Барселона - Тема 12

  • 56 673
  • 894
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 994
Здравейте, за трима възрастни за 5 дни какви билети са най-оптимални като цени? Хотела ни е пл. Каталуня. Мислех Т10, но сега прочетох, че са само за 1 човек, нещо се обърках явно 🤔
Марги, ще се възползвам от съвета ти за Парк Гюел с часовете за посещение. Под Къщата на музиката имаш предвид Palau de la Música ли?

# 316
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 614
Не съм Марги, но да отговоря - точно Palau de la Musica е двореца на музиката. В момента се реставрира фасадата, но иначе вътре пускат за разглеждане. Билетите бяха около 18 евро мисля.
Т10 сега не сме ползвали, но предния като бяхме в Барселона, можеше да се ползват от трима ни - за всеки поотделно се валидират.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 01:58 от zaek

# 317
  • Мнения: 2 277
Ние ползвахме Т-familiar за 8 пътувания и може да се ползва от двама или повече човека. Струва 10 евро.

# 318
  • Русе
  • Мнения: 1 520
Предварително е необходимо да се купят онлайн билети само за Саграда Фамилия и Парк Гюел, така ли? За всичко останало като Къща Мила, други катедрали, Монджуик може и на място? Как се пише Музей на музиката на испански, че нещо не го намирам на Гугъл картите, къде да го търся?

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 10:37 от vesssrusss

# 319
  • София
  • Мнения: 488
Museu de la Música de Barcelona

# 320
# 321
  • Мнения: 49
Здравейте!
Плануваме посещение на Барселона през октомври месец, група от 4 човека. Имам питане за спането,  апартамент или отделни стаи в хотел ще ни е по-изгодно, и през кои сайтове да търся настаняването?

# 322
  • Мнения: 285
Здравейте!
Плануваме посещение на Барселона през октомври месец, група от 4 човека. Имам питане за спането,  апартамент или отделни стаи в хотел ще ни е по-изгодно, и през кои сайтове да търся настаняването?
Апартамент през  airbnb винаги е по-евтината опция. Март бяхме в много хубав апартамент 4 възрастни и две деца в Оспиталет де Йобрегат. Нощувката на семейство беше около 120 лева. За 10 -15 минути с метро стигнахме до центъра.

# 323
  • Мнения: 49
Благодаря! Така сме се ориентирали и ние, но исках да се допитам и до ходилите скоро.

# 324
  • Мнения: 2 277
И ние бяхме в апартамент в Равал (AirBnB). Хотелите са много скъпи, поне това, което гледах в Booking.

# 325
  • Мнения: 13
Здравейте, включвам се и аз прясно завърнала се от Барселона
Спахме в hotel Best Aranea-допадна ни излезе ни около 880лв за 4 нощувки и 66 лв сити такса отделно с включена закуска. Има и тераса на покрива с гледка към Саграда фамилия. На 20 минути от Саграда. Близки метро спирки. Близка автобусна спирка и спирка на Ренфе. Денонощна рецепция. Запазихме през Агода. В букинг беше по-скъпо.
1 ден Саграда и парк гюел вечерта разходка около триумфална арка и готическия квартал. Хапнахме в Гюел тапас. Пататас бравас бяха най-добри там, паелята беше вкусна, но ориза хрупаше а беше загорял. Обслужването беше супер.
2 ден Зоологическа градина и следобед с автобус до Тоса де мар. Много ни хареса там.
Прибрахме се късно и вечеряхме в Ел вити. Препоръчаха ни го от хотела, но беше ужасно.
3 ден Аквариума- очаквах да е по-голям, обяд в Тапа тапа на пристанището-много ни хареса след това ММ кара ферари на пистата на формула 1. После се върнахме в Барселона и вечеряхме в Саламанка. Паелята беше добра кофтито е, че я правят минимум за двама а е написана цена на човек.
4 ден Монтжуик, площад Испания, обяд в Бела Италия после в парка на цитаделата

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 16:04 от Ralica Manolova 619337

# 326
  • Мнения: 510
Tosa de Mar? Какво интересно там да се види и как пътувахте?

# 327
  • Мнения: 13
Tosa de Mar? Какво интересно там да се види и как пътувахте?
Има плаж и крепост, много е красиво пътува се около час и половина с автобус 13.35евро в посока от Estacio nord или от летището
има и друг вариант влак до Blanes и от там автобус
Скрит текст:

# 328
  • Мнения: 1 994
И аз да споделя впечатления.
5 дни не ни стигнаха, което си е ясно.
За музеите:
- MOCO не го препоръчвам особено, защото е малък, но ако все пак имате време...
- Fun museum/има билет в комбинация с този на илюзиите/ в интерес на истината, много забавни музеи, харесаха се и на младежа, стават яки снимки.
- Cosmocaixa - изкарахме около 2-3 часа и не ни стигнаха. Препоръчвам го, а и входа е само 6 евро. Вътре има и тоалетна и удобен транспорт. Ние го съчетахме с Camp Nou/не се излиза на стадиона, в ремонт е/.
- на Монджуик не препоръчвам замъка горе и лифта, скъпи са и не е кой знае какво.
- Бункера над парк Гюел е затворен. Не намерих информация защо, от кога и т.н., но и местните, които се качиха бяха изненадани. Гледката по залез е жестока, особено с биричка, но местата са кът.
За другото е писано достатъчно.
Само да кажа, че светлините на Саграда, а и на много други места ги гасят след 12 вечерта, за снимките си го планувайте ✌️
За храната:
Букерията е колоритно място, фотогенично, пълно с народ, но откъм качеството на храната имам забележки.
Препоръчания рибен ресторант около Саграда е топ, много ни хареса - ядохме скариди и октопод. Трима човека, с напитки - 63 евро. Скаридите отказаха да ни ги обработят допълнително каквато беше препоръката тук, но бяха много вкусни.
В заключение мога да кажа, че с тия прави улици и уж лесен за ориентиране град, на мен ми беше пълна обърквация. Аз по принцип съм си така и вкъщи ми се смеят, но там 🙄
Много ни хареса на всички, пълно с млади хора, супер лежерна атмосфера, горещо препоръчвам. Напомня ни на Париж като архитектура и като усещане. Благодаря на всички, които пишат тук, много полезна тема!

# 329
  • Мнения: 510
Знае ли се до кога стадиона ще е в ремонт? Ние сме началото на август в Барселона и гледам че за тая седмица се продават нормални билети за посещение.

Общи условия

Активация на акаунт