.

# 343
  • Мнения: 2 278
Може ли да препоръчате марка или магазин в Бг, откъдето може да се купи такава чантичка? Ще ми е полезна, но не искам да чакам доставка от Амазон. Като гугълна, ми излизат най-вече оттам. Не е лошо човек да е предпазлив. За кражбите в Борселона доста съм слушала от първо лице.

# 344

Общи условия

Активация на акаунт