Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 14

  • 40 729
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Изток е променен, ама си е на същото място и реално, ако имаш идея от квартала, ще се ориентираш бързо. Горе долу и с училищата в София е така, спирките на метрото могат лесно да се проверят, а магазин наблизо е леко нелепа причина да се купи жилище. Но пак ще кажа, да набиеш половин милион + за жилище, без да си имаш идея къде купуваш, поне за мен би било странно. Какво пречи да се поживее, разгледа, усети и тогава да се купува?

# 736
  • Мнения: 2 041
Аз съм очарована от Елизиум в Манастирски ливади. Знам, че на квартала му се носи лоша слава, но комлекса е друго нещо- огромен парк, контролиран достъп и сигурност за децата. За съжаление много бързо го откриха и цените са адски надути.
Къде му се носи лоша слава?
Това, че някои потребители тук го оплюват с нищо не му пречи.
Квартала, с изключение на някакви части /както е и навсякъде/ е с нови сгради, предимно млади хора и такива на средна възраст, наистина много магазини, ресторанти, салони, аптеки, МОЛ, болница. Ако някой живее със спомени за кал и липса на улици това е било преди години. Или до някои строежи в Манастирски ливади изток.
Квартала също е и изключително предпочитан от чужденци.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 069
Т.е. има тротоари вече? Като направят детски градини, училища, градинки и площадки за игра и поликлиника, току-виж станал истински квартал, а не застроена площ. Simple Smile
Преди няколко месеца ходих до една  книжарница в района над Парадайз мол, май имаше тротоари наоколо, но в почивен ден задръствания по кварталните тесни улици. Загубата на време в задръствания е голям проблем за мен.

# 738
  • Мнения: 2 041
Няма квартал в София, който да отговаря на всички критерии на различните потребители. Един харесва едно, друг друго Simple Smile Не желая да влизам в полемики, но... Света София е по-добра от повечето поликлиники в кварталите, училище и двтска градина строят на Казбек, детска градина строят и в Манастирски изток, има и няколко частни детски градини. Около апартамента, който давам под наем има няколко площадки за игра.
И между другото има много млади несемейни хора или двойки с големи деца (като нас), които изобщо не се вълнуват от гореизброените.
Естествено, че има минуси квартала, но кой квартал няма?

# 739
  • София
  • Мнения: 3 069
Значи районът има потенциал. Знам, че се строят градини и училище, въпросът е дали може да поеме всички деца в района и кога. Иначе с пари и време в път е ясно, че може. Въпросът е екзистенц минимум да се предлага така, както на други места. Но и не е въпросът дали на някой му трябва дадена услуга или не, тези неща от първа необходимост е редно да са налични, пак да кажа, за да има облик на истински квартал. Също да има пейки тук-там, дръвчета по тротоарите, пък те да поизраснат, да правят сянка, да ти радват душата, а не да си надничате по прозорците, ей такива неща.
Аз и друг път съм споделяла, че за мен идеалният квартал е Изток.

# 740
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз харесвам някакви по-забравени места от типа на Гевгелийски, Западен парк, в тази част на метрото. Харесвам старите квартали с училище със зелен двор, въобще повече зеленина.

# 741
  • Мнения: 195
Аз съм очарована от Елизиум в Манастирски ливади. Знам, че на квартала му се носи лоша слава, но комлекса е друго нещо- огромен парк, контролиран достъп и сигурност за децата. За съжаление много бързо го откриха и цените са адски надути.
Къде му се носи лоша слава?
Това, че някои потребители тук го оплюват с нищо не му пречи.
Квартала, с изключение на някакви части /както е и навсякъде/ е с нови сгради, предимно млади хора и такива на средна възраст, наистина много магазини, ресторанти, салони, аптеки, МОЛ, болница. Ако някой живее със спомени за кал и липса на улици това е било преди години. Или до някои строежи в Манастирски ливади изток.
Квартала също е и изключително предпочитан от чужденци.

Зъболекаря ми е там - последния месец го посетих четири пъти тоя квартал и даже веднъж обядвахме в Ла Терра. Впечатления - НС , някъде са асфалтирани улиците, другаде хич, много коли, въздуха чист, като не минава някой покрай теб, не е като Княжево , но е ОК.,  има затворени комплекси като Флора 1/2…, има НС с готина гледка и бетоновоз който очевидно излива конструкция която ще скрие гледката. Метрото не е до България мол, което много затруднява достъпа ако искаш просто и лесно и без кола. По принцип под булеварда е Гоце Делчев, който има училища и градини , НО за хората които живеят там (така са проектирани и изчислени) а там в момента също се достроява. Много НС си гледат в прозорците но това е нормално за подобен тип квартал. Има и газифицирани сгради , но не е стандарт в квартала . Като цяло след като спрат строежите и минат 5 години ще е устроен , интересното е че изобщо не е нов квартал поне 20 години е така …

Little Fairy , разгледайте сградата и апартамента който искате да купите, вижте внимателно предлаганата площ и дали можете да вкарате стандартни мебели в помещенията, вижте дали има голям асансьор за бебешката количка и колела или мебели. Важно е дали се чува при вас шума от шосето. Разбирам че едва ли можете да ги проверите на момента тези неща , може да помолите роднина или приятел да погледне или да ви прати клипче като начало . Иначе мястото е супер като локация, плюсове бол.  За училищата , градините и педиатрите проблема е общософийски, за адаптацията към живота в БГ вие си ги преценяте тия неща.

Последна редакция: сб, 22 апр 2023, 07:50 от Novak76

# 742
  • Мнения: 18 497
Заповядайте в новата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1546261.new#new

Общи условия

Активация на акаунт