Любители на котки - Тема 180

  • 27 075
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 209
Милата Тути, дано да се повлияе от лечението и да не прави повече припадъци.

# 61
  • Мнения: 9 900
Таня, права си, просто и аз съм много много уплашена, а нямам избор никакъв. Клиниката в Божурище, да, сто пъти съжалих, че не се замъкнах до Джулайвет.
AnMary, каква е дозировката и как го даде ?

# 62
  • Мнения: 4 308
Аз попаднах на тези таблетки когато търсих за Манди, но не съм ги ползвала и не знам имат ли ефект.Пише, че са безвредни,  може да питаш и ветеринарите какво мислят за тях като отидеш пак
https://petsandyou.bg/stress-out-stres-aut-uspokojavaschi-tablet … ta-i-kotki-10tabl

# 63
  • Мнения: X
И от нас лапички за Тути 🙏🐱
Минавам да кажа, че много ме е страх за котака на баба ми, Рижко. Тя обича да отваря широко балконската врата, и той се качва от балкона на перваза на кухненския прозорец, и ако има късмета и той да е отворен, така се промъква в кухнята да рови по манджите. Ако не, се връща. Говорим за 6 етаж... Едва наскоро забелязах, явно защото тази зима е топла, и баба ми по-често проветрява... казах й да внимава за Рижко, но тя си има навици, не може да го дебне, сама живее... Чист късмет пу пу да не измисли да скочи по някой гълъб... той дърт още повече... а балконът е тотално неостъклен, цяла тента ще трябва да мискя, и изобщо не знам даже дали баба ми ше се съгласи...

# 64
  • Мнения: 3 865
Лисичке,
Добре е че имате диагноза и лечение за момента!
Желая ви любов и щастливи годинки напред!

А ММ води Шошко на доктор. Кръвните са му ОК. Дишал нормално на слушалка. Корема и пикочния празни. Вероятно е прекарал вирус. Т била 39,6.  Да го гледаме и ако не хапне до 2 дена да го водим за повече изследвания.
Като се върнаха пи вода, хапна няколко хапки и си легна. До 10 е спал. Бяха сами, ние на концерт, в 22.30 го разбутах, та е посегна са се закача. Слезе долу, пи вода и си легна. Нослето обаче вече не беше топло, дори беше влажно. Да видим утре как ще е.

# 65
  • Мнения: 10 760
Ах, Тути, дълъг ден е било... Persevere Как е сега тя? Възможно ли е да се е отключило това състояние от травма? Беше споменала, че първия път се е ударила. Какво обяснение дават ветовете? Какво ще правите от тук нататък? Не разбрах какъв е тоя канабис за котки... Thinking Аз си мислех, че може да е нещо генетично... Worried

# 66
  • София
  • Мнения: 39 889
AnMary, каква е дозировката и как го даде ?
Аз така и не ги купих.
В клиниката май имат само два "пациента" (куче и котарак), на които ги дават за намаляване на стреса при посещение на клиниката. Имало ефект.

# 67
  • Мнения: 3 865
Днес сутринта пи вода и хапна половин пауч.
И си е харесал ново място - моето на дивана

# 68
  • Мнения: 21 299
Днес пробвах да дам първата доза с пипета е ,трудна работа ...

# 69
  • Мнения: 9 900
Виж клипчета в ютуб за даване на лекарства. На мен много ми помогнаха да схвана как да държа Ади и къде да пъхам спринцовката в неговия случай

# 70
  • Мнения: 10 760
Днес сутринта пи вода и хапна половин пауч.
И си е харесал ново място - моето на дивана

Мариетка, добре изглежда пкк, леко го минава, каквото и да е...
Виждате ли картинките на котка с едни квадратчета за отмятане, дето са до стикера на ваксините? По принцип на тези силуети вета трябва да отбелязва всеки път с точки къде е боцнал ваксината.

Noragami, габагамата е опиат, като диазепама. Отпуска нервната система, а от там и мускулатурата и приспива. Аз не бих давала такива таблетки, освен ако животинките не се паникьосват доказано при пътуване. Ако ще бъдат при теб в салона на самолета, мисля, че няма да го усетят или по-скоро ще го усетят като земетресение и ще реагират като при такова - ще искат да се свият под нещо, на тъмно. При излитане е шубето от шума. После няма да го усетят (все едно ги разнасяш - така ще го усетят полета). Консултирай се с доверен вет, недей на своя глава да даваш такива хапове.

# 71
  • Мнения: 9 900
Всичко ще обсъдя с ветеринарите им, Мини също ми прати някакъв спрей, с който пръска Блеко като пътуват, но е хубаво, че има различни варианти. И двамата се опитват да избият клетките като ги вкарам, после временно спират и по някое време пак опитват. Единият вие, другият имитира кит, изобщо цял цирк е като ги водя някъде. От буйстването в клетките пък се загряват и вдигат лека температура.

# 72
  • Мнения: 21 299
Вчера Тути мина 500 км без проблем.
Като отидохме в МВК даже при прегледа беше кротка.
Като я свалиха вече долу за ЯМР ветеринаря каза че е била темпераметна като питбулче .
Иначе предложи спрей за успокоение, но не го взех.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 212
Милата Тути! Доста неприятна диагноза, но поне има варианти за поддържане и може да се живее с това. Успех с лечението, Лисичке! Heart

От два дни се опитвам да се запишем със снимка, но има някакъв проблем с качването.

# 74
  • Мнения: 394
Здравейте, някой има ли идея какво може да бъде това на носленцето? Приличат ми на рани. Котенцето е на майка ми и е ваксинирано, ходи и на двора.

Общи условия

Активация на акаунт