Отговори
# 45
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Ох, момичета, чак се засрамих че си позволих да се оплаквам.

Голямо гуш от мен!

# 46
  • Мнения: 2 258
Благодаря, АА ❤, няма защо да те е срам, аз не обезценявам оплакванията на никого честно казано. Някои хора са свикнали да са много слаби и им е също толкова неприятно. Но да, мен ме е яд понякога, че съм била и много по-слаба, но ниикога в живота си не съм спирала да се самобичувам, че нямам достатъчно добра фигура - и като тийнеийджър с 65 кг и после 75-80 и сега. Все си живея със съзнанието, че съм много дебела, то това е и психологически проблем, защото бях и дебело дете. Но като станат нещата заплашителни за здравето се иска вече решение, защото все пак виждали сме и 130 и повече килограмови жени, а оттам вече връщането е мноого трудно и тежко. Каквото и да си говорим едно е да си с наднормено тегло, друго е да си със затлъстяване. Аз затова като спра да кърмя ще дам пак шанс на метформина.

Иначе що се отнася до естетическата част, понякога като сдухам много и като видя бебето как ме гледа с любов и си казвам колко съм глупава. Трябва да се грижим за здравето си, повече отколкото за имиджа си, който така или иначе зависи от самочувствието най-вече.

Много философствам тая сутрин, ама нещо съм недоспала хаха.

# 47
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Да, с децата основен фактор е грижата за себе си като добър пример.

Един модерен психолог казва: грижи се за себе си като за някой, когото обичаш! Защото, нали, склонни сме да оставим себе си на заден план докато се раздаваме за другите, особено децата. Те тогава как ще се грижат за себе си някой ден, когато са виждали обратното?

# 48
  • Мнения: 2 258
Да, така е, но без прекалено самобичуване. Има една книга “Книгата, която ви се иска родителите ви да бяха прочели, а децата ви ще са ви благодарни...” Там се обяснява точно това, че децата унаследяват отношението на майките към себе си и имат същото. Ако майката е била склонна постоянно да е суперкритична към себе си, да се самобичува, да си повтаря, че е дебела, че се проваля постоянно и прочие брътвежи на вътрешния критик, детето също унаследява тази критичност към себе си и другите, което в крайна сметка го прави нещастно. Грижа за себе си, но бих добавила с любов и деликатност, както казваш и ти, АА.

# 49
  • Мнения: 445
Момичета, аз имам въпрос, свързан с АМ - Ние сме на фризовом ( има рефлукс ), сега като бебчо е вече на 6 месеца, трябва ли да правим някакви промени с млякото или? Благодаря! ❤️

# 50
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Аз бих питала педиатъра 🤗 предполагам вече връща доста по-малко, нали все пак и клапата на стомахчето расте?

# 51
  • София
  • Мнения: 3 715
Момичета и от мен гуш, пожелавам ви да постигнете теглото, което ви прави щастливи и по-малко самокритика. Аз също като изпадна в дупка и като видя как Калин ме гледа с обожание, а това малкото също започва и си казвам, колко е хубаво в нечии очи да си най-прекрасния човек. Аз също съм с огромна самокритика от малка и това много ми е пречило до сега, винаги съм се подценявала и последните години чак започнах повече да си вярвам и да се отстоявам. Особено в работата много ми е пречело, там има какво повече да се желае. След първото дете осъзнах какви черти харесвам в себе си и искам да ги подчертая и кои трябва да пренебрегна,  едно от което е търпението. От най-нетърпеливия човек на планетата станах средно търпелив и ми е голяма победа.
Хоуп ние също сме на Аптамил антирефлукс 2 и сега ще взема обикновен Аптамил 2 и ще започна да миксирам. Първо смятам 4 към 2 лъжички и след няколко дни ако няма повръщане 3 към 3 и постепенно до месец се надявам да минем към обикновено Аптамил 2.

# 52
  • Мнения: 789
Ех, Маги, като те чета, все едно себе си слушам. И при мен е горе - долу също положението с килограмите и вътрешната борба и неприятно усещане. Не се харесвам, тежко ми e, чувствам се болна и тромава. Цял живот се боря с храната и хормоните и уж имам основата и знанията какво трябва да направя, чебда сваля кг и да вкарам кръвната захар в ред, но волята я няма. Толкова съм изтощена и изнервена, че се нахвърлям към храната, с лъжливата надежда, че ще ме успокои и оправи положението. Пфффф.
Има една девойка биохимик, която дава съвети как да подредим храненето си, така че да не вдигаме рязко инсулин и кр. захар, дори ядейки десерти и по - въглехидратни храни. Ще я потърся тези дни как се казваше и ше споделя, ако имате интерес.
Между другото, един месец бях изключила млечните, заради малкия и тогава смъкнах 3-4 кг, но си ги върнах, включвайки ги отново.
Кошмарът със спането продължава. Буди се по минимум 10 пъти на вечер. Също от около седмица започна да се нааква в 3 сутринта. В чудо съм се видяла. Дремкитв също са ад напоследък. Отказва да заспива на гърда, започна на ръце. Малко от трън, та на глог стават нещата. Чакам да започнем работата с консултанта с големи надежди. Цялата тази умора и напрежение се отразяват негативно на отношенията с мъжа ми.

# 53
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Да не е Glucose goddess? Тази сутрин я последвах в ИГ и видях, че е биохимик.

# 54
  • Мнения: 789
АА, същата! Даже мисля книгата ѝ да си купя, но и инфото в иг профила е доста.

# 55
  • Мнения: 57
Лаватера, същото с акането в 3 през нощта и буденето...аз мисля,че при мен е от новите храни,намалих количествата и се спря,явно по-плавно е нужно да процедирам със захранването.А също и яденето през нощта,започна да увеличава интервала мноого постепенно,но целия процес е съпроводен с въртене,пъшкане,мрънкане ...давам водичка ,биберон и се поуспокоява.На мен консултанта ми каза,че е период и ще мине като се въведе ред и режим в храненето

# 56
  • Мнения: 407
А дано е период, щото при нас продължава от… бая дълго. Иначе по същия начин постепенно започна да си удължава часа на хранене, от 5 стана на 5 и нещо, после 6, 6 и нещо и ние почнахме да го вдигаме тогава и да започва деня. На него явно не му се понрави и продължи да удължава, като сега се буди окончателно към 7, 7 и нещо и яде към 8. Обаче това пробуждане и въртене след 5 се запази.

Чета ви тея дни, но няма какво да се включа. Съчувствам за здравословните проблеми. При мен не избива на хранене, ами на пушене за съжаление. А така се радвах, че бях спряла цигарите по време на бременността. Поне се успокоявам с това, че са айкос, а не обикновени, та по малко му мириша и вредя на човечето.

Иначе и аз днес говорих с консултанти по сън - не научих нищо ново за съжаление, но поне затвърдиха това, което си мислих за проблемите. На първо време бухала трябва да изчезне и да намеря нещо друго за бял шум. В тази връзка вие ползвате ли нещо? Приложение, машинка или пък нещо друго?

# 57
  • Мнения: 789
Gina, благодаря, че се включваш. Може би наистина разковничето е в захранването и режима на ядене. Ще се опитам да укротя нещата със захранването, че май прекалено бързам с количествата. Знам ли и аз вече.
Мира, защо трябва да махаш бухалчето? Заради светлинките ли? Иначе за белия шум преди ползвах приложение от телефона - White noise for babies, нещо от този сорт. Понякога и от ютуб пускам, pink noise, щото ММ само ми натяква, че тва било по - добре от белия.

# 58
  • Мнения: 407
Защото се спира след 20минути и няма опция да свири постоянно. Напоследък много се буди като се спре и не заспива докато не се пусне пак. 😔 пример от миналата нощ - стана 5 сутринта, той започна да се пробужда, пусна си бухала и на всеки 20 минути когато спираше се събуждаше с рев…

# 59
  • Мнения: 2 161
Вчера почти си продадох книгата на Маги Пашова. Покрай нея ми се мотаеше още една. Снимах ви няколко страници да си крадете идеи обаче не ми дава да ги кача. Излиза ми някаква грешка... хъм. Пише да пробвам по-късно.

За Метформина дето го спомена Маги съм чела, че трябва да се започва много плавно с малки дози, че иначе човек се чувствал много зле. Друго което съм чела е, че помага за отслабването, но само първия път. Спреш ли го и да си караш известно време по старо му и после пак да го почнеш вече нямал ефект за сваляне.

Лъчи започва да се върти все по уверено. Опитва се да стига играчки. Мина през повтаряне на ба ба ба после да да да и сега е на ма ма ма. За сън и рев не мога да се оплача. Днес съм много доволна как си изяде половин бурканче пуешко и половин бял морков. Е, кихна 3 пъти с пюре в устата... ама доволна съм 😄.

Мирра, нямаш ли някое старо радио да го включиш да си бучи между станциите. То поне няма таймер. Иначе аз използвам white noise baby sleep sounds на телефона. Има таймер и спира с плавно намаляване на звука. Но ти връзва телефона, освен ако нямаш стар телефон, който не използваш в момента. Имам и едно пате подобно на бухала, което има минути, но може и да се остави без таймер докато му свършат батериите.

Общи условия

Активация на акаунт