Любители на котки - Тема 180

  • 26 755
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 514
Охоо, той е едър батка вече! Не се побира на един стол. Grinning Ами, мислете го момчето. Ако се разгони ще стане страшнò. Grin

# 16
  • Мнения: 8 590
Много ви благодаря за отговорите,  Вече 5 дни е в къщи, преди е живял в развъдник с майката и разни други малки и големи.  Собственикът ми каза да се гушкаме, да свиква. И аз не знам, да не стане така, че да изпаднеме в другата крайност  и само да го храня, а той да не позволява да го галиме.  Иначе нямам проблем, ще го чакам колкото трябва.
За сега живее само в едната стая, но съм принудена и котешката тоалетна да я сложа, идеята ми е после да му я издърпвам все по-далече и накрая да стигне до банята.  Той е активен през нощта, а през деня спи. Нощем като иска да се изпишка, първо мяуче, ама аз като не го разбирам... И имам чувтвото, че стиска, стиска, и накрая, вече като не може, отива в котешката тоалетна.
През нощта се правих на котка и драскам по котешкия уред Simple Smile И след малко и той там скочи и започна да си точи ноктите. Днес го видях да си ги точи и там където се лежи, но става. Важното е по мебелите да не го прави. Има ли някакъв материал за облепване на мебели с цел да се опазят от котката. Поне в началото, докато свикне.
Ако реша да сложа тоалетната на котака в банята, аз ли ще го нося до там, страх го е още от непознатите територии. През деня се крие в ъгъла на стаята, ако чуе, че някой влиза. Като е в ъгъла, даже няма да даде да го гушна, ще се чувства притиснат. Ех, не е лесно.

С какво храните котките си? Кое е по-добре, сурова храна, готвена храна или техните гранулки?Собстеникът каза, само гранулки.Пък една друга жена с развъдик, хранеше нейните с гранулки и сурово месо.Пристрастяват ли се котките към тези гранулки?

# 17
  • Мнения: 226
Идвам да изплатя данъка 😁
Зеленчо и неговата въдичка(остатъкът от нея). Разнася е като прани гащи из цялата къща. Сутрин ми я носи на вратата в 6, за да играем. В този ред на мисли, в групата чакаме доста бебета- имайте ме предвид за помощ нощем. Зеленчо ме държи във форма. И знам че ще прозвучи като от някоя бебешка тема в сайта, ама.... вашите кога започнаха да спят???
Това безсъние взима да ми пречи. Иска само при мен да спи. Нощем се върти и ми пречи. Буди се по няколко пъти, но заспива пак. Ама в 5- 6 сутринта става настоятелен за игра. Вече не се търпи!

# 18
  • Мнения: 1 208
Майкъл започна да спи малко след като му сложихме хормоналния чип. Бил е някъде на 1 година.

# 19
  • Мнения: X
Благодарим за новата тема! Много данък днес, но все пак да се запиша: много смешно беше заспал онзи ден, придържайки се с лапка за пердето:

# 20
  • Мнения: 4 275
При мен Сакура спи всяка нощ с мен,Закари,когато се сети.По някое време си слизат да си вършат дейностите.Една сутрин се будя с рях,една без.Но никога не ме будят.Ако са до мен,спят и чакат да стана.Не знам дали има значение,че ставам около 5.Добри са ми котките.Спят през нощта или,ако не спят,не притесняват никой от нас
Сакурката май е искала да се гушка в мен.Днес п
ак мяучи и се качи в скута ми/снимах я/,седя и мърка,докато я галих.След това,пак си стана същата.Самостоятелна единица в къщи.

# 21
  • Мнения: 1 598
Бети в началото имаше навик около 4-4,30 да идва да се гали при мен, а това е около час преди да ми звънне алармата. Като я погаля малко и се опъва до мен да продължи да спи. Постепенно обаче се адаптира и чака да звънне алармата и тогава идва да я галя. Почти винаги спи в краката ми, даже вече свикнах  да не се завъртам рязко и да проверя да не я изритам. Все едно пак си имам бебе в леглото.  А като дойде и дребната (на 8г.) в леглото става тясно. 😀

# 22
  • Мнения: 8 590
ето какви протектори за мебели намерих

https://www.aliexpress.com/item/4001287904584.html?srcSns=sns_Co … afSmartRedirect=y

Не знам дали ще помогне.

# 23
  • София
  • Мнения: 337
Шели често си ляга с мен, приятелят ми будува до по-късно. Случвало се е да ме вика да ходим да спим Grinning Играем си с нея преди лягане и за през нощта прибирам шумните играчки със звънчета. Рядко се случва да ме събуди през нощта, най-вече ако легне върху краката ми и се събудя от схващане. Всички врати са й отворени, иначе скача по бравите и вдига много шум. Много бързо ме научи да й оставям вратата само притворена Grinning Не е активна по малките часове. Никога не ме е будила в ранни зори, научена е, че закуската се сервира по-късно. Винаги има гранули в купичката де, ако толкова изгладнее. Като усети, че някой от двама ни се буди, ляга върху гърдите и мърка, много е сладка. Ама то това има повече приспиващ ефект, отколкото те подканя да станеш Grinning



С какво храните котките си? Кое е по-добре, сурова храна, готвена храна или техните гранулки?Собстеникът каза, само гранулки.

Гранули + паучове/консерви. Каква порода е?

Скрит текст:
За някои породи нали има специализирани храни. Нашата котка не я храним изобщо с човешка храна, не е научена така, изобщо не й прави впечатление като ядем и не си проси да й даваме. Най-много някое чисто печено месо без много подправки да й дадем съвсем мъничко да пробва. Дори и това не го яде всеки път. Знам, че млечни продукти е вредно да им се дават, защото са прекалено калорични за тях и не ги храносмилат добре, имат непоносимост към лактоза.

# 24
  • Мнения: 8 590
Шели често си ляга с мен, приятелят ми будува до по-късно. Случвало се е да ме вика да ходим да спим Grinning Играем си с нея преди лягане и за през нощта прибирам шумните играчки със звънчета. Рядко се случва да ме събуди през нощта, най-вече ако легне върху краката ми и се събудя от схващане. Всички врати са й отворени, иначе скача по бравите и вдига много шум. Много бързо ме научи да й оставям вратата само притворена Grinning Не е активна по малките часове. Никога не ме е будила в ранни зори, научена е, че закуската се сервира по-късно. Винаги има гранули в купичката де, ако толкова изгладнее. Като усети, че някой от двама ни се буди, ляга върху гърдите и мърка, много е сладка. Ама то това има повече приспиващ ефект, отколкото те подканя да станеш Grinning



С какво храните котките си? Кое е по-добре, сурова храна, готвена храна или техните гранулки?Собстеникът каза, само гранулки.

Гранули + паучове/консерви. Каква порода е?

Скрит текст:
За някои породи нали има специализирани храни. Нашата котка не я храним изобщо с човешка храна, не е научена така, изобщо не й прави впечатление като ядем и не си проси да й даваме. Най-много някое чисто печено месо без много подправки да й дадем съвсем мъничко да пробва. Дори и това не го яде всеки път. Знам, че млечни продукти е вредно да им се дават, защото са прекалено калорични за тях и не ги храносмилат добре, имат непоносимост към лактоза.
Рагдол е, човекът който ми я продаде, каза да яде само специалните гранули за породата. Но съм гледала разни клипове, че било по-здравословно да ядат месо. Но не зная кое е по-вярно.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 044
Всъщност чипа е сложен на 01.02.2022, а го дават са действа година- година и половина, та принципно си мислех да го водя за преглед и да коментирам с ветеринарите как ще процедираме.
За разгонваме няма други поведенчески промени.
Bubalesa беше сложила такъв чип, който уж трябваше да отложи кастрацията с година, но Пиги се разгони след 6 месеца. Можеш да очакваш "включване". Simple Smile Колкото до мъжката солидарност, у нас тя приключи, когато в една мързелива неделна сутрин Мацо маркира излежаващия се в леглото си "татко". Бързо-бързо записахме час. Simple Smile А преди това трябваше да пера матраците и юрганите на децата посред зима и не даваше да се продума. Wink

Търкането на дупето е, защото нещо го дразни. Или са закачени остатъци, или просто дупето щипе от нещо. Да не би да се е поразхлабил или запекъл? За аналните жлези вече са ти казали, но те обикновено правят проблем при по-възрастни котки, които не се движат много.

И знам че ще прозвучи като от някоя бебешка тема в сайта, ама.... вашите кога започнаха да спят???
Не се знае. Със сигурност е повече време отколкото при човешките бебета. Simple Smile А ако има с кого да се забавлява, среднощните игри никога не спират. Joy Рижко е на почти 11 години, но е главният подстрекател в среднощните гонки. Simple Smile

Пепина, забрави за местене на тоалетната поне 2-3 седмици. Нека опознае къщата, да спре да се страхува от банята и тогава.

djasra, обикновено само един от прайда отваря врати. Не е изключено да научи и другите, но обикновено предпочитат научения да им отваря. Често се случва Богдана да отвори вратата, защото някой друг е поискал, а тя се връща на мястото си. Simple Smile

Днес стават 5 години откакто Кирчо е с нас.



Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 21:27 от Тaня67

# 26
  • Мнения: 4 275
Пепина,все едно се готвиш за война😆
Имаш нов член на семейството,не враг.Изчакай да се упокои,да започне да излиза,да опитва да се сближи и тогава виж какви са интересите му и каквоможеш да опазиш.Ще се примириш с някои неща,няма начин.
Взела си голяма котка,те се социализират бавно,трудно и не много сигурно.
Аз взех моята,почти 2 годишна.Отдавам част от темперамента и и на породата,но година след взимамето и,все още лога да я гушна за 50 сек и идва сало,когато тя реши и ако не я пипам.Но си я обичам.Имам си живо същество,не играчка.А то си идва с характера.Каквото-такова😊
Кирчо❤️

Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 21:32 от red soul

# 27
  • Мнения: 4 447
Пепина, нашият Таласъм не яде гранули, само паучове и консерви. Той така пожела и аз се съобразих с него. Ветеринарят беше казал, че трябва поне малко гранули да яде, заради зъбите. Ами той, докато ги харесваше, не дъвчеше. И сега не дъвче. Всичко поглъща директно Grinning Той предпочита пилешко и понякога риба и всякакви други вкусове отказва. За това и спрях да взимам. Понякога му варим дробчета и сърца, с малко морковче, без подправки. И пилешко, когато печем, за него правим едно-две парчета без подправки. Харесва му. Но държи да ядем заедно, на една маса. За това и той си има подложка за хранене до нашите Grinning Сурово месо не сме давали до сега. Някой в темата даваше, но не помня кой.
За дивана ние се каним да поръчаме покривала, които са като ластични и обхващат цялата площ, за да не може да драска. Блазнят го диваните Grinning Сега са покрити с одеала, за да не пипа. Иначе посегне ли, му се карам.
За опознаването са ти дали съвети, та няма да повтарям и аз Grinning
Много хубав Киро. Heart Честита ви годишнина, Таня. И благодаря за темата.
Ето го Блеки как спи до новата си любима мишка Grinning

# 28
  • До морето...
  • Мнения: 252
Благодарим за хубавата тема😊Някой се крие🫣
Но го открих😀

# 29
  • София
  • Мнения: 3 448
"К'во, к'во, каза?"



"Да ставаме ли?"



"Не, не, благодаря!"

Общи условия

Активация на акаунт